Какви са тези родители ?

  • 2 059
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Току - що станах свидетел на една случка , която много ме потресе и натъжи  smile3506. Дворът на нашият блок е много добре озеленен , с райграс , дръвчета и люлки ! Има и заведение , клиентите на което са напаст , но това е друг въпрос . Та сега едно дете на около 4-5 годинки прекърши едно дръвче , с голяма злоба при това , 5 мин. го гледам от балкона как се мъчи , е счупи го накрая и го захвърли , много доволно от себе си  smile3511. Родителите - никаква реакция . Как може така , какво е това възпитание - да виждаш че детето ти върши нещо нередно и да не реагираш , а да си пиеш бирата и едва ли не да му се радваш ! И изобщо , кога ще се научим да ценим хубавите неща и да спрем да рушим всичко около себе си ?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Тъжно, много тъжно...И моето върши диващини и не рядко се случва да онемея и да не знам как да реагирам, но той е още бебе...На 4-5 години вече би трябвало да различават доброто от лошото, мисля аз Thinking

# 2
  • Мнения: 1 202
То това е въпрос на възпитание! ThinkingАко родителят си мълчи и не му прави забележка детето знае ,че всичко му е позволено! Naughty

# 3
  • Мнения: 3 271
На 4-5 години вече би трябвало да различават доброто от лошото, мисля аз Thinking

Ако съдя по сина ми, който е на 5, още не различава понякога. А вярвай ми, много говорим за такива неща. Но се случва да натисне дръвче и да стъпчи бубулечка. Всеки път му обяснявам и пак... Просто за някои неща е особено упорит. От 2 години не можем да го научим да казва "искаМ", все е "иска". Бебето се научи, но не и той. Но това е друга тема
Аз не се примирявам и се надявам, че все ще се научи. Включих се само, за да кажа, че поне при него още не са изградени добре някои ценности. Не знам дали проблема е в нас, но все си мисля, че не е. Той си е особен вид темперамент

# 4
  • Мнения: 4 668
То това е въпрос на възпитание! ThinkingАко родителят си мълчи и не му прави забележка детето знае ,че всичко му е позволено! Naughty
Това имах предвид и аз !  smile3516

# 5
  • Мнения: 364
Като родител на 5 годишно доста палаво момче мога да заява, че поне на мен ми се налага доста често да обяснявам кое не е добро и защо не бива да се прави. Дори на 4-5 години те все още са си деца и дори да знаят , че нещо не е редно, ако не им се направи забележка и не им се обърне внимание те пак ще си го правят, ако им е интересно или може би в опит да привлекат вниманието на родителите. И на мен днес ми се наложи да обяснявам половин час защо не трябва да се хвърлят пръчки, когато наоколо има други хора. Бях се разсеяла за миг и диването в опит да уцели клоните на едно дърво за малко не уцели бебешка количка. Умрях от срам и ужас, че можеше да нарани бебето.  Embarassed Е няма да ви обяснявам как ме изгледа майката.  Embarassed
Децата са си деца. Дори на 5 г. имат нужда от родителски надзор и много обяснения. И моят син е имал мераци да кърши дръвчета, но аз или баща му сме били все покрай него, успявали сме да го озаптим и да му обясним защо не се прави така. Сега като види друго дете да чупи дръвче ходи и се разправя с него. Naughty
А за тези родители, които оставят без контрол децата си ... newsm78   Общо взето освен да се ядосваме на такива неща не знам какво друго може да се направи.

# 6
  • Мнения: 4 668
Лошото е , че родителите на това дете не реагираха по никакъв начин !

# 7
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ох все едно аз пиша тук. За това, че едно дете при нас се клатеше върху младо дръвче и дръвчето можеше да се счупи и да му отнесе тешаците, аз извиках леко внимавай. Бащата дойде да се разправя с мен, защото детето можело да се стресне. Аз занемях и до ден днешен съжалявам, че съм извикала, а то общо взето възпитано дете за разлика от голямото си братче, което до ден днешен хвърля боклуци, чупи и т.н, а родителите 0 внимание.

# 8
  • Мнения: 3 164
незнам какво да кажа.......сина ми постоянно къса де що види цвете, чупи клоните на дърветата и тъпче мравки........постоянно му говоря, дори му правя забележки на висок тон, но до там......за 5 сек. всичко му е извън ума-прави го машинално, не влага злоба, но не го оправдава това Tired

# 9
  • Мнения: 14 654
не знам защо се очаква , че след като едно дете  стане на 4 или 5 трябва вече да разсъждава като възрастен!  струва ми се , че майките на по-малките деца смятат така.
детето може да не осъзнава че върши нещо лошо , но за това са родителите(явно само някои) ,за да се намесят когато трябва и да не стават бели. не знам какви са тези родители , но са доста много. и вече порасналите им деца вършат истинските безобразия

# 10
  • Мнения: 5 468
На дете, което чупи дърво пред очите ми, бих му направила забележка и хич няма да си замълча. Ако таткото дойде да се разправя с мен - добре дошъл.
И все не мога да повярвам, че има такива родители, които седят и гледат, как детето им руши нещо обществено и не му правят забележка.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 718
Аз съм правила забележки. Понякога и Дияна се е пробвала да се облегне на някое малко дърво... знам какво е, да се поклатиш малко и т.н. На моята хубостница доста й се карам след такива изпълнения.

# 12
  • Мнения: 46 437
незнам какво да кажа.......сина ми постоянно къса де що види цвете, чупи клоните на дърветата и тъпче мравки........постоянно му говоря, дори му правя забележки на висок тон, но до там......за 5 сек. всичко му е извън ума-прави го машинално, не влага злоба, но не го оправдава това Tired

Същата работа, днес се измъкна от пясъчника през една счупена дъска на оградата и влезе в градинката с рози до него, докато реагирам да прехвърча през пясъка и да се провра през оградата, успя да ощави една роза, умрях от срам  Embarassed
И колкото повече реагирам- говоря и обяснявам, толкова повече се забавлява, защото го приема за игра  Tired

# 13
  • Мнения: 7 430
На дете, което чупи дърво пред очите ми, бих му направила забележка и хич няма да си замълча. Ако таткото дойде да се разправя с мен - добре дошъл.
И все не мога да повярвам, че има такива родители, които седят и гледат, как детето им руши нещо обществено и не му правят забележка.

Напълно подкрепям Peace
Значи и те така са възпитани, щом не им прави впечаление това деяние
Наистина е тъжно.... Tired

# 14
  • Мнения: 8 505
На дете, което чупи дърво пред очите ми, бих му направила забележка и хич няма да си замълча. Ако таткото дойде да се разправя с мен - добре дошъл.
И все не мога да повярвам, че има такива родители, които седят и гледат, как детето им руши нещо обществено и не му правят забележка.

Именно защото е обществено,Ню.Не мисля,че ако детето беше счупило неща на родителите си,например саксията на нейното цвете или клавиатурата на неговия компютър,щеше да остане безнаказано.А в случая дори не е имало коментар...жалко е.

Общи условия

Активация на акаунт