Мами, моля Ви за консултация!

  • 502
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте на всички, изрових нета, но не можах да намеря повече инфо, за нещата, които ме интересуват и затова се надявам,  Вие с опит да ме осведомите!
Аз съм в 5-ти месец и досега ходих на консултация във Вита - доктор Кълвачева, много добра гинеколожка,мисля след като родя да продължа при нея да ходя,  тя ми назначаваше излседвания - но те оставаха при нея.
Сега искам да се запиша при доктор от Св.София, който да ми следи бременност и евентуално да родя при него/нея, защото живея точно срещу болницата,но ми казаха, че трябва да си регистрирам бременността и с направление се ражда, а също кой трябва да ми даде болничен за работата?
От кой се взима това направление, тези излседвания, които са при Кълвачева на ноново ли трябва да си ги правя?Тя започна да ми води обменната карта и да ги вписва там,

Дайте ме съвет моля , как да проседирам оттук наттатък!
Поздрави и успешна седмица

Последна редакция: нд, 28 май 2006, 14:35 от sta_nimira

# 1
  • Мнения: 1 288
мога да ти дам съвет само относно изследванията ти при кълвачева във вита. аз ходех там на консултации, но при друга гинеколожка, там и родих. изследванията можеш да си ги изискаш от регистратурата да ти ги разпечатат всичките. пазят се в архива, така че няма да има никакъв проблем. а и можеш да си искаш обменната карта, няма са ти я откаже.
любопитно ми е, ако не е много лично, защо искаш да я смениш.   bouquet
направление трябва да вземеш от личния си лекар. болничните се издават от гинеколога, който ти следи бременността.

# 2
  • Мнения: 182
 Мога да ти кажа как да се запишеш за проследяване в Св. София, а за старите изследвания най-добре да си ги вземеш за да не те карат пак да ги правиш. Та за ЖК в Св. София има 2 варианта - платен абонамент 200 лв. или с направление от личния лекар /мисля че се казваше талон №3, но той знае като кажеш че е за ЖК/. Ако си с направление можеш да избераш измежду 4 лекари запроследяване - Шишенкова, Костова, Гергов и ако не се лъжа Илиев. Лично аз съм при Гергов и съм доволна. Ако си по здравна каса има доста изследвания които си ги плащаш, а също и ехографите след втория, защото те поемат само толкова. Болнични и направление за раждане ще ти дават от ЖК.
А защо ти води обменна карта, тя не се ли прави в 34 г.с.? Да не би да ти води картон? С обменната карта се ходи за раждане.
Това е което се сещам, ако има още нещо питай.

Общи условия

Активация на акаунт