Причината е .....?

  • 1 205
  • 13
  •   1
Отговори
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
         Здравейте мами,
Моята принцеса ( на 8 месеца ) от два дни е с температура. Вдига до 38,7 вечер, а през деня поддържа 37,5. До сега не ми  е боледувала. Преди месец кашляше и маше за пръв път зачервено гърло без Т. Педито тръгна да изписва антибиотици, но на мен нещо не ми се понрави #Cussing out #Crazy та пробвахме с хомеопатия. Лекувахме гърлото с АПИС и детенце оздравя. Та от два дни пак сме с червено гърло , но този път и  Т.
Давам АПИС и БЕЛЛА ДОНА по препоръка на педито, но ако не спаднела Т днес ще ни изпишат АБ. Една от причините за Т, вероятно били зъбките #Crazy За протокола, още не са избили само венеца е малко подут. Та в тази ситуация се чудя каква е причината - зъби, новия вирус ...,?
Пък и нещо не се сваля Т с Бела дона Rolling Eyes  Пиша ви защото си мисля че педиатрите имат една две заучени диагнози, ако нещо не са наясно оправданието е зъби и за щяло и нещяло предписват АБ

# 1
  • Мнения: 1 883
И при нас Белладоната не сваля ТП . Защо не пробваш да я свалиш с Панадол , Калпъл или Ефаралган свещички. Аз АБ избягвам до края - вече като видя , че няма накъде Crossing ArmsАко бях давала всеки изписан АБ досега децата щяха да са изпили сигурно 30 бр Успех и скорошно оздравяване  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 655
Бела Дона не е  единственото хомеопатично лекарство, в чиято картина има висока температура. Не си правете експерименти с предписване на хомеопатични лекарства от ГП-то, ако сте решили наистина да пробвате с хомеопатия, отидете при класически хомеопат.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 769
Педиатърът ви хомеопат ли е?
Как реши, че трябва да даваш Апис..?
А и Т под 38-38.5 не трябва да се сваля.
Щом не се повлиява от Белла дона, най-вероятно това не е точното л-во за твоето дете.
Въобще, ако си решила да ползваш хомеопатично лечение, заведи детето на класически хомеопат.

# 4
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
                  Проблема е там, че в нашия град няма хомеопат. Педито не е хомеопат, незнам на какъв принцип ги изписва, но аписа със сигурност помага за гърлото. Мен ме притеснява по скоро това, че Т и зачервеното гърло се свързват с никненето на зъби. ??? newsm78 newsm78 newsm78

# 5
  • Мнения: 1 113
Мен ме притеснява по скоро това, че Т и зачервеното гърло се свързват с никненето на зъби. ??? newsm78 newsm78 newsm78
Ами когато никнат зъбки имунитетът на детето пада и то става по-податливо на разни вирусни инфекции.

# 6
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
   От вчера Т изчезна и днес се събудихме с обрив само по корема, лицето и вратлето. Педито ни го няма. Дали не е розеола? Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 8 917
         Здравейте мами,
Моята принцеса ( на 8 месеца ) от два дни е с температура. Вдига до 38,7 вечер, а през деня поддържа 37,5. До сега не ми  е боледувала. Преди месец кашляше и маше за пръв път зачервено гърло без Т. Педито тръгна да изписва антибиотици, но на мен нещо не ми се понрави #Cussing out #Crazy та пробвахме с хомеопатия. Лекувахме гърлото с АПИС и детенце оздравя. Та от два дни пак сме с червено гърло , но този път и  Т.
Давам АПИС и БЕЛЛА ДОНА по препоръка на педито, но ако не спаднела Т днес ще ни изпишат АБ. Една от причините за Т, вероятно били зъбките #Crazy За протокола, още не са избили само венеца е малко подут. Та в тази ситуация се чудя каква е причината - зъби, новия вирус ...,?
Пък и нещо не се сваля Т с Бела дона Rolling Eyes  Пиша ви защото си мисля че педиатрите имат една две заучени диагнози, ако нещо не са наясно оправданието е зъби и за щяло и нещяло предписват АБ
Изследвайте секрет - на Гери й откриха коки в нослето и те бяха причината за 40 дни да нправи 2 ангини Shocked

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
А и върлува някакъв ужасен вирус- висока температура и почти нищо друго. Много от децата, а и от възрастните, ги удря в ушите.

# 9
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
                      Днес ходихме на лекар и се оказа точно розеола. Търсих във форума, намерих малко инфо, но не разбрах заразна ли е? Казаха ми че се предавала по въздушно-капков път и възрастни хора може да са виросоносители? Нз, но май сме нямали контакти със такива хора newsm78 newsm78 Rolling Eyes Rolling Eyes

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
И моята дъщеря е с розеола в момента  ooooh! Заразна е и то много, но мисля, че по- скоро в инкубационния период  newsm78 Със сигурност знам, че възрастните пренасят вируса, но не боледуват.

# 11
  • Мнения: 397
И моето дете преди няколко месеца изкара розеола и обрива беше точно като този от линка, и на същите места по тялото, но при нас т-рата стигаше до 39.6 #Crazy
http://www.skinatlas.com/RUSSIAN/rosinfantum5_ru.htm

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
На моята пък обривът й беше много по- блед и по- малко  newsm78 Беше по- скоро петна под кожата, отколкото пъпчици. А и минаха за 2 дни. ТЪй че всъщност вече не сме болни, де. Температура поддържа 3 дни над 39, без да се повлия изобщо от нещо  #Crazy

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Висока температура се поддържа, а обрива минава за 2-3 дни. Не се притеснявай, ще се оправи бързо. Добре че не си дала АБ.
Вирусните заболявания често са съпроводени с висока Т, която не се влияе особенно от лекарствата.

Общи условия

Активация на акаунт