търся един крем за торта?

  • 771
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
Значи искам да направя торта -шахматна за р.д. на бебо,тя е нещо като семейна традиция,само че баба я прави с един маслен крем ,което е доста тежък и ми се искаше нещо по-леко.
Баба също ми даде една рецепта за крем с прясно мляко ,яйца,брашно и масло,направих го пробно ,но нещо не стана много хубав,може и от майсторката да е било Embarassed
Затова моля ви, трябва ми рецепта за хубав и вкусен крем който и да е подходящ за слепването на блатовете Tired

# 1
  • Мнения: 1 708
Ванилов крем

1 литър пр.мляко

3 яйца

7 суп.лъжици брашно

2 ванилии

1/2 п.масло

1ч.чаша захар

1 желатин

Отделя се малко от млякото и към него се прибавят жълтъците и брашното.Тази смес се прибавя към вече кипналото със захарта мляко.Бърка се непрекъснато докато се сгъсти.Накрая прибавяме маслото,ванилията и предварително приготвения желатин

Ако искаш може да не слагаш желатин!



# 2
  • Мнения: 7 474
Нашия любим и най-лесен е коф. заквасена сметана и коф. течен шоколад  Peace

# 3
  • Мнения: 463
мерси момичета,аз вече имам въприси:

колко грама е половин пакетче масло?

и какво представлява заквасената сметана-течна ли е или е нещо друго Embarassed,защото единствената която съм виждала е една течна където се разбива и става на крем,но предполагам и тя може да се ползва?

# 4
  • Мнения: 1 708
Половин пакетче масло е около 60 грама.
Заквасената сметана е гъста и е в кофичка като киселото мляко.

# 5
  • Мнения: 7 474
мерси момичета,аз вече имам въприси:

колко грама е половин пакетче масло?

и какво представлява заквасената сметана-течна ли е или е нещо друго Embarassed,защото единствената която съм виждала е една течна където се разбива и става на крем,но предполагам и тя може да се ползва?

В кофички от кис. мляко на Данон предимно(има малки и големи кофички - 1-2лв.)

# 6
  • Мнения: 463
Снежи,Лео,благодарности Hug ,смятам да пробвам и двата крема,с шоколадовия да залея отгоре,а другият между блатовете,дано се справя Praynig

# 7
  • Мнения: 245
По принцип я правя с традиционния дом.крем,ама последния път ме домързя и купин крем ОЛЕ на йоткер,дето..... само с миксера и стана страхотно Peace,ако някой път те домързи пробвай.... Laughing

# 8
  • Мнения: 463
nelsan ,а този крем подобен на сметаната ли е или нещо друго,за да знам какво да търся тук, защото и аз се чудех за готов...ако се изложа..пак  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт