Възможно ли е да е от Дуфастона?

  • 3 522
  • 17
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Имам следния въпрос:
пия вече втора опаковка Дуфастон. Доктора счита, че ако има настъпила бременност и Дуфастона се спре на 28-я ден (тогава приключих първата опаковка-10дни) възможно е да се предизвика спонтанен аборт и затова ми каза да продължа да го пия още 10 дни или по-скоро, ако ми дойде - да спра да го пия, а ако не ми дойде го пия докато свърши опаковката.
Днес ми е 33 ден и все още не ми е дошло. Цикълът ми е на 31 дни средно. Нямам признаци, че ще ми идва.
Започнах да се чудя, дали Дуфастона не предизвиква забавяне? Или това е невъзможно?
Е, може пък и да е станало чудото....?

# 1
Направи си тест за бременност,аз също пия Дуфастон:)и ако имам колебания веднага бих направила тест.

# 2
  • Мнения: 7 716
Аз като съм пила дуфастон и  ми идва точно на датата. Пия до последно и ми идва. Направи си тест, ако е отрицателен- спирай.

# 3
  • Мнения: 1 320
На мен от дуфастона ми закъснява. Идва ми 2-3 дни след като спра приема.
Направи си тест.

# 4
  • Мнения: 1 418
Момичета да ви питам за какво го пиете дуфастона?Аз от него качих доста килограми и направо ужас.Моя позната лекарка работи в Сирия ми каза,че това е остарял метод на лечение и да го спра.Между другото аз го пиех за кисти.

# 5
  • Мнения: 1 320
По принцип в тази тема иде реч за приема на дуфастон/утрогестан след арт процедури /или естествени опити/, когато има съмнение за намален прогестерон. Помага да се задържи плода, ако има оплождане и имплантиране.

# 6
  • Мнения: 2 120
След прием на прогестерон на мен ми идва или в дена на лелката или с ден-два закъснение, но не повече. Направи си тест.

# 7
Аз ги пия,за да ми идва:(Тъй като нямам редовен М. пия го 10 дни x 2 таблетки и на 4-5ти ден трябва да ми дойде.За първи път го пия,да видим дали ще излязат правилни сметките на докито.

# 8
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
мен ми предписаха Дуфастон от 17-ти ден на цикъла - 10 дни, 2х1 таблетка. Съображенията на лекаря бяха следните: ако съм бременна, да заздрави лигавицата на матката; ако не - за да ми дойде навреме и да може да таймираме овулацията.

# 9
KayRenn,И при мен е така,обаче четох някъде че можело да предизвика аборт.Как го понасяш дуфастона?

# 10
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
мен ми предписаха Дуфастон от 17-ти ден на цикъла - 10 дни, 2х1 таблетка. Съображенията на лекаря бяха следните: ако съм бременна, да заздрави лигавицата на матката; ако не - за да ми дойде навреме и да може да таймираме овулацията.
Първо е желателно Прогестероновите препарати от рода на Дуфастон и Утрогестан да се приемат след овулация, а не просто от 15-и, 16-и, 17-и и който и да е друг ден. За останалото е прав лекаря, като изключим това с таймирането на овулацията, незнам как ще стане newsm78

KayRenn,И при мен е така,обаче четох някъде че можело да предизвика аборт.Как го понасяш дуфастона?
Не е възможно Дуфастон да предизвика аборт.

# 11
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
мен ми предписаха Дуфастон от 17-ти ден на цикъла - 10 дни, 2х1 таблетка. Съображенията на лекаря бяха следните: ако съм бременна, да заздрави лигавицата на матката; ако не - за да ми дойде навреме и да може да таймираме овулацията.
Първо е желателно Прогестероновите препарати от рода на Дуфастон и Утрогестан да се приемат след овулация, а не просто от 15-и, 16-и, 17-и и който и да е друг ден. За останалото е прав лекаря, като изключим това с таймирането на овулацията, незнам как ще стане newsm78


Пропуснах да спомена, че на 16-17 ден от цикъла ми е била овулацията (доктора не можа да каже със сигурност, видя само, че фоликула се е спукал).
Относно таймирането - искаше да предизвика навременено М, защото с моите проблеми не се знаеше кога точно ще ми дойде и кога ще дойде ред и на клостила. С Дуфастона и лекаря и аз си осигурихме някаква сигурност в датите и можеше да си направим графици за прием на хапове и прегледи Simple Smile

Иначе и аз мисля, че Дуфастона не може да предизвика аборт.

# 12
И аз пия дуфастон,преди да започна Кломида:)Но сега ще трябва да си правя първо цветна снимка и тогава ще го започвам.
Момичета,след спирането на приема на кой ден ви идва?
Днес взех последните 2 таблетки и доки казва,че от 4-ти ден да очаквам.После как го редувате с Кломида,пиете го първо и веднага след овуто започвате Дуфастона ли?
Доки ми каза,че предписва дуфастона и кломида за 6 месеца?Не е ми много време според вас?

Благодаря ви предварително

# 13
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Аз пия Дуфастона след Клостилбегита. Клостилбегита го пия преди овулацията от 5-ти до 9-ти ден. Дуфастона го пия от 18-тия ден до 28 - мия ден и след това предния месец ми дойде на 30-тия ден. Този месец доктора ми предписа Дуфастона от 18 до 28 ден и след това ми каза да го продължа, защото ако има бременност рязкото спиране на Дуфастона може да предизвика спонтанен аборт. Каза ми да го спра, ако ми дойде.
Е за съжаление ми дойде... - закъсня ми с три дни, което предизвика пускането на въпроса ми във форума.

# 14
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
zaek, разбирам те - и аз се бях притеснила какво става след като започна да ми закъснява и оревах тук малко.
Обаче съм абсолютно сигурна, че каквото и да се е случило, Дуфастона не е причината.

Общи условия

Активация на акаунт