Инфо със снимки на децата

  • 12 637
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте!

Момичета, понеже вие имате най-пряк контакт с домовете искам да ви питам има ли някъде онлайн албум на децата, които чакат осиновяване с инфо за тях. Ако няма албум има ли някакви законови пречки да се направи (аз мога да се заема с това, ако имам инфото). Идеята е хората, които искат да осиновят детенце да могат да получат информация, да разгледат галерия...

# 1
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте!

Момичета, понеже вие имате най-пряк контакт с домовете искам да ви питам има ли някъде онлайн албум на децата, които чакат осиновяване с инфо за тях. Ако няма албум има ли някакви законови пречки да се направи (аз мога да се заема с това, ако имам инфото). Идеята е хората, които искат да осиновят детенце да могат да получат информация, да разгледат галерия...



не,няма,няма и да има.

Закона казва,че държавата избира осиновители на детето, а не обратното.Детето не е стока и съответно не може никой да си го избере.

Но можеш да се поровиш в сайта на Соц.Министерство или на правосъдието за повече инфо.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
Закона казва,че държавата избира осиновители на детето, а не обратното.Детето не е стока и съответно не може никой да си го избере.
Верно ли  Shocked Ако решиш да си осиновиш няма ли да ти дадат право на избор  newsm78
Ясно е на всички, че децата не са стока, но това дава много кофти "коз" в ръцете на държавата, защото има двойки на които да речем предложат ромчета и ако те откажат (не помня точно колко пъти) после нямат право да си осиновят въобще  Shocked
Така ли е?Ако не е ме поправете и ми обяснете моля.
Яд ме е, че има много семейства чиито деца са малтретирани от родителите и никой нищо не прави, но щом става дума за осиновяване се проучват осиновителите до девето коляно. #Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 39 744
Никой директор на бебешки дом не позволява да се правят снимки на бебетата. Не знам да има изобщо такива албуми.
Дамаянти в документите, които попълват осиновителите пишат изисквания. Контакт с избраното дете по съответните изисквания се прави едва след одобрение на осиновителите.

# 4
  • Мнения: 4 195
Дамаянти  и си права и не си, защото все пак държавата е родител на изоставеното дете и тя неможе просто така да го даде на някой - хора всякакви, въпреки че аз съм един от върлите противници на сегашния закон, има части от него , които за мен са задължителни - като например много внимателното проучване на осиновителите, а относно побликуването и снимането на деца - аз също подкрепям непобликуването на такива снимки - мисля че не трябва да се побликуват, предтсави си в по широк мащаб - осиновяваш дете но решаваш да не му казваш и след години случайно попадне на своя снимка че е сирак - това на прима виста ми ражда главата като една от причините за невъзможноста да ги снимаме - разбираш ли - детето ще разбере че е сирак а ти си искал да го скриеш
това незначи че не ми се иска на всичко живо да покажа Ицето, близнаците, Весето, Мая абе всичките уникати които днес гушках и целувах до умопобъркване Hug Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 6 743
Криси, ясно ми е за рисковете в тази насока, но също така от опит с мои познат които са осиновени мога да кажа (ако се замислиш реално), че такова нещо не може да се скрие.Винаги се намират "доброжелатели" които да кажат на детето и лошото е, че колкото по-късно , като, че ли толкова е по-болезнено.
Имам познат който преди години заминава запас във Враца (той е осиновен и знае).Един от почивните дни на запаса решава да се разходи из града и ....като на филм, среща своя двойник.Спомням си как като ми разказваше, ревеше като малко дете  Sad Спират и се заговарят.Оказва се, че и другия осиновен.Започва се ровене до като не се разбира, че те всъщност са еднояйчни близнаци които са дадени за осиновяване на различни семейства.Майката на моя познат твърди, че не е знаела за другото дете.Което ме навежда на мисълта, че другото семейство не е могло или не е пожелало да осинови и двете деца.
Та за какви закони изобщо говорим в тази държава???
Всеки път като се сетя за тази и други подобни истории които са се случили с мои познати и ми се реве. Cry
извинявам се за дъъългия ОФФ  Praynig

