Висока температура след нормално раждане -почти 5 дни вече?????

  • 3 200
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 422
Здравейте момичета!Извинявам се ако повтарям темата,но с търсачката не намерих отговор на моя въпрос-проблем..
Родих нормално с епидурална на 15.05 .06 седмица след раждането ми спря кървенето и вдигнах много висока температура 39,8 ,почнах антибиотик после се оказа,че имма задържани лохии понеже бързо ми се е затворил цервикалния канал.Гинеколога ми ми изписа НО-ШПА И МЕТЕРГИН.Кървенето започна пак ,обаче след 3 дни антибиотик понеже нямах температура и ми го спряха /антибиотика/ след 2 дни пак почнах да вдигам температура...Не е от гърдите ,защото не са червени ,напрегнати или на бучки..Бебата си е лакома изсуква ме и се доизцеждам.Някой имал ли е такъв проблем???На какво се дължи????
Да добавя,че и първото раждане ми беше нормално.
Благодаря предварително!!

# 1
  • Мнения: 46 488
Иди на лекар, трябва да проверят дали матката е добре изчистена или е някакво друго възпаление, не е нормално да поддържаш такава Т.
Успех!

# 2
  • Мнения: 730
Температурата е признак на възпалителен процес в организма.На всяка цена нека те види лекар.Да не би да не си се изчистила добре,да има остатък от плацента,или може би зачервено гърло.........?Шега не бива,отивай веднага!Успех!

# 3
  • Мнения: 992
имаш право на безплатен преглед в болницата в която си родила отивай веднага не е добре тази температура
успех дано не е нищо сериозно  Praynig

# 4
  • Мнения: 1 006
И аз мисля,че жеднага трябва да ре види лекар.Както ти е казала Dayli,температурата е признак на възпалителен процес.

# 5
  • Мнения: 4 422
Бях на лекар още в вчера и каза че имам задържани лохии и ми изписа лекарствата ,които описах по-горе..Кръвта започна да изтича,но аз продължавам с температурата..И става все по-висока.Почнах антибиотик,но още не ми е подействал.Аз още първия ден пих антибиотик,температурата изчезна и след 3 дни ми го спряха ,на 4-тия ден бях при гинеколога ми и днес петия ден от температурата пак вдигам..

# 6
  • Мнения: 748
според мен трябва да се консултираш и с друг лекар.
успех! дано да се оправиш бързо  Praynig

# 7
  • Мнения: 1 181
при мен се дължеше на стафилококова инфекция. Искай да ти направят кръвни изследвания.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Първо, честита ти бебка! Да е жива и здрава, само радости да ви носи!
За Т - точно по същото време след раждането и аз бях с такава висока Т. Болеше ме корема ужасно... Оказа се, че имам остатъци от плацентата (въпреки, че изглеждаше цяла) - докторът ми предписа антибиотик (Оспексин, доколкото си спомням) и го пих поне 5 дни. Мисля, че рано са ти спряли твоя. На 4-ия или 5-ия ден от мен изпаднаха разни съсиреци и по-големи парчета лохии. Гинекологът ми беше казал, че ако до 5 дни не се оправя, ще се наложи кюртаж... Слава Богу, размина ми се!
Иди на друг лекар непременно!

# 9
  • Мнения: 824
Потърси обезателно и друго мнение.Едно приятелка от Добрич също ражда във Варна  в същата клиника и един месец я мотаха,че сама ще се оправи и накрая като загуби съзнание и получи кръвоизлив и направиха кюртаж,не е била цяла плацентата и останало част от нея.Дано не е същото и при теб HugЖУЛИАНА Е МНОГО КРАСИВА.Да ви е жива и здрава,и много да ви радва.

Ще се оглеждам да ви видя на разходка тия дни Wink

# 10
  • Мнения: 7 474
Отиди при друг лекар или в болницата. Може да е нещо малко, но може и да е сериозно Praynig

# 11
  • Мнения: 723
Първо, честита ти бебка! Да е жива и здрава, само радости да ви носи!
За Т - точно по същото време след раждането и аз бях с такава висока Т. Болеше ме корема ужасно... Оказа се, че имам остатъци от плацентата (въпреки, че изглеждаше цяла) - докторът ми предписа антибиотик (Оспексин, доколкото си спомням) и го пих поне 5 дни. Мисля, че рано са ти спряли твоя. На 4-ия или 5-ия ден от мен изпаднаха разни съсиреци и по-големи парчета лохии. Гинекологът ми беше казал, че ако до 5 дни не се оправя, ще се наложи кюртаж... Слава Богу, размина ми се!
Иди на друг лекар непременно!

Същото се случи и с момичето, което беше с мен в стая след раждането, но на нея не й се размина кюртажа. Всичко се оправи и нямаше никакви проблеми после, затова, за да си сигурна и да се успокоиш потърси второ мнение! Стискам палци да се оправиш бързо!  Peace

# 12
  • Мнения: 4 422
Благодаря много за отговорите! Hug
Моето май наистина ще се окаже от гърдите.Днес видях,че едната има червен участък.продължавам да си пия хапчетата,да се изцеждам,компреси слагам и така.Ако можете да помогнете със съвет за гърдите и това да не се получава задържане на кърма ще съм благодарна.
Казаха ми дълбока зъдръжка на кърма!!
Температурата ми взе да спада.

# 13
  • Мнения: 8 917
Благодаря много за отговорите! Hug
Моето май наистина ще се окаже от гърдите.Днес видях,че едната има червен участък.продължавам да си пия хапчетата,да се изцеждам,компреси слагам и така.Ако можете да помогнете със съвет за гърдите и това да не се получава задържане на кърма ще съм благодарна.
Казаха ми дълбока зъдръжка на кърма!!
Температурата ми взе да спада.
В болницата понеже се цедих нон-стоп  и за седмица ми се насъбраха общо 5 часа сън бях гроги. Но то не беше кърма, не беше чудо - който влезеше ме виждаше или как храня Гери или как се цедя Shocked За да се разширят каналите се подлагах под топлата вода Peace и сред това с помпата на Авент се справих отлично Peace

# 14
  • Мнения: 63
Бягай на лекар може да е доста неща нека те види лекар. Ако трябва си плати но хубав преглед да ти направят.

 Успех.

Общи условия

Активация на акаунт