Как върви захранването - част 7

  • 12 624
  • 286
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 44 028
Айде на новата тема, че старата стана мн дълга

Линкове към предишните части на темата "Как върви захранването":

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=39688.0 - част 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=40754.0 - част 2
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42972.0 - част 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=49421.0 - част 4
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76872.0 - част 5
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=87491.300 - част 6

Последна редакция: пт, 26 май 2006, 21:15 от bubu_to

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
включвам се първа:
днес споделих с педи,че първо го кърмя,после давам пюре или каша и тя каза: така,така,добре си е човека.
дадох му зеленчукова каша на Слънчо-харесва му.
пюретата "лека нощ"мисля да ги давам след 7-8 месец.От утре мисля да пробвам и малко попара.-с бисквита "плазмон"-добре изкиснато сирене и чай от шипки. и малко захар.мисля да взема кафяваахар,нещо да ми кажете за нея?някой давал ли е?

# 2
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Момичета трябва ми съвет.Бяхме на консултация и моета педи се учуди,че не замествам хранене,но нищо не каза.Това,което ме тревожи е ,че попита дали съм въвела жълтък и като казах не, тя каза да въвеждам.Аз попитах не е ли по-добре първо месо,а жълтък по-късно и че съм мислила да го въведа 9 месец.Отговори -за месо е рано,а жълтък трябва.Моят бебо е 9,600кг и жълтъка съдържал ценни вещества.До сега не съм въвела въпросният жълтък и то по-добре,че както се появиха пъпки от горещините щях да помисля,че е от жълтъка.Другото,което каза е, че от кашите полза нямало.Аз пък мислех,че елдата е много полезна.Аз в началото като захраних я давах всеки ден,а сега 2-3 пъти в седмицата по 50 грама+50 грама плодово пюре.
Дайте съвет аз ли нещо съм в грешка или тя ме обърква? newsm78
Благодаря на всички  bouquet

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
може ли в попарата вместо чай да се сложи ам или кърма?
калинка, моето педи в противник на жълтъка ,особено лятото.Аз направо месо дадох(готово месно/зеленчуково пюре).
 

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
Калинке,тя те обърква Wink
карфиола-Тити е права-не е алерген,просто е доста по-тежка храна и газообразуваща-като фасула,броколите,бр.зеле,домати....и такам

# 5
  • България
  • Мнения: 224
Калинка,определено педито те обърква Simple SmileПреди да захраня,хемоглобина на моето бебе беше 120 и педито спря да ми  казва кога какво да въведа PeaceДо сега жълтък съм давала 3-4 пъти и не смятам повече да давам-чак на есен!За сметка на това давам през ден месно-заленчукво пюре !През лятото трябва да сме особено внимателни какво даваме на децата си! Peace

# 6
  • Мнения: 2 282
Kалинке, и ние  водихме същия разговор вчера. Идеята на педи беше - почвайе малко по малко с месо и жълтък. Аз: ама нали жълъка е алерген, а тя вече показа силна реакция към млечните продуки, по-добре да караме още по-внимателно нататък.Тя: ами добре, ако даваш месо и елда, може и малко бобови, няма да има нужда от жълтък. Те тка, Минке  Grinning
Сега Ели е на 7 и нещо, и малко по малко ще започваме месото. Само че ми се иска вече да включа и мъничко каша, че по цяла вечер и нощ суче. Педи каза, че не е проблем да включа по малко и кашата следобед/вечер. Ама няма ли да и станат много нови неща?

# 7
  • Мнения: 216
Аз също не съм давала жълтък но месо давам

Смятам 4е щом се кърм  няма нужда се  избарзва  не губи  нищо от към хранителни вещества

Аз преди два дни дадох зелен фасул  в акото му се появиха  тъмно червени нишки Педито ме  изгледа странно че давам фасул но каза че не е алергия
Вие как мислите?   
Кои  са нискои алергенните храни  които мога да дам?

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Нати,зеления фасул е по твърда и жилава храна,затова е имало червени нишки.Трябва да подбираш много добре сорта зелен фасул-да е идеално мек и без конци.На дъщеря ми зелен фасул съм давала късно чак на годинка,точно защото е жилав.А тя бе рано захранена по принцип.

# 9
Момичета,
Утре заминавам за провинцията и там няма да съм във връзка с вас....
Започнах захранването и да попитам нещо от сега. Кога мога да давам плодов сок направо от сокоизстисквачка-машина? Напрактика то е по-скоро сурово пюре така.
И черешите трябва ли да се белят като се прави сок от тях?
Тиквички може ли още в ранния период на захранването да се дават? Че броколи и карфиол смятам да изчакам и колко време след началото на захранването да почна с месните пюрета, че да си купя и от тях евентуално днес?
Благодаря предварително  bouquet

# 10
  • Мнения: 9 901
тиквички - според мен е много приятен зеленчук, подходящ за началото/след картоф, морков, тиква/. При нас например се понася твърде добре, а и е вкусно, и може да се комбинира с много неща.
За плодов сок - аз давам доста рядко, сега тепърва ще дам череши, но като правя, след сокоизстисквачката прецеждам и през тензух/марля, за да си го пие от шише. Ако не ти е порблем, прави така. Иначе наистина става кашичка - ама що пък не Simple Smile
За черешите четох тук - някои белят, други направо пасират за пюре. Даже наскоро имаше тема в съседния форум за черешите.
Месни пюрета - поне месец, по-добре месец и половина след началото на захранването.

# 11
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Момичета,благодаря на всички за отговорите  bouquetНяма да давам за сега жълтък, а ще въведа постепенно месо.Целувки на всички бебешори  love001

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 561
Да попитам нещо-захраних с глутен преди няколко дена-може ли сега всеки ден да яде глутенова каша или трябва да редувам? newsm78-в смисъл има ли понятие "прекалено много глутен"?
 Embarassed
Аз също по съвет на педи  Close дадох жълтък и мисля да спирам до есента-нали няма да е "забравила", че и е давано това и наесен да направи някоя реакция? (сори за може би тъпия въпрос  Embarassed)

# 14
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
И аз имам питанка. Ядем каша - оризова от 11 дни. За сега давам кашата между храненеията и изяждаме 1/7 от полагаемата дажба за нахранване само с каша.
Да продължавам ли да давам кашата помежду и до кога така? Не бързам да отбивам.

Общи условия

Активация на акаунт