Едната ми гърда постоянно е пълна

  • 530
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 533
Мили мами,

От десетина дни дясната ми гърда сякаш постоянно е пълна - независимо дали съм кърмила от нея или не, тя пак си стои по-голяма от другата. Дори когато синът ми току-що е сукал, намалява малко, но като я пипна, не е омекнала, както например е лявата след кърмене.

Ако кърмя от нея примерно в 6, в 9 за следващото кърмене, тя отново е препълнена, а другата, от която би трябвало да кърмя, е по-малка и по-малко препълнена, в сравнение с нея.

Дайте ми съвет, какво да правя???? Защо така се получи - кърмя вече близо година, никакви проблеми не съм имала досега. Помагайте, моля ви!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Случайно бебето да спи от тази страна и нощем да му е удобна за самообслужване Wink Явно е получила повече стимулация по някакъв начин Grinning

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 193
Здравей.
Аз имам абсолютно същия проблем.Дясната ми гърда винаги е по-пълна от лявята,тя е и по-голяма по принцип.Старая се да давам на малката повече от лявата и по-малко от дясната и се надявам лактацията да се нормализира,но ми е доста трудно и накрая предпочитам малката да я изсмуче.Положението се оправя,но идва моомент,в който пак се препълва.Дано най-накрая всичко се нормализира..ПОжелавам го и на теб!!!!!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 533
Хедра, май е получила повече стимулация, защото ходихме до Копривщица и приспах дребосъка в колата точно с тази гърда. И като заспа, си вися на нея поне час,з ащото като исках да го махна, се будеше и го оставих.

Добре, причината я изяснихме, а сега какво да правя, за да нормализирам нещата?

И малко офф - къде са ви срещите, че е много дълга темата да я чета цялата, а искам и аз да дойда да се запозная с всички вас Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 4
  • Мнения: 3 760
Сори за офф-а - Теа, изчерпала си си лимита за ЛС! Опитах се да ти пусна това:
Здрасти!
Кърмаческите сборища са всеки вторник в детския кът зад гозния паметник в НДК. Часовете обаче са различни - трябва да следиш темата в "Календар на събитията". Сега по жегите се събираме към 17:00 часа. Преди беше към 11-12...
Ще се радвам да се запознаем!

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
При мене е същото, само че с лявата.А кърмя вече почти две години, проблемът е отскоро SadДясната ми гърда вече сякаш е в инволюция, защото почти нищичко не отделя, но лявата #CrazyНа пълни обороти;)Сега си имам две различни цици, кво да се направи...

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами просто на всяко кърмене да започвате първо от другата,а пълната само за дояждане, като изцеждаш по мъничко до облекчение, ако много се препълни. Би трябвало за 2-3 дена да се нормализират нещата Grinning
Хайде - във вторник на линия за срещите Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Не става, Хедра.Като му дам тази празната, цоквая три пъти и казва "маме, дунгата" Mr. GreenЕ, аз какво да му кажа Thinking

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ааа, Никито е голям - и Ева същите работи ми пробутва, даже и нощем в просъница Laughing
Ама на Теа е още малък човека, така че сигурно ще проработи Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 533
Hedra, много ти благодаря, веднага ще пробвам - дно има резултат.

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 23:33 от Tea_

# 10
  • Мнения: 422
И аз имам такъв проблем от доста време дясната ми гърда винаги има повече мляко от лявата.А на малкия му давам на лявата по често..но проблема си остава..

Общи условия

Активация на акаунт