Заслужават ли си ВИП стаите в МД?

  • 1 342
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94

Първо да се извиня за въпроса, сигурно е дискутиран, но с търсачката намирах или стара или недостатъчна инфо Embarassed

Моля мамите, които скоро са раждали да кажат дали си заслужават и колко струват? И най-важното бебока  при теб в стаята ли е?

Аз имам планово секцио при проф. А. Димитров- това за сведение, защото май на различните етажи е различно, но аз не съм ориентирана много.

Благодаря ви предварително!

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Без циганка в стаята с теб, просто не е същото... Party

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако става дума за Майчин дом - София - то бебока е при майките, които са с нормално раждане.
Мисля, че при секцио бебето е в обща стая независимо дали майката е във ВИП или обикновена стая.
Аз съм била в обикновените стаи, и двата пъти. Те са с по 2 легла, бебетата са в бокс в съседство и по желание си изтегляш бебока заедно с креватчето. Всяка стая има тоалетна.
Не знам дали ВИП стаята предлага някакви по-сериозни луксове.
Преди духаше от прозорците, но са сменили дограмата, гледам (живея наблизо)

# 3
  • Мнения: 596
Родих със секцио преди 5 месеца в МД. Бяха на седмия етаж във ВИП стая. Цената на вечер е 35 лева. Бебето ти го дават на всеки 3 часа за по един час, за да го кърмиш. Така е при родилите секцио. Не мога да ти кажа как е при раждалите нормално. Ако нещо друго те интересува , питай:) Леко раждане!:) 

# 4
  • София
  • Мнения: 6 360
Аз съм била в обикновените стаи, и двата пъти. Те са с по 2 легла, бебетата са в бокс в съседство и по желание си изтегляш бебока заедно с креватчето. Всяка стая има тоалетна.

за кой етаж става дума с тия стаи с отделна тоалетна?
моя позната роди планово секцио в МД съвсем скоро, не е била във ВИП стая и каза, че тоалетната и банята били общи за етажа! това е на 7-ми етаж.
при секцио бебетата са отделно и само им ги носят за кърмене.

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
На 12 етаж всички стаи са така - по 2 мами в стая, между стаите има бокс за 4 бебета.
На всеки 2 мами се пада една тоалетна.
Баните са 2 общи за етажа.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
Родих със секцио преди 5 месеца в МД. Бяха на седмия етаж във ВИП стая. Цената на вечер е 35 лева. Бебето ти го дават на всеки 3 часа за по един час, за да го кърмиш. Така е при родилите секцио. Не мога да ти кажа как е при раждалите нормално. Ако нещо друго те интересува , питай:) Леко раждане!:) 

Аз преди 6.Да за секциото е  така.За нормално раждалиоте,знам че бебчетата им са при тях.
Заслужават си вип стаите.За секцио вече държат 4 дни.3 нощувки по 35лв.Стаята е все едно си в хотел.Посежения може да имаш вечер до 10.При мен по цял ден идваха близките ми,а мъжа ми стоеше до късно вечер.А и си разполагаш със собствена баня.Има хладилник,шкаф с мивка-абе много добре направено.Не бих родила в обикновена стая.

# 7
  • Мнения: 296
Бях в обикновена стая в Майчин дом, бебо е при теб от самото начало ако всичко с него е ок, при нас беше малко по-различно, защото имах трудно раждане и бебко беше с трудна адапция, съответно беше на кислород в кувьоз за два дни, на третия ден ми го донесоха.
Обикновените стаи са с по две легла, със собствена тоалетна, единствено банята е обща. Това е на 12 етаж- физиологични раждания.
7 етаж е патологична бременност и планово секцио.
За ВИП стаите не те съветвам ("с нищо не са по-различни от обикновените", думи на моя доктор)
Добре е ,когато има и друга жена при теб.Успех  bouquet
За Майчин дом мога да кажа само добри думи!
P.S Не отиваш на почивка и на хотел, отиваш да раждаш Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
Не съм съгласна с последното мнение.Стаите с обикновенните нямат нищо общо.Обновени са и са много хубави.
И защо след като отидеш да раждаш,не може да си позволиш малко лукс ThinkingПо добре да се избере по добрия вариант.Точно поради причината че отиваш не на почивка,ами да раждаш.

# 9
  • Мнения: 296
Не съм съгласна с последното мнение.Стаите с обикновенните нямат нищо общо.Обновени са и са много хубави.
И защо след като отидеш да раждаш,не може да си позволиш малко лукс ThinkingПо добре да се избере по добрия вариант.Точно поради причината че отиваш не на почивка,ами да раждаш.
Аз пък не съм съгласна с твоето мнение, именно защото отиваш да раждаш, нещо ,което е несравнимо и незаменимо с нищо друго, нещо ,което ще те радва цял живот. Та в такъв момент не мисля,че луксът е приоритет....
Все пак имаш избор, но вярвай ми обстановката ще е последното нещо, което ще те вълнува Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 6 360
P.S Не отиваш на почивка и на хотел, отиваш да раждаш Laughing

ама не става дума за хотел! който е бил в патологията на 5-ти или 10-ти етаж и му се е наложило да посети поне веднъж отвратителната дупка, наречена тоалетна, която е една за 12 стаи, знае за какво става дума....

чудесно е, че на етажа за физиологични раждания има самостоятелни тоалетни към стаите, но интересно защо са решили, че оперираните жени с рязаните кореми им е по-лесно да се опитват да балансират над мръсната чиния в общата тоалетна... Sad
който е за планово секцио, явно има смисъл да обмисли ВИП стая.

а имате ли представа доколко са заети тия стаи, щото на мен ми казаха, че не може да си запазя такава стая от по-рано?

# 11
  • София
  • Мнения: 62
В МД София след раждане със секцио се "лежи" на 7-ми етаж. Бебенцата се взимат през 3 часа за хранене за по 1 час. ВИП стаите макар и не чак хотелски са обновени и чисти и най-вече със собствена баня и тоалетна (това е наи-хубавото!!! Mr. Green ). Цената е 35 лева...аааа дааа... има и телевизор Simple Smile . На 7-ми етаж в обикновенните стаи са по 3 легла и баните и тоалетните са общи на етажа(и не са точно мръсни ... по скоро вехти, чак примитивни  Sick ). Малко комфорт и спокойствие е добре дошъл Simple Smile
Всичко добро zizi top !  bouquet

# 12
  • Мнения: 596
Не виждам нищо лошо в удобствата. А това , че имаш самостоятелна баня с тоалтена не е чак такъв лукс. Нали???  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 94
Момичета, много ви благодаря!

Получих нужната ми инфо. Много сте добрички  bouquet

Благодаря и за пожеланията, мен вече ме тресе(първото ми раждане беше нормално и леко). Дано и това да е така #Crazy

Желая на всички необебили се леко раждане, а на мамите много хубави емоции с техните слънчица!

# 14
  • София
  • Мнения: 62
Затова са удобства, колкото повече толкова по-удобноPeace

Общи условия

Активация на акаунт