Въпрос относно противозачатъчни

  • 1 089
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте,

на 29 години съм и имам 2 момчета. Засега не планираме повече деца ( за трето ще се постараем след 3-4 години)

Опитвала съм какви ли не методи за предпазване от бременност:

- презервативи (понякога забравяме да купим, а предишната опаковка се е свършила - тук няма големи опаковки от по 12 парчета Sad

- медна спирала: носех я две години, имаше неприятни последици - удължаване на менструацията, поява на акне...

- поради акнето започнах да ползвам Диане - 35: на кожата се отрази добре, но на настроението ми, сексуалното влечение и на фигурата ми се отрази фатално: за година и половина напълнях с 5-6 килограма, неусетно, малко по малко, появи се и целулит, през по-голямата част от времето бях изнервена и се случваше да се вбеся или да крещя на децата ( след спирането на хапчетата нямам този проблем, свалих три килограма и съм много по-спокойна)

- отново започна да ми се омазнява кожата и косата и ми препоръчаха Жанин

Някоя от вас пила ли го е и какви са и впечатленията?

Ако някоя е използвала глобулки или други методи, може ли да сподели, защото вече ми е писнало. Искам да намеря дългосрочен надежден метод, който да не е спирала.

Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 1 883
Защо не пробващ спиралата Мирена - доста мами са много доволни от нея newsm78. Аз все още събирам перички за нея   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 860
 Точно си мислех да пусна тема, защото и аз съм малко разочарована от спиралата. Вече 4 месеца, цикъла ми не е на себе си и започвам да си мисля да в махна. За таблетки не искам, че редовно забравям да ги взема, пуша и пия...Има хормонални имплантанти които се слагат подкожно в ръката за период от 3 години. Друг вариант е спирала "Мерина", която също изпуска хормони и от всичко прочетено за нея, е с най-малко, почти никакви странични ефекти. Ще следя темата за добри предложения.

# 3
  • Мнения: 1 425
Здравейте.А ми аз ползвам Диане 35 от 3г.и на мен ми действат много добре и на кожата и на килограмите/170см.-50кг/,но явно на всеки човек действат различно.Защо не пробваш други противозачатъчни,но май първо се посъветвай с гениколога си!  bouquet

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Здравейте , аз доста отдавна пия противозачатачни по здравословни причини . Лично на мен са ми изписани " Логест " . В началото ми се отразяваха добре , но от няколко месеца и аз имам същите симптоми - нервност , намалено желание за полов живот и т.н.

# 5
  • Мнения: 953
В момента пия Жанин, чувствам напрежение в гърдите, косата ми спря да се омазнява, лицето ми се изчисти. Преди време като го пиех нямах такова напрежение на гърдите но сега е факт.
Жанина бил с най малко хормони.

# 6
  • Мнения: 1 942
Защо не пробващ спиралата Мирена - доста мами са много доволни от нея newsm78. Аз все още събирам перички за нея   bouquet

Специално питах генеколожката ми за тая спирала и тя беше категорична, че това е спирала, която се поставя с лечебен ефект, а не само за предпазване. И ако няма хормонален дисбаланс благодарение на нея може да се получи.
Аз съм чувала за някакви гелове и май някой беше писал за тях.

# 7
  • Мнения: 154
Здравейте , аз доста отдавна пия противозачатачни по здравословни причини . Лично на мен са ми изписани " Логест " . В началото ми се отразяваха добре , но от няколко месеца и аз имам същите симптоми - нервност , намалено желание за полов живот и т.н.
А аз се чудех на какво се дължи това мое нежелание за полов контакт и защо съм станала такава истеричка...От доста време пия противозачатъчни по същите причини, само че са Три регол.
Ще следя темата, но е добре да го споделя и с моята гинеколожка май....

# 8
  • Мнения: 10 514
И аз пробвах няколко, но все имах някакви странични ефекти. Само Миреле ми действаше добре

# 9
  • Мнения: 1 413
май първо се посъветвай с гениколога си!  bouquet

Посъветвах се - каза "Ами здрава си, може да пиеш всякакви, затова Ясмин" - най-скъпите...на мен преди години добре ми понасяха "Гравистат", но аптекарката ги обяви за остарели. Пих по-модерни - всички симптоми като нервност и намалено либидо бяха налице. Вече 7-8 месеца не пия, но ми се иска да започна някаква контрацепция, но съм напълно не наясно каква...

# 10
  • София
  • Мнения: 38 209
Мойто ДжиПи, който е много добър лекар и диагностик ми каза преди седмица, когато и аз го питах за противозачатъчните, че всички, дори и най-леките и ниско хормонални увреждат кръвоносните съдове! Отделно другите странични ефекти от хормоните.
 Същото важи и за Мирената - да се прилага само по лекарско предписание.

Общи условия

Активация на акаунт