Чували ли сте за алергия от памперси?

  • 1 794
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Здравейте,знам че звучи стряскащо но скоро една позната ми сподели, че имало и такова нещо като алергия от памперси.Молбата ми е ако някой знае за такава алергия да сподели с мен какви са симптомите на тази алергия и как се лекува.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 210
имам позната маика неините близначки имаха от Памперс излизат им ситни пъпчици по дупето. На моя разбоиник му излязоха също като купих някаква фирма ама случаино че бях забравила и взех два и както му го сложих му излезе пъпка. Незнам дали е алергиа но определено е от памперса защто като му мина пробвах пак и пак стана. А от Пампер и Либеро не са му излизали такаче сигурно има нещо.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 216
Не ми се е случвало, но съм чувала, че някои деца получават обриви от определени марки памперси, а от други-не.
Лечението е просто-сменяш марката.

# 3
  • Мнения: 5 299
Sпециално пелените на Памперс съдържат Алое, което може да раздразни бебеШката кожа. Иначе за алергия към памперси, не знам да има.

# 4
  • Мнения: 992
ами от някои памперси излизат пъпчици по дупетата на бебетата, лечението сменяш памперса и мажеш с бочко или нещо подобно кремче  Peace
мойта щерка досега не е имала такива пъпчици, а съм сменила доста видове вече

# 5
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Пъпчици както са Ви писали, а се лекува като вечерно време го къпете във вода солена, ама солена колкото сълза. Може някой път да се получи, като дълго време се ползува един и същ вид
памперс /като фирма/.

# 6
  • Мнения: 3 760
Не ми се е случвало, но съм чувала, че някои деца получават обриви от определени марки памперси, а от други-не.
Лечението е просто-сменяш марката.
Peace
А алергията е към някакава съставка в памперса - алое, оцветител, избелител...
Чувала съм обаче и за обща алергия към памперсите - към самата синтетика и сеналага да се мине на памучни пелени. Доколкото си спомням не се получаваха обриви, а силно подсичане и рани  Cry

# 7
  • Мнения: 911
За истинска алергия не съм чувала, но може и да има. За непоносимост към определени марки съм чувала много често, при нас проблема е по-скоро с мокрите кърпички.

# 8
  • Мнения: 748
Пъпчици както са Ви писали, а се лекува като вечерно време го къпете във вода солена, ама солена колкото сълза. Може някой път да се получи, като дълго време се ползува един и същ вид
памперс /като фирма/.
Shocked
ама айде без такива подвеждащи изказвания... някой може да вземе да повярва...   ooooh!
подобни експерименти със сол са много вредни!!!  Naughty

а алергия може да се получи към нещо, което се съдържа в памперса (както например алоето в Памперс), а не към самия памперс.



# 9
  • София
  • Мнения: 15 216
Пъпчици както са Ви писали, а се лекува като вечерно време го къпете във вода солена, ама солена колкото сълза.

Точно такова лечение не бих приложила никога.

# 10
  • Мнения: 1 564
Не ми се е случвало, но съм чувала, че някои деца получават обриви от определени марки памперси, а от други-не.
Лечението е просто-сменяш марката.
===================================================
 Peace

# 11
  • Мнения: 1 006
Аз ползвах Либеро и реших да пробвам и Памперс и на другия ден детето се обрина по дупето.Педиатърката каза,че това се казвало Памперс-дерматит и е от смяната на марката памперс.Мазах с кремче Бейби тан и ни мина.

# 12
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Пъпчици както са Ви писали, а се лекува като вечерно време го къпете във вода солена, ама солена колкото сълза.

Точно такова лечение не бих приложила никога.
Лично съм го изпробвала и има от раз ефект.

# 13
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Една мама с която излизаме нейното бебче има алергия към папмерси(всички)и е само на памучни пелени.Познайте какво пране и гладене пада.Та каза,че към много неща има непоносимост.Понеже е нямала кърма и е почнала на АМ,ама и от него прави реакция и ако щете вярвайте ама от първия  месец е на кисело мляко(и то пак само от един вид).Исках да кажа,че има алергични реакциии към много неща включително и към памперсите.

# 14
  • Мнения: 742
горката мама.аз също съм чувала за обриви от някои видове пелени Tiredсмятам че като почнеш на една марка само на нея да си караш(ако нямаш проблеми)

Общи условия

Активация на акаунт