Без вода и течности – до кога?

  • 493
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Малкият вече е на годинка, а още не проява интерес към други течности, освен кърма. Simple Smile Ежедневно предлагам вода или чай без никакъв успех (сок - също няколко пъти без резултат), само с лъжичка понякога успявам да пробутам нищожно количество.  А вече хапва твърда храна 4 пъти дневно,  яде все повече храна на парченца, затова мисля, че кърмата вече не задоволява напълно нуждата му от вода. Не суче често - през нощта не се буди, най-често имаме 2  сутрешни кърмения  и 1 кърмене следобед и 1 за приспиване, през деня изобщо не ме търси.  Напоследък изпражненита му са доста твърди и мисля, че не мокри достатъчно памперсите.
А и скоро ще тръгна на работа и  кърменията сигурно още ще намалеят. Дайде някакви идеи как да събудя поне малък интерес към други течности освен млякото на мама   bouquet.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При нас дребната пие вода основно докато се храни. Като седне на столчето, взимаме купичката с манджата и чаша вода (и задължителното кисело мляко,без което отказва да хапне каквото и да е Rolling Eyes). И така хапва и пийва - иначе през останалото време не се сеща, ами ме дърпа за блузата да суче Grinning

# 2
  • Мнения: 8 462
Хмм,не е ясно до кога!И ние сме така.По едно време пиеше чай на Хип,после някакъв разреден сок,а сега просто лигави чашката и иска мляко,когато е жадна.Много е упорито това дете,освен кърма не признава друго,не знам,какво ще правим в жегите.Засега памперсите са тежки,така че не се притеснявам,но трябва да се вземат мерки.Опитвай се да даваш с различни шишета и чашки,може пък да си има предпочитания.

# 3
  • Мнения: 255
Емия, ами не знам вече как да му предлагам, пробвала съм много пъти с чаша с накрайник и със сламка, но не виждам как ще стане, след като той въобще не желае да пие. С шишето с биберон си играе и го гризе и си чеше венците,  а много добре знае как се използва, защото като малък редовно си пийваше  кърма от шише. Възможно ли е да е забравил как се пие от биберон?
Напоследък се опитвам с обикновена пластмасова чаша, обаче диването се научи да духа във водата, прави си балончета и  си се забавлява, и се чува нещо като фффффф. .. и после се преобличаме, естествено, защото се олива и целият е подгизнал.

Последна редакция: сб, 27 май 2006, 15:16 от Tsveteto

# 4
  • Мнения: 4 242
Ивата в големите жеги тия дни изпи веднъж 200мл за ден и няколко пъти по стотина мл (пак за ден) и това е. Шише има на разположение винаги. Сокове предлагам често. Явно няма нужда детето, явно кърмата все още посреща тези и нужди! Laughing

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 099
......
Напоследък се опитвам с обикновена пластмасова чаша, обаче диването се научи да духа във водата, прави си балончета и  си се забавлява, и се чува нещо като фффффф. .. и после се преобличаме, естествено, защото се олива и целият е подгизнал.

Позната ситуация, затова сипвам по малко в чашката и така давам на малки порции, иначе започва едно бърбочене  Crazy 

# 6
  • София
  • Мнения: 2 019
При нас положението с течностите беше абсолютно същото, с тази разлика, че спрях да кърмя. Мартина така и не пропи АМ и единствената по-течна храна за нея остана киселото мляко. Пробвах какво ли не - вода, сок, айрян, всякакви видове чащки, сламка, лъжичка - не и не, просто не проявяваше интерес към течностите. В жегите ужасно се притесних и даже пуснах тема. В същия ден Мартина изпи 200 мл. сок. Според мен трябва непрекъснато да предлагаш различни течности. Когато ожаднее ще пропие. Снощи дори и АМ вечеря, като я лъгах с бисквитки. Вода все още не иска, но всеки ден изпива по 200мл. сок, а преди не искаше да го погледне. Явно е дошло времето. Просто бъди упорита, няма начин да не пропие.

# 7
  • Мнения: 498
аз също се притеснявам дали в тези жеги кърмата може да задоволи потребностите от вода на дъщеря ми, защото тя също отказва водата по  всякакъв начин........ Sick
последното, което прилагам е да разреждам пюретата с вода, но количеството на вода за деня пак си остава незначително newsm78

# 8
  • Мнения: 180
Ле-ле,като че ли става дума за моето бебе.Тя не пие нищо  от шише,но за да пие вода й купих чаша със сламка-отказа.Пробвах с чаша със човка-същата работа.И най неочаквано за мен в големите жеги пропи вода от най-обикновена чаша.Не пие много,но аз непрекъснато й предлагам

Общи условия

Активация на акаунт