Помощ! Напълнявам прекалено бързо!

  • 2 972
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Сутринта отидох на консултация в поликлиниката и качвайки се на кантара изпаднах в ужас - 75,5 кила!!! Е как така, та преди месец, на предишната консултация бях 68 - 7,5 кила за един месец!!!! То вярно, че бая си похапвам, ама имам още доста време до раждането, на какво ще заприличам?! А и съм само 1,60, като забременях бях 60кг! Предлагам мамите, имали подобен проблем, да споделят за средствата, с които са се борили с многото кила по време на бременността! Диети или нещо подобно - все пак да е безопасно от медицинска гледна точка.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Наблегни  на черен хляб, намали сладкото, яж повече плод-зеленчук, овесени ядки за закуски и прочие - сега не е време за диети, а просто яж по-здравословно!

# 2
  • Мнения: 1 547
Спокойно!

Според мен всичко е ген. Ако си предразположена към пълнеене, ако майка ти е напълняла много по време не бременността си - няма начин да останеш фиданка.
Аз съм 25 кила отгоре дотук. В началото много се бях притеснила, защото качих доста до 3тия месец. После разбрах, че качването на килограми няма нищо общо с храната. Въпросът е да се храниш пълноценно, да ходиш редовно до тоалетна и да ядеш от всичко, което ти се хапва, но по малко.
В скоро време няма да можеш да изяждаш количества, просто защото няма място  Blush , където да ги сложиш.

Лека да ти е бременността! И по-спокойна!
Пък после ще му мислим! Само се пази от стриите...

# 3
  • Мнения: 218
da, boo e prawa, ogranici sladkoto i gledaj da warwish kolkoto se mozhe poweche. edwa li shte gi swalish tezi kilogrami predi da se rodi bebeto, no pone shte kontrolirash kakwo kachwash ot tuk natatak.  
nedej zapochwa nikakwi dieti (i nedej slusha tezi koito ti kazwat che te sa bili na takawa-i-takawa dieta i nishto im njama), bebeto ima nuzhda ot balansiran tip hranitelni weshtestwa. izbjagwaj polu-fabrikatite i mnogo mazni i sladki nestha.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: smurfietki
Спокойно!Според мен всичко е ген. Ако си предразположена към пълнеене, ако майка ти е напълняла много по време не бременността си - няма начин да останеш фиданка.

Това не е вярно. С първата бременност майка ми е качила 25 кг отгоре и почти се е търкаляла. Аз качих само 10, така че тука не е до ген, а до ядене. Аз ходех всеки ден почти по 1-3 часа, плюс това се стараех да ям възможно по-здравословно, в смисъл не, че не съм яла и сладко и мазно, но гледах да е в по-ограничени количества.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Anita_79
Сутринта отидох на консултация в поликлиниката и качвайки се на кантара изпаднах в ужас - 75,5 кила!!! Е как така, та преди месец, на предишната консултация бях 68 - 7,5 кила за един месец!!!! То вярно, че бая си похапвам, ама имам още доста време до раждането, на какво ще заприличам?! А и съм само 1,60, като забременях бях 60кг! Предлагам мамите, имали подобен проблем, да споделят за средствата, с които са се борили с многото кила по време на бременността! Диети или нещо подобно - все пак да е безопасно от медицинска гледна точка.


Ами и аз бях + толкова в твоите седмици горе-долу  newsm50 . А в момента съм +22 кг и изобщо не се впечатлявам newsm26. Нито ям много, нито се храня нездравословно- сладко изобщо пък не употребявах допреди две седмици/от тогава си хапвам по един кит-кат на ден, защото ми се яде/. Първата ми лекарка смяташе, че килограмите ми са много, но сегашната+лекаря, който ще ме изражда ми казаха да си избия "глупавите притеснения", защото качването на килограми е строго индивидуално и препоръчителните килограми са нищо повече от препоръчителни.
В интерес на истината килограмите не ми тежат, изглеждам изключително добре и никой не ми вярва, че в действителност съм толкова кила в +.
Наслаждавай се на бременността си и не се тревожи излишно, ако изследванията ти са си в нормите.

Цитат на: smurfietki
Според мен всичко е ген. Ако си предразположена към пълнеене, ако майка ти е напълняла много по време не бременността си - няма начин да останеш фиданка.
.


Това при мен поне не важи-майка ми е качила и с мен, и  със сестра ми по шест килограма на бременност Thinking ...

# 6
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
И аз направо съм се уплашила - качила съм почти 10 кила за четири месеца  Shocked  Но поне не ми е ставало лошо и не съм повръщала  Simple Smile  Това което се опитвам да правя Ани и ти го препоръчвам е да намалиш солта до минимум.

# 7
  • Мнения: 1 547
Да ви призная - всички сте прави. Пък и изобщо не ми се спори с вас.

Добре, склонна съм да се съглася, че е възможно генът да не е определящ в случая.

Но принципно аз съм едра - тръгнах от 69-70. Не ходя на работа от месец септември, което в началото си мислех, че е кофти, но сега си давам сметка, че нямаше как да обикалям и да се разхождам толкова много.

Освен това бременеем с най-близката ми приятелка, която не е от моята категория. Тя е съвсем нормалните 164 см ръст на 53 кг. До момента и тя е 20 отгоре. Храната и също е балансирана, а разходките са непрекъснати.

С две думи с мисля, че при всички е много индивидуално и най-важното е да родим нормални и красиви бебета, след което да се възстановим възможно най-бързо.

Хубав ден ви пожелавам!

 Sunglasses

# 8
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Аз качих за цялата бременност само 10кг, а майками със мен ис брат ми по 30кг. Така че и според мен не е ген. Аз ходех много пеш по 3ч на ден, разходки, и хапвах много плодове и зеленчуци. Не съм се ограничавала във нищо, но не съм и прекалявала. Всичко трябва да е в умерени граници в хапването

# 9
  • Мнения: 2 567
Ох, и за мен е болна тема качването на килограми. Аз досега съм съм +18, при условие, че не съм се тъпкала и един единствен ден през бременността, а първите 4 месеца драйфах стабилно  Confused Единственото ми успокоение е, че задържам много вода по ставите и че тя след раждането бързо-бързо ще изчезне, а с нея и няколко килца  #Sniper

# 10
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Мдааааа, движението е много важно! А аз като седя по цял ден пред компа и единственото ми движение е от спирката до в къщи и обратно как да не качвам килцата бързо, бързо  Confused  Дано има повече слънчеви уикенди тази зима че поне тогава да се разхождаме  Wink

# 11
  • Мнения: 8 769
Иииих, Анита, не съм правила твоя рекорд още (през предната бременност качвах стабилно по 5 кг на месец Embarassed  Shocked   261uu ), макар първия път да наддадох прекрасните 30 кг. Shocked Animal Pig  Animal Pig Въпреки това, никой не можеше да повярва, че са толкова, защото ги разпределих равномерно, та не се топах съвсем....нито се задъхвах, нито имах някакви проблеми с кръвното.
Сега през последния месец се оказа,че съм качила САМО 2кг.!!!!За мен това си е направо невероятно! newsm44
Искам да те уверя, че напълняването по време на бременността е колкото резултат от хранене, толкова и от хормони и предразположеност. Така че, Буу ти е дала добър съвет, от там насетне-въпрос на организъм. Със сладкото наистина недей да се заиграваш, че то е най-коварно. А като родим, ще сваляме....какво да се прави!  babydust7   newsm39

# 12
  • Мнения: 2 323
По повод гена - всички говорите за наследственост от майката-може да се наследи структура и от бащата, нали!
според мен, наследствеността оказва влияние, но и много голямо значение има храненето!
  261uu  елегантно бременеене на всички мами и споко-после ще се ходи на  newsm39

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Anita_79
Сутринта отидох на консултация в поликлиниката и качвайки се на кантара изпаднах в ужас - 75,5 кила!!! Е как така, та преди месец, на предишната консултация бях 68 - 7,5 кила за един месец!!!! То вярно, че бая си похапвам, ама имам още доста време до раждането, на какво ще заприличам?! А и съм само 1,60, като забременях бях 60кг! Предлагам мамите, имали подобен проблем, да споделят за средствата, с които са се борили с многото кила по време на бременността! Диети или нещо подобно - все пак да е безопасно от медицинска гледна точка.



Консултирай се с гинеколог! Как ти е кръвната захар? Правиха ли ти изследвания  - пълна кръвна картина? Според мен първо това направи, като в същото време коригираш и хранителния си режим. Яж повече плодове, намали захарта. Не се лишавай от нищо, но ограничи вредните храни.

Аз качих 30 кг. за цялата бременност. Бях 60 кг и стигнах 90, обаче аз съм 173 см. Множко са за 23 г.с. Най-интензивно се качват килограми в 9 месец. Нормално е в тези месеци да се качват най-много 400 гр. седмично.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
При ръст 164 и стартово тегло от 44 кг. в петия месец качих цели 7 кг. Никога не съм пазила диети и не съм много по яденето, а тогава изяждах на обед първо, второ и за десерт два Сникерса. Вечер докато гледах ТВ си хапвах по една Милка... и хоп 7 кг. Тогава се усетих и се спрях навреме. До края на бременността стигнах 59-60 кг., не съм пазила диети, но последния месец бебка така ми подпираше стомаха с глава, че почти нямах място в стомаха и не качих нито един килограм.

Това за ген-а не ми се вижда напълно вярно. Ако не се бях спряла сама и навреме можеше да се търкаля до края Blush

Благодаря и на баща ми - всеки ден ми звънеше да ме предупреждава да не се тъпча, че после няма да мога да ги сваля килограмите, ще стана торба и мъжа ми ще ме остави  #Puppy dog  4-5 месеца след раждането съм си пак аз и даже слушам от свеки как съм грозно слаба  #2gunfire Ама тя горката е все на диети и все си е същата.  #Silly

Общи условия

Активация на акаунт