# 6
  • Мнения: 4 195
Ивка права си мила, именно за това е подъсдно да кажеш на някой че е осиновен, аз пък съм била свидетел по дело именно за такова нещо, самно детео човека небеше осиновен но така му казали та доста хора страдаха и за това свидетелствах а "доброжелателя" си отнесе присъдата - условна но я отнесе
иначе говорейки за държава - за мен тя винаги ще си остане виновна за това че има сираци - заради тази държава има ненормални оставящи си децата по домовете, ей вярваш ли ми тръгвайки си от дом след посещение все едно си оставям собственното дете там, разкъсва ме страшна болка мамка му стара Cry

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ивка права си мила, именно за това е подъсдно да кажеш на някой че е осиновен, аз пък съм била свидетел по дело именно за такова нещо, самно детео човека небеше осиновен но така му казали та доста хора страдаха и за това свидетелствах а "доброжелателя" си отнесе присъдата - условна но я отнесе
иначе говорейки за държава - за мен тя винаги ще си остане виновна за това че има сираци - заради тази държава има ненормални оставящи си децата по домовете, ей вярваш ли ми тръгвайки си от дом след посещение все едно си оставям собственното дете там, разкъсва ме страшна болка мамка му стара Cry

много можем да си говорим,но Иве има процедури коита са съобразени с изискванията на осиновителите и държавата се опитва да ги следва търсейки предпочитаното дете.Това е

иначе, такива албуми няма ,няма и да има.Това да не е пазар.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
Оооо, не сте ме разбрали.Аз не говоря изобщо за албуми със снимки на децата, а за правата на осиновителите въобще.
За албумите и аз съм ЗА,  да няма публичност  Hug

# 9
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Оооо, не сте ме разбрали.Аз не говоря изобщо за албуми със снимки на децата, а за правата на осиновителите въобще.
За албумите и аз съм ЗА,  да няма публичност  Hug

ох Иве,много е сложно ,ама -държава,закони......

# 10
Всъщност никой не казва тези албуми да са общодостъпни. Какво пречи след като мине проучването от социалните (въпросните 3 месеца) едновременно с вписването в регистъра да се дава уникална парола за достъп на конкретното семейство. В момента, в който си осиновят детенце базата става недостъпна за тях. Никой не твърди, че децата са стока. Но не разбирам защо трябва да чакам 1-2 години да ми предложат детенце, ако не и повече, а да не мога да влезна в някой сайт, да видя децата и в момента, в който си харесам детенце да отида в съответния дом и АКО ме одобрят да започна процедурата за осиновяване. Когато подавам документите може да не съм съвсем наясно какво точно искам (всички графички за пол, възраст, произход и заболявания). Но в момента, в който го видя, да знам - това е МОЕТО дете.

На мен лично ми омръзна да чакам и нищо да не зависи от мен. А през това време някое детенце на 2 г. да стои още 2 в някой дом само защото съм поискала да осиновя 4 г.? За мен това е абсурдно!

Може би зададох въпроса в погрешния форум, но все пак ви благодаря за отговорите.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Всъщност никой не казва тези албуми да са общодостъпни. Какво пречи след като мине проучването от социалните (въпросните 3 месеца) едновременно с вписването в регистъра да се дава уникална парола за достъп на конкретното семейство. В момента, в който си осиновят детенце базата става недостъпна за тях. Никой не твърди, че децата са стока. Но не разбирам защо трябва да чакам 1-2 години да ми предложат детенце, ако не и повече, а да не мога да влезна в някой сайт, да видя децата и в момента, в който си харесам детенце да отида в съответния дом и АКО ме одобрят да започна процедурата за осиновяване. Когато подавам документите може да не съм съвсем наясно какво точно искам (всички графички за пол, възраст, произход и заболявания). Но в момента, в който го видя, да знам - това е МОЕТО дете.

На мен лично ми омръзна да чакам и нищо да не зависи от мен. А през това време някое детенце на 2 г. да стои още 2 в някой дом само защото съм поискала да осиновя 4 г.? За мен това е абсурдно!

Може би зададох въпроса в погрешния форум, но все пак ви благодаря за отговорите.

можеш да попиташ и във форум Осиновяване ,но никой тук не днае за такива албуми.
Има и нещо друго-всичко зависи  от Соц.служби където е подадена молбата.Не навсякъде са бавни и мудни.В момента знам за сем. подало документите м.12.05 и всеки момент ще си вземат детенцето.Но не искам да те обърквам още,ако искаш попитай и в Осиновяване.

Съжалявам,че ви размотават

# 12
  • Мнения: 1 770
Преди новия закон, албуми имаше и в интернет. Имаше специални осиновителни частни агенции, както и адвокати, които се занимаваха само с това. В следствие на огромни злоупотреби, както и на огромната директорска подкупност, държавата реши, че ще промени коренно начина на осиновяване. Снимките в интернет се свалиха и сега е напълно незаконно да слагаш снимки под какъвто и да е контекст, с парола или без - за да се предпазят децата от черния пазар.
Сега всичко е централизирано - минава се през общи списъци, където осиновителите заявяват своите изисквания за дете. Не им се предлага само едно дете - според техните изисквания, както и според техните характеристики им се предлагат деца, които те могат да посетят лично и имат право на отказ.
Системата е много мудна и трябва да се усъвършенства значително, има страшно много недостатъци. НО в крайна сметка целта беше да се прекрати продажбата на децата от директорите, както и възможността децата да попаднат на черния пазар.
Не мисля, че може да се коментира нещо повече от това - всички промени бяха в интерес на децата, така да се каже.

Да допълня, че ето тук е форумът за осиновители, осиновени и т.н. - там има супер много инфо по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=26.0

Последна редакция: сб, 27 май 2006, 13:55 от Yvette

# 13
  • Мнения: 863
Преди новия закон, албуми имаше и в интернет. Имаше специални осиновителни частни агенции, както и адвокати, които се занимаваха само с това. В следствие на огромни злоупотреби, както и на огромната директорска подкупност, държавата реши, че ще промени коренно начина на осиновяване. Снимките в интернет се свалиха и сега е напълно незаконно да слагаш снимки под какъвто и да е контекст, с парола или без - за да се предпазят децата от черния пазар.
Сега всичко е централизирано - минава се през общи списъци, където осиновителите заявяват своите изисквания за дете. Не им се предлага само едно дете - според техните изисквания, както и според техните характеристики им се предлагат деца, които те могат да посетят лично и имат право на отказ.
Системата е много мудна и трябва да се усъвършенства значително, има страшно много недостатъци. НО в крайна сметка целта беше да се прекрати продажбата на децата от директорите, както и възможността децата да попаднат на черния пазар.
Не мисля, че може да се коментира нещо повече от това - всички промени бяха в интерес на децата, така да се каже.

Да допълня, че ето тук е форумът за осиновители, осиновени и т.н. - там има супер много инфо по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=26.0
Подкрепям напълно мнението на Ивет, като искам да допълня ,че осиновителите нямат кой знае какви права,защото се търсят родители за детето ,а не обратното....има много недомислици и в новия закон, но когато човек иска нещо намира начин да го направи и да ускори нещата Wink Мисля,че ако има такива албуми всеки ще си хареса по-хубавичките  дечица  ,а другите.... newsm78 По-склонна съм да се направи такъв албум за осиновителите

# 14
  • Мнения: 1 770
...защото се търсят родители за детето ,а не обратното....

Много точно казано! Родителите не отиват на пазар, когато си избират дете. Всяко дете е много специално и за всяко отделно дете се търсят определени родители. Така както и при родните деца: раждаш и не знаеш какво точно ще ти се падне, но си е твое, то самичко е дошло при теб, избрало те е по някакви специални небесни начини.

Ето още нещо, от което се предпазват децата чрез новия закон:

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=894344

Общи условия

Активация на акаунт