Въпрос? !!!!!!

  • 1 019
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте, бебка е на 3,5 месеца и не иска да си стои на крачетата.Искам да кажа ,че като я гушна на коленете ми тя предпочита да си седне на дупето или да застане на коленца вместо да се опитва да подскача или да се задържа на крачета.Е по-някога го прави ,но рядко.Според вас нормално ли е? Иначе е много будно бебе,много рита,вече се обръща от гръб по корем/2-3 пъти/,постоянно иска да се изправя седнала. Според вас имам ли причина за притеснение? Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 047
  Много е рано да си стои на крачетата, а и за седнала й е рано.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
  Много е рано да си стои на крачетата, а и за седнала й е рано.
И аз така мисля.Не натоварвай ставите на детето

# 3
  • Мнения: 9 894
закъде бързаш, да го даваш на училище ли?
Има деца, дето не се обръщат дори до 7-8 месец.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Според вас имам ли причина за притеснение? Благодаря предварително!
Причина за притеснение имаш и то огромна!И тя е, че и натоварваш краката и не знам кой ти е казал на три месеца да я държиш стъпила на краката си ShockedКато стане на 6 не питай само защо не тича вече из вас Confused

# 5
  • Мнения: 748
няма от какво да се притесняваш Simple Smile по това време рефлекторното изпъване на краката от първите месеци наподобяващо ходене изчезва и е напълно нормално да си свива краката и да не се опира на тях. истинското ходете ще започне да се развива след това.
виж тук:
http://yan.contact.bg/dev.htm
 Peace

# 6
  • Мнения: 5 370
Кой те кара да я слагаш въобще на краченца или седнала??????????
Ако не е акълът на някоя баба/свекърва-ей ме на.
Моят педиатър ми забраняваше да слагам Станислав СЕДНАЛ  даже до 9 месеца. Причината-гръбчето е все още незряло за подобно нещо.
Извинявам се за острия тон, ама......

# 7
Бльгодаря ти Аз ,точно това имах предвид.

# 8
  • Мнения: 2 804
  Много е рано да си стои на крачетата, а и за седнала й е рано.
Не го тормози да стои на крачката си ,аз поне така зна че по този начин може да му се увреди тазобедрената кост.
Не бързай и със сядането можеш да почнеш обаче да я слагаш леко на дигната от възглавница но не за дълго и безнадзорно,ние вече сме също на тази фаза.
Успех!   smile3522

# 9
  • Мнения: 2 804
Кой те кара да я слагаш въобще на краченца или седнала??????????
Ако не е акълът на някоя баба/свекърва-ей ме на.
Моят педиатър ми забраняваше да слагам Станислав СЕДНАЛ  даже до 9 месеца. Причината-гръбчето е все още незряло за подобно нещо.
Извинявам се за острия тон, ама......
Много поздрави на педиатъра ти!!!Моята първа дъщере на 9 месеца подпирайки се обикаляше цялата къща.

# 10
  • Мнения: 5 370
Кой те кара да я слагаш въобще на краченца или седнала??????????
Ако не е акълът на някоя баба/свекърва-ей ме на.
Моят педиатър ми забраняваше да слагам Станислав СЕДНАЛ  даже до 9 месеца. Причината-гръбчето е все още незряло за подобно нещо.
Извинявам се за острия тон, ама......
Много поздрави на педиатъра ти!!!Моята първа дъщере на 9 месеца подпирайки се обикаляше цялата къща.
Вземи прочети малко повечко литература и тогава раздавай поздрави, ако обичаш.
Едно дете не е критерий.

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
До третия месец бебетата имат рефлекс, при който, ако краченцата докоснат опора, се опитват да правят крачки.
На 3 месеца този рефлекс изчезва, а ако го има, то не е много добре и бебето трябва да се прегледа от невролог за всеки случай.
Чак по-късно бебето се учи да се изправя и да стъпва истински на крачета - но това е волево, а не рефлекторно като при новородените.
Не бива бебе на 3 месеца да се поставя право и да се очаква да стои. Детето ти съвсем нормално иска да заеме друга поза. Рано е още и да сяда.
Слагайте бебето по корем и отпред - играчки, да има забавление.
След 6 навършен месец може да оставяте да седи за няколко минути, а за изправяне на крака - чак когато детето САМО СЕ НАУЧИ ДА СЕ ИЗПРАВЯ.
Това е важно за правилното развитие и укрепване на гръбначния стълб и краченцата.

# 12
  • Мнения: 922
Всъщност, най-добрия коректив е самото дете
Гледай детето и се ръководи по него. Ако детето напира само да се изправя - тогава го пробвай да си стои на крачетата, да прави крачки или пък просто да си стои на дупето...
Не насилвай нещата, то бебето си знае работата (много по-добре от нас, дори Wink ).
Навремето (60-те) години в Германия са съветвали баба ми да остави бебето само да се изправи (да седне), а не тя да го подпира оттук и оттам Grinning

# 13
  • ГО
  • Мнения: 3 955
И аз смятам,че е още рано за да стои седнало,пък камоли право.Не се притеснявай то само ще ти подскаже кога е готово за едно или друго.Не насилвай нещата.Всичко ще си дойде на мястото.Радвай се,че детето ти е будно и жизнено,но не избързвай с нищо.

# 14
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Бебенце на три месеца и половина и ти искаш от него да седи или да стои право? newsm78
Много е рано ... Peace

Общи условия

Активация на акаунт