Предавателите на мобилните оператори

  • 5 826
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 647
Провокирана съм от темата за заведенията в жилищните блокове и за това реших да попитам дали е правилно да се поставят клетки на мобилните оператори върху блоковете и къщите? Не мога да кажа как е в чужбина, тук могат да се включат мамите, живеещи зад граница, но на където и да погледна все антени.  Close За вредата от тях също не мога да говоря, но ми е интересно дали е редно поставянето им в близост до и върху жилищни блокове?  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 150
Нещо не те разбрах, дали имат право да ги поставят ли питаш?
Ако да, явно някой им го е дал.На мен не ми пречат.
А защо да не е редно  newsm78

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Поставянето на антена на покрива на жилищен блок става само с пълното съгласие на всички живущи от съответния вход. Дори само едно домакинство да не е съгласно, нямат право да поставят антена. Сключва се договор между оператора и етажната собственост, за което оператора дължи наем.
За вредата, казват, че нямало. Но дали е така...не зная. Имам съмнения.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
За живеещите в същия блок няма абсолютно никаква вреда от електромагнитните излъчвания на антените... Единствената опасност от антените е... Ако се намираш на по-малко от 40-50 метра пряко разстояние... Фронтално разположени срещу самата антена... Не на по-ниско ниво, на същото... Само че... Операторите избират местата така, че... Да са на по-високите блокове и сгради... Не вярвам да има някой с апартамент точно срещу антената...
Така че, спокойно... Не вредят...

# 4
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И на покрива на офиса има такова чудо, даже не е само антена и друга техника са накачулили. Предполагам бартер някакъв е спретнало ръководството, за да ни излизат по-евтини телефонните интервюта, когато се звъни към някой оператор ползваш нормален телефон, а все едно звъниш от мобилен. И разни други екстри има сигурно.

Не знам вредни ли са, не са ли, но в жилищните блокове според мен хората се съгласяват, защото по тоя начин си осигуряват що-годе регулярна поддръжка на покрива, а не съм сигурна дали и не плащат от мобилните оператори някаква такса за ползване.

# 5
  • Мнения: 1 492
Сега ще слагат и на нашия офис и ще ни плащат 300лв наем на месец.Не знам дали вреди нещо, ама заради наема всички офиси в сградата са съгласни.

# 6
  • Мнения: 46 437
Мъжът ми е инженер Комуникации и според него е безопасно точно толкова, колкото и говоренето по мобилен телефон.

# 7
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Сега ще слагат и на нашия офис и ще ни плащат 300лв наем на месец.Не знам дали вреди нещо, ама заради наема всички офиси в сградата са съгласни.
300 лв. си е добра сумичка, като се има предвид с какви мъки се събират пари за общи разходи, особено в големите блокове.

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Наемите, които плащат са добри. Имаме вила на Щъркелово гнездо и там падна дори борба, на коя къща да се положат антени, просто защото се получават парички от това. За пари хората саготови на всичко. Money

# 9
  • Мнения: 2 035
Операторите си избират наистина най-високите жилищни сгради, за да имат възможно най-голяма видимост и да няма заглушаване или загуба на сигнала. До момента не съм чувала да има някаква вреда или опасност за живущите в тези сгради. Имат право да поставят антените щом спазват всички определените изисквания за тази цел, а дали са спазени...това друг въпрос  Wink

# 10
  • Мнения: 5 475
Мъжът ми е инженер Комуникации и според него е безопасно точно толкова, колкото и говоренето по мобилен телефон.

  И моя казва това,работи във Водафон Глобал в Италия.  Peace

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мъжът ми е инженер Комуникации...

е не беше ли брокер недвижими имоти???  Laughing

А заради доста добрите сумички, които плащат операторите за наем, всичко живо е сУгласно.

# 12
  • Мнения: 46 437
Мъжът ми е инженер Комуникации...

е не беше ли брокер недвижими имоти???  Laughing ...

Не е точно брокер, Управител е  Mr. Green

Но е завършил Комукации в ТУ София, до 2001 г. си работеше само по специалността Peace

# 13
  • Мнения: 3 164
Поставянето на антена на покрива на жилищен блок става само с пълното съгласие на всички живущи от съответния вход. Дори само едно домакинство да не е съгласно, нямат право да поставят антена. Сключва се договор между оператора и етажната собственост, за което оператора дължи наем.
За вредата, казват, че нямало. Но дали е така...не зная. Имам съмнения.

така е- при нас също идваха да сключват договор, но нещо се разсъхна работата Wink

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Ето ви и нещо интересно... В блока на родителите ми... Вивател пожелали да сложат клетка на покрива на единия вход... Предложили 280 евро наем на месец... Хората от входа се съгласили... Дори подписали договор... С общо събрание на собствениците и съответен протокол... Както уж му е реда... После домоуправителят сключил договор с Вивател... Обаче... Не си направили добре сметката... Необходимо било и съгласието на собствениците на жилища и от другия вход... Защото общите части на блока са си общи части, не се делят на единия или другия вход... Има един адвокат измежду тях и той е завел частно дело срещу Вивател... Поради факта, че са накърнили собствеността му без неговото съгласие... И ще го спечели... Защото е в правото си... Просто е въпрос на време... Така че... Ако "завиждате" на съседите от другия вход, че прибират паричките от наема... Съдете мобилния оператор... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт