Каква е продължителността на спиналната упойка?

  • 9 701
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 419
Знам, че ви е омръзнала темата, но намерих нещо подобно от месец май и реших, че оттогава до сега доста майчета са родили и може да ми помогнат.
 Ще раждам секцио на 01/12 при д-р Богословова. Преди седмица говорих с нея за упойката и тя каза, че по-често практикуват спиналната упойка. Аз от форума бях останала с впечатление, че епидуралната е за предпочитане и попитах за нея, но  д-р Богословова каза, че дългото усещане за изтръпнали крайници е много неприятно, дори непоносимо за някои жени и затова препоръчва спинална.
1) Още не съм решила коя да избера. Но като си представя колко ужасно се чувствам като ми изтръпне ръката, докато спя, си мисля, че няма да удържа на епидуралната. Някой ще  опровергае ли?
2) Бихте ли ми казали колко време трае спиналната упойка и трябва ли да си купя някакво обезболяващо за после, защото като ми кажат, че ще ми вливат аналгин никак не ме успокояват

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
?! доста странно...
на мен са ми правили и двата вида упойки.
От епидуралната нямах никакво обездвижване... Отидох сама до родилния стол с помощта на лекарката и акушерката, но все пак на собрствен ход....Можех да напъвам..да си мърдам краката...всичко.
Със спиналната нямах крака около три часа и половина....неможех да напъвам....и за мен специално беше доста гадно усещане.

Нямах болки от упойката...и немога да ти кажа нищо за болкоуспокояващо. За сметка на това имах зверски хемороиди, та за това мога (дано не ти се налага, де) УЛТРАПРОКТ!!:)))

хайде леко!

а...и освен това на мен пък лекарите ми казаха, че за първо раждане се препоръчва епидурална именно защото можеш да напъваш....

# 2
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами спиналната упойка държи около два часа след операцията.Не си чувстваш тялото от кръста надолу, през тези два часа постепено си раздвижваш краката. Обезболяват с течен аналгин, ефикасно е. Но има и други обезболяващи, дано другите майчета ти препоръчат нещо. Аз лично освен инжекцията аналгин, друго не съм искала, болката се търпеше. Ако много те боли освен основното обезболяване с аналгин, можеш да искаш и допълнително, ако ти си носиш нещо може и него... Леко раждане!

# 3
  • Мнения: 4 915
По-често се прилага спинална упойка при секцио. Трайността й не е еднаква при всички, мен ме отпусна напълно след 6-7 часа. Тоест - след толкова време почувствах и раздвижих краката си напълно.

Не знам за епидуралната, но за спиналната мога да кажа, че не се чувства изтръпване, по простата причина, че не чувстваш нищо.  Simple Smile

За болкоуспокояващо - вземи си свещички Профенид. А за възстановяването след това много ще ти помогнат прахчетата "Аолин" /или "Аулин" беше?/ - много са ефикасни и са безвредни за кърменето - според педиатрите и акушерките, които питах.

Успех!!!  Simple Smile

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
УПС....не съм видяла, че става дума за секцио. Май в този случай се прави само спинална....

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Stani
Знам, че ви е омръзнала темата, но намерих нещо подобно от месец май и реших, че оттогава до сега доста майчета са родили и може да ми помогнат.
 Ще раждам секцио на 01/12 при д-р Богословова. Преди седмица говорих с нея за упойката и тя каза, че по-често практикуват спиналната упойка. Аз от форума бях останала с впечатление, че епидуралната е за предпочитане и попитах за нея, но  д-р Богословова каза, че дългото усещане за изтръпнали крайници е много неприятно, дори непоносимо за някои жени и затова препоръчва спинална.
1) Още не съм решила коя да избера. Но като си представя колко ужасно се чувствам като ми изтръпне ръката, докато спя, си мисля, че няма да удържа на епидуралната. Някой ще  опровергае ли?
2) Бихте ли ми казали колко време трае спиналната упойка и трябва ли да си купя някакво обезболяващо за после, защото като ми кажат, че ще ми вливат аналгин никак не ме успокояват



Мен ме държа около 3-4 часа. Сложиха ми я малко преди да родя, после ме държа около 2 часа докато бях на количката в коридора и когато ме привеждаха в родилно беше започнала да ме отпуска. За секциото не знам... може би зависи от дозата. Аз раждах нормално. Губи ми се колко време съм напъвала, но по моя преценка от слагането на упойката около 40 мин.
За изтръпване нищо не мога да ти кажа, не съм имала никакви странични ефекти от упойката, нито главоболие, нито изтръпване. Мога да ти кажа какво е усещането при спиналната. Първо изобщо не усетих как ми я поставиха. Слага се с много тънка игла, за разлика от епидурала, при който се вкарва катетър (разбира се предварително обезболяват мястото, когато слагат епидурал). Веднага след като ми сложиха спиналната топлина започна да облива краката ми. Буквално за минута краката ми бяха тежки като талпи. Не знам дали са ти вадили зъб. Там някак си изтръпва челюстта. Усещането е същото само че на краката Grinning Абе все едно не са твоите крака. Не е неприятно, а и няма да имаш време да се замисляш! Друго усещане, което съм чувала, че има и при епидурала е неистовото треперене което се появи след като родих... лично аз не чувствах студ, но се тресях ужасно. Дори питах доктора, който ме шиеше дали не му преча Sick

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: Vache
Цитат на: Stani
Знам, че ви е омръзнала темата, но намерих нещо подобно от месец май и реших, че оттогава до сега доста майчета са родили и може да ми помогнат.
 Ще раждам секцио на 01/12 при д-р Богословова. Преди седмица говорих с нея за упойката и тя каза, че по-често практикуват спиналната упойка. Аз от форума бях останала с впечатление, че епидуралната е за предпочитане и попитах за нея, но  д-р Богословова каза, че дългото усещане за изтръпнали крайници е много неприятно, дори непоносимо за някои жени и затова препоръчва спинална.
1) Още не съм решила коя да избера. Но като си представя колко ужасно се чувствам като ми изтръпне ръката, докато спя, си мисля, че няма да удържа на епидуралната. Някой ще  опровергае ли?
2) Бихте ли ми казали колко време трае спиналната упойка и трябва ли да си купя някакво обезболяващо за после, защото като ми кажат, че ще ми вливат аналгин никак не ме успокояват



Мен ме държа около 3-4 часа. Сложиха ми я малко преди да родя, после ме държа около 2 часа докато бях на количката в коридора и когато ме привеждаха в родилно беше започнала да ме отпуска. За секциото не знам... може би зависи от дозата. Аз раждах нормално. Губи ми се колко време съм напъвала, но по моя преценка от слагането на упойката около 40 мин.
За изтръпване нищо не мога да ти кажа, не съм имала никакви странични ефекти от упойката, нито главоболие, нито изтръпване. Мога да ти кажа какво е усещането при спиналната. Първо изобщо не усетих как ми я поставиха. Слага се с много тънка игла, за разлика от епидурала, при който се вкарва катетър (разбира се предварително обезболяват мястото, когато слагат епидурал). Веднага след като ми сложиха спиналната топлина започна да облива краката ми. Буквално за минута краката ми бяха тежки като талпи. Не знам дали са ти вадили зъб. Там някак си изтръпва челюстта. Усещането е същото само че на краката Grinning Абе все едно не са твоите крака. Не е неприятно, а и няма да имаш време да се замисляш! Друго усещане, което съм чувала, че има и при епидурала е неистовото треперене което се появи след като родих... лично аз не чувствах студ, но се тресях ужасно. Дори питах доктора, който ме шиеше дали не му преча Sick


Това все едно съм го писала аз, с изключение на треперенето - нямаше го при мен Grinning

# 7
  • Мнения: X
Aми Vache много точно ти е описала всичко. Държа ме около 3 часа, и ми беше много странно, когато неможех да си мърдам краката - имах чувството, че единия ми крак виси от леглото, но не беше така. Мисля че за секцио спиналната упойка е за предпочитане. Поставянето е по-безболезнено от инжекция. Не ме е боляла глава или нещо подобно. След това ме обезболяваха с течен аналгин. На мен лично много добре ми действаше, но болката не е чак толкова нетърпима, няма страшно. Даже в един момент си мислих, че предпочитам да си търпя, отколкото да ме бодат пак с аналгина, но.... ти ще си мислиш само за бебенцето, така че изобщо не се притеснявай. Довери се на лекарката си.  Hands Thumbsup

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Цитат на: Vache
Друго усещане, което съм чувала, че има и при епидурала е неистовото треперене което се появи след като родих... лично аз не чувствах студ, но се тресях ужасно. Дори питах доктора, който ме шиеше дали не му преча Sick

Това треперене не е от упойката. Случва се при някои родилки след раждането. И аз го имах, хем раждах нормално без упоики и аз така попитах лекаря не му ли преча като ме закърпваше  Embarassed
Така като ви чета и се уплаших от упойките  Shocked

# 9
  • Мнения: 5 241
Мен ме държа около 2 часа и в момента в който започнах да си усещам краката ми сложиха някакъв "коктейл" от болкоуспокояващи (незнам точно какво беше).След това не ме е боляла главата и не ме тресеше.Мисля ,че спиналната упойка е по добра от пълната  Sign Exclamation
Анестезиоложката в болницата където раждах ми каза ,че за секцио правят спинална или пълна упойка,а за нормално раждане епудурална  Sign Exclamation
Леко раждане ти пожелавам

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 694
Спиналната държи между два и три часа. При секцио я предпочитат защото отпуска мускулите повече от епидуралната и е по лесно за опериращия а и за теб след това казват че по бързо се възстановяваш. Аз родих в Шейново на 31.10. и това беше отговора на моя доктор, а епидуралната е по хубава за след операцията защото през катетъра могат да те обезболяват с по силни болкоуспокояващи. Но това при мен не беше необходимо. Просто като те заболи си искай профенид венозно. На мен ми слагаха три пъти до сутринта и после два дни бях със свещички профенид сутрин и вчер по една и беше напълно достатъчно. На 12 час ме вдигнаха и се опитвах цял ден да се движа по малко и на втория ден вече слязох на кафето. Няма нищо страшно и втори път да раждам пак ще искам секцио. А бях върло против и мислех, че нормалното е за предпочитане. Не знам то как е обаче секциото е супер и за бебето. Желая ти успех и ако имаш въпроси пиши ЛС на разположение съм.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 019
Мен ме държа около 4 часа и повече даже.При поставянето на упойката (спинална) не съм усетила никаква болка и почти веднага спря да ме боли (аз имах към 8см разкритие).Не усещах как напъвам , но явно е било добре , защото родих на третото напъване.Не съм имала главоболие след това, треперех, но не от упойката, започнах още като се събудих  през нощта и видях , че са ми изтекли водите.
Успех!

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Мен ме държа около 2 часа. Вземи си обезболяващи Солпадин- адски помагат за след това.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: meri_ark
Цитат на: Vache
Друго усещане, което съм чувала, че има и при епидурала е неистовото треперене което се появи след като родих... лично аз не чувствах студ, но се тресях ужасно. Дори питах доктора, който ме шиеше дали не му преча Sick

Това треперене не е от упойката. Случва се при някои родилки след раждането. И аз го имах, хем раждах нормално без упоики и аз така попитах лекаря не му ли преча като ме закърпваше  Embarassed
Така като ви чета и се уплаших от упойките  Shocked



Ами, анестезиоложката през цялото раждане и след това седеше до главата ми и ме питаше през 2 минути какво чувствам и дали съм добре. Когато се разтресох тя ми каза да не се притеснявам, че е ефект от упойката. А иначе може и иначе да се случва, не знам.. не мога да кажа, че съм раждала само веднъж  Grinning

# 14
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Stani
Знам, че ви е омръзнала темата, но намерих нещо подобно от месец май и реших, че оттогава до сега доста майчета са родили и може да ми помогнат.
 Ще раждам секцио на 01/12 при д-р Богословова. Преди седмица говорих с нея за упойката и тя каза, че по-често практикуват спиналната упойка. Аз от форума бях останала с впечатление, че епидуралната е за предпочитане и попитах за нея, но  д-р Богословова каза, че дългото усещане за изтръпнали крайници е много неприятно, дори непоносимо за някои жени и затова препоръчва спинална.
1) Още не съм решила коя да избера. Но като си представя колко ужасно се чувствам като ми изтръпне ръката, докато спя, си мисля, че няма да удържа на епидуралната. Някой ще  опровергае ли?
2) Бихте ли ми казали колко време трае спиналната упойка и трябва ли да си купя някакво обезболяващо за после, защото като ми кажат, че ще ми вливат аналгин никак не ме успокояват


Аз знам, че тези които раждат секцио са със спинална упойка??!

Общи условия

Активация на акаунт