Салса - какво облекло?

  • 2 484
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте, мили дами Simple Smile Най-после се реших да отида в един фитнес близо до нас на танци и по-конкретно на салса за начинаещи. Понеже ще ми е за първи път искам да ви попитам как трябва да се облека, дали с анцуг и маратонки или с ежедневно облеко и нормални обувки.... И ако сте ходили,  дали сте останали доволни, лесно и бързо ли се свиква, по двойки ли е и всякаква друга информация, която ви хрумне! Мерси много предварително на всички Simple Smile))

# 1
  • Мнения: 2 257
С маратонки недей, ще се спъваш доста. Анцунга ще те спарва. Облечи се удобно с широчки и приятни дрехи. Аз лично ходех с къса пола и лека блузка. Обувах или обувка на ток, или направо специалните състезателни. Всичко, което те стяга, спарва, пречи и притеснява по някакъв начин, ще ти пречи на удоволствието от танца. Ако не носиш токове, обуй каквото ти е удобно - чехли с платформа дори, само с маратонки се съмнявам, че ще успееш.
Лесно се свиква, ако те влече и ти идва отвътре да танцуваш и музиката кара  кръвта ти да закипи Grinning. Много е вероятно да има повече дами, отколкото кавалери, затова двойките може да са със ''себеподобни", което за непрофесионалния бранш е допустимо и полезно.

# 2
  • Мнения: 7 186
Бу, къде си? Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
С нещо, което ще ти е удибно. Аз тренирах с къси клинове, панталонки, тениски.
Но азт ренирах акробатичен рок, с полички не беше удобно. За салса става.
Маратонките няма да са ти удобни. Намери си спортни обувки, с мека подметка.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ей ме на Grinning
Първо ходех с чехли и прочие обувки, но бързо разбрах, че не са удобни. Специални обувки още нямам (срам, ходя вече година!), но със сандали на ток (ок.6 см) ходя. Токът е желателно да е по-тънък (т.е. да не е широк, не непременно тип 'игла', от такива аз директно падам).
Дрехите - каквото ти е удобно. Ходя основно с дънки и блузки, само предвиди, че доста пот се лее, да е нещо тънко и удобно. Не забравяй дезодорант (или каквото ползваш) против изпотяване.
Избягвай много гривни и пръстени, т.к. може да пречат на партньора ти, трябва да може здраво да те държи за ръка (да не се ръснеш на пода при някое въртене).
Ако си с дълга коса - връзвай я някак, не е приятно да плеснеш по муцуната на мъжа гривата си, колкото и да е разкошна.
Ако носиш очила - за салсата мини на лещи, по-удобно е.
Ами това е Simple Smile

# 5
Ей, хора, супер сте! Много ви благодаря Simple Smile)))

Общи условия

Активация на акаунт