И за компота от ягоди

  • 4 481
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
И като се отворихме на темата ягоди, зимнинина и т.н, я да да попитам... Как приготвяте компоти от ягоди? Моите все стават едни - ягодите плават вътре като умрели мишки. А аз си редя плодовете в бурканите, после захар, отгоре вода. Затварям и стерилизирам 10-15 минути.
Майка каза че тя щяла да ги прави като залее плодовете в бурканите с горещ захарен сироп и ги запечата и обърне обратно. Така се запазвали плодовете. Ама незнам да не изгърми труда ми.
Дайте идеи как ги приготвяте вие.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 811
И като се отворихме на темата ягоди, зимнинина и т.н, я да да попитам... Как приготвяте компоти от ягоди? Моите все стават едни - ягодите плават вътре като умрели мишки. А аз си редя плодовете в бурканите, после захар, отгоре вода. Затварям и стерилизирам 10-15 минути.
Майка каза че тя щяла да ги прави като залее плодовете в бурканите с горещ захарен сироп и ги запечата и обърне обратно. Така се запазвали плодовете. Ама незнам да не изгърми труда ми.
Дайте идеи как ги приготвяте вие.
Аз ги варя  6-7  мин. за да не се разварят плодовете.
Както казва майка ти може и да стане, пробвай.
Лично ще го пробвам този начин.

 

# 2
  • София
  • Мнения: 39 711
Аз съм правила по твоя начин. Вариш по-малко като време. Обръщането на бурканите след варенето няма нищо общо със запазването на плодовете.
По сливенско преди затварянето на компотите киснят плодовете във варов р-р. Това не съм го пробвала. Преди 2г киснах грозде във вода и сода, но пропорции не помня.

Общи условия

Активация на акаунт