За червенеещите се...

  • 797
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 122
Момичета сред вас има ли представители на"чувствителнокожите"и ако има как преживявате лятото...мене ми идва да се гръмна!Какво ли не съм си измазала на кожата...ефекта е нулев и си се червенея в цялата си прелест Embarassed.Замисляла съм се ,че едно фередже би ми свършило добра работа Laughing.Най-смешното е,че съм наследила чувствителната си кожа(която би трябвало да е символ на аристократичност едва ли не)от баба ми ,която цял живот си е работила в ТКЗС-то,та все си мисля какво ли и е било на жената...съмнявам се да са и съчувствали по тоя повод Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 35 814
Момичета сред вас има ли представители на"чувствителнокожите"и ако има как преживявате лятото...мене ми идва да се гръмна!Какво ли не съм си измазала на кожата...ефекта е нулев и си се червенея в цялата си прелест Embarassed.Замисляла съм се ,че едно фередже би ми свършило добра работа Laughing.Най-смешното е,че съм наследила чувствителната си кожа(която би трябвало да е символ на аристократичност едва ли не)от баба ми ,която цял живот си е работила в ТКЗС-то,та все си мисля какво ли и е било на жената...съмнявам се да са и съчувствали по тоя повод Rolling Eyes
Преди 7-8 години, бях получила някаква алергия.Кожата на лицето както си стоя изведнъж се сбръчкваше и почервеняваше. По-често от едната страна. Беше ми доста неудобно от това. Една дерматоложка (доста възрастна дама, от кл-ка Торакс, на Стамболийски) ми изписа лекарство, нещо което се забърква в аптеките.
Започнах да пия и много бета-каротин, оттогава нямам този проблем.
Говори за това с дерматолог, може би няма нищо общо с моето,може причините да са различни, но може и да ти помогне.
И много вит.С, по 500мг всеки ден (дори 1000 мг)

# 2
  • Мнения: 899
Фереджето е добро решение Heart Eyes
А иначе трудно преодолим проблем - термална вода, крем с висок защитен фактор, ФДТ и т.н.

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 12:32 от Umbra

# 3
  • София
  • Мнения: 122
Благодаря за отговорите(макар и малко),аз отговарям с такова закъснение,защото,бях на края на света(както го титолува мястото една приятелка Wink)А честно казано съм учудена,че май-аз съм единствената с чувствителна кожа в този форум CrazyБях чела,че едва ли не всеки трети вече е с чувствителна кожа,ама изглежда не е така,за което се радвам де.Между другото днес случайно попаднах на предаването на Марта Вачкова и познайте за какво ставаше на въпрос... именно за чувствителната кожа и се оказа,че от петима интервюирани,трима са с такава...друг е въпроса колко "нечувствителни"са били"изрязани" Laughing

# 4
  • Мнения: 1 100
Аз бих ти препоръ4ала за големите жеги и пек слънцезаЩитния крем на Vichy, с 30 фактора. Хем предпазва, без да омазнява, хем мириШе хубаво,омекотява и хидратира кожата. Направо може да ти замести козметиката изцяло за лятото.А и не е нужно да се слага по много и после си заЩитена от вредните UV поне за 6 4аса (май струва към 30 лв Thinking). Струва си:)

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Има много теми в форума за чуствителна кожа, просто трябва да пуснеш "Търсачката".
Пиши какво си ползвала, като козметика, за да могат момичетат да се ориентират, какво да те посъветват.

# 6
Аз си оправих червените бузки с IPL. Малко е гадничко, щото пари, но петнайсетина минути се издържа.

# 7
  • Мнения: 240
tanyag,колко ти струваше удоволствието?

# 8
  • София
  • Мнения: 122
taniag,обясни на мое скромно невежество newsm78,това процедура ли е...и какво представлява?

# 9
  • София
  • Мнения: 122
уф,tanyag,Ша Мъ Laughingизвиниш ,че ти посбърках името!

# 10
Направих две процедури - по 150 лв едната при Катя Паскова. Смятам, че втората процедура беше излишна, защото след поразителния ефект от първата, ефект от втората не видях. Кожата ми е толкова чувствителна, че като си почиствам лицето с тоалетно мляко, то цялото се изчервява. Сега няма и помен от червенина, нито ми парят бузите както преди.
Иначе процедурата е гадничка. Пари и свети здраво. Сложиха ми тампони на очите, но светлината пак се усещаше. После седях с две торбички лед на бузите 15 минути, а те - алено червени и пари, пари... Докато се прибрах, вече изглеждах като нормален човек. После обаче - задължително слънцезащитен крем поне 3 месеца. Айде, успех. Стискай зъби и се радвай после на бяло лице Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт