Цистит-помощ!!!!

  • 8 847
  • 17
  •   1
Отговори
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Мами,помагайте.Днес следобяд започнаха болки при уриниране,преди малко изкарах и кръв.За пръв път ми се случва,страх ме е да ида до тоалетната.Мъжа ми ми купи Неоренал,не смея да пия друго,защото кърмя.Утре отивам на лекар,но дотогава дали ще ми помогне това билково лекарство.Не ми се иска да ходя сега по спешност до Пловдив,но ме е страх да не стане по-лошо.Моля ви,дайте съвет как да постъпя. Cry  Cry  Cry

# 1
  • Мнения: 308
аз соъщо сам изпадала в същата ситуация доста често , но когато отидох на лекар се оказа че решението е доста лесно по две таблетки на 12 часа БИСЕПТОЛ и топла бира за прочистване на бъбреците. Успех

# 2
  • Мнения: 4 195
Мами,помагайте.Днес следобяд започнаха болки при уриниране,преди малко изкарах и кръв.За пръв път ми се случва,страх ме е да ида до тоалетната.Мъжа ми ми купи Неоренал,не смея да пия друго,защото кърмя.Утре отивам на лекар,но дотогава дали ще ми помогне това билково лекарство.Не ми се иска да ходя сега по спешност до Пловдив,но ме е страх да не стане по-лошо.Моля ви,дайте съвет как да постъпя. Cry  Cry  Cry
аз като човек с проблеми с цистит от малка да ти кажа - имайки в предвид че кърмиш незнам какво лекарство можеш да пиеш - аз го оправям с ципрофлоксацин и спазмалког но той за теб е крайно непрепоръчителен та ще ти кажа бабините девитини с които го поуспокоявам - на първо място варя смрадлика и сода - изсипвам в лиген да е вряло колкото да търпя и сядам - 10-на минути седя -с лед час два отново - много ми помага , другото е топли компреси на корема ниско долу - имам гумена възглавница която се пълни с вряла вода и нея слагам, но ако имаш например електрическо одеало би свършило и то работа - но само с това трудно минава а и ако не се лекува става хронично, така че иди на лекар за да ти кажат какво да пиеш че е адски неприятно нещо цистита, дано помогнах и бързо оздравяване Hug

# 3
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Благодаря и на двете за бързите отговори,ще пробвам с топлото и бирата таза вечер  Hug

# 4
Здравейте,за първи път попадам на такава приятна страница.  GrinningПреди година започна много често да ми се ходи до тоалетна имах парене,но понеже не обичам болниците не отидох на лекар.В продължение на 2 месеца болките станаха ужасни и тогава започнаха да ме болят и бъбреците.Отидох на лекар имала сам цистит.От тогава та дори и сега винаги през пролетта и есента имам това болезнено уриниране и болки в бъбреците.Взимам ЦИПРОФЛОКСАЦИН НО-ШПА и БИОЛИН.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 744
Аз пия Бусколизин, папаверин и спалзмагон. + "Цистон" на Хималая.
Преди да пиеш нещо се консултирай с лекар!

# 6
  • Мнения: 208
Аз пия Бусколизин, папаверин и спалзмагон. + "Цистон" на Хималая.
Преди да пиеш нещо се консултирай с лекар!

Чувала съм, че УРОСТИМ помага при цистит, ама незнам дали може при кърмене и бременност.

# 7
  • Мнения: 5 140
За цистит става да се подмиваш с отвара от мечо грозде.

# 8
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За прочистване на организма отвара от ечемик, като може и бременни да го пият естествено и кърмещи.

В литър вода в емайлирана тенджера на 1 литър вода 2 супени лъжици ечемик леко счукан.
Вари се 10 минути вечерта и се остава в тенджерата да изстине до сутринта. Прецежда се и се пие вместо вода. Може да му се добави мед може с някакъв сироп. Това е съотношението може да се пие и 2 литра и три, колкото Ви се пие.

Ечемика като го купувате да кажете, че е за лекарство и да не е третиран с химикали.

# 9
  • Мнения: 5 299
Аз пих Цистон, той е на билкова основа, но е хубаво да се консултираШ с  лекар все пак.

# 10
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Благодаря ви мами,врера бях на изследвания и на ехограф-диагнозата е остър цистит,но поне няма песъчинки в бъбреците.Изписаха ми Оспексин,понеже кърмя,вит.С и но-шпа.Днес вече съм по-добре,няма силна болка и кръв в урината. Grinning.Пих и 3 таблетки Неоренал-добре действа,но много ми пресъхва устата,гърлото и носа даже,много е гадно.Който го е пил,забелязал ли е подобно действие при него ? newsm78

# 11
  • Мнения: 666
 Ако възпалението ти е сериозно трябва да пиеш АБ - лекар най- добре ще ти каже, виждам , че си си направила изследвания , аз преди 12 години имах такъв проблем , отвреме на време пак ми се появява , но по- рядко , с АБ през устата не се разминах и ми слагаха инжекции, дано при теб се размине бързо и всичко да е ОК , пожелавам ти бързо оздравяване и се пази от простуди , защото от това се получава най- често

# 12
  • Мнения: 68
Дано да си се оправила вече, но дори и да е така ти препоръчвам да правиш и порфилактика с билки или някакви нехимически лекарства. Мисля че няма проблем да започнеш да пиеш Цитросепт (българския по-евтин вариант - Беоцитрин) Той е много мощен антисептик, със сигурност помага и за цистит, както и за много други заболявания, но трябва да се пие дълго време. Виж я страницата:
http://citroseptbg.hit.bg/index1.htm
 - има възможност и за консултация с лекър във форума му, защото кърмиш, въпреки че не виждам причина да е противопоказен - това е просто извлек от семката на грейпфрут -
http://www2.phpbb-host.com/phpbb/viewforum.php?f=1&mforum=ci … ac9219c217c93e6fc

# 13
  • София
  • Мнения: 39 744
Аз съм така от малка Sad Има моменти когато ми се възпаляват бъбреците и тогава почвам да пълмя количките с пясък Sad

# 14
  • София
  • Мнения: 2 003
За облекчаване на болката при уриниране и тежестта в областта и аз силно ти препоръчвам рецептата на viki1 със седенето в леген с гореща вода!
Като бременна и аз бях с цистит  - изписаха ми същото като на теб -  Оспексин, вит.Ц и Но-Шпа  Grinning
Бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт