суеверия и неуспешен опит за отбиване

  • 817
  • 7
  •   1
Отговори
  • Haskovo
  • Мнения: 150
чувалили сте и вие това че ако на детето няколко дена не му се дава кърма и му се даде после пак на ново то щяло да "урчасва много ,ставало с лоши очи"  Confused  Shocked аз бях решила да отбивам моят красавец,и за 3-4дн.беше при баба си ,но в последствие размислих и отново си му дадох това което искаше,нещо ми дожаля много,и като си помислих че това няма да се повтори никога повече-за него поне  Wink не издържах.Та с вашите деца как е ,"лоши ли им са очите",сигурно и на др. се е случвало да прекъсне и после пак да закърми отново

# 1
  • София
  • Мнения: 167
НЕ! Не се притеснявай от такива неща! Това наистина са суеверия, а суеверията са в сила за този, който им вярва! Аз понеже съм податлива на такива глупости си избирам да вярвам само на хубави суеверия, т.е. на нещата, които носят късмет и щастие!
СПОКО!!! Wink

# 2
  • Мнения: 9 894
 Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
всъщност ако му станат лоши очите на детето, какво те бърка - то ще урочасва, не другите него Simple Smile даже е в изгодна позиция Simple Smile

# 3
  • Haskovo
  • Мнения: 150
titi и аз така си казах ,важното е него да не го урчасват  Wink,че е с едни сини очи...  Grinning ,шегата настрана,но немисля,че е възможно,но знаели човек  newsm78

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
всъщност ако му станат лоши очите на детето, какво те бърка - то ще урочасва, не другите него Simple Smile даже е в изгодна позиция Simple Smile
Хихихи - аз съвсем същото си мислех,когато на мен ми пробутаха тая реплика в далечното време, когато баткото беше бебе. Бях го отбила поради $недостатъчно кърма$, а някъде 10-тина дена след това беше много кисел и му дадох ей така за идеята да посуче - той се кротна веднага, но ми се наложи да изслушам обясненията за това как щял да стане с лоши очи Mr. Green
Суеверие чиста проба, непочиващо на никакво реално основание.

# 5
  • Мнения: 8 917
чувалили сте и вие това че ако на детето няколко дена не му се дава кърма и му се даде после пак на ново то щяло да "урчасва много ,ставало с лоши очи"  Confused  Shocked аз бях решила да отбивам моят красавец,и за 3-4дн.беше при баба си ,но в последствие размислих и отново си му дадох това което искаше,нещо ми дожаля много,и като си помислих че това няма да се повтори никога повече-за него поне  Wink не издържах.Та с вашите деца как е ,"лоши ли им са очите",сигурно и на др. се е случвало да прекъсне и после пак да закърми отново
От квекърва си чух, че ако се отбиело и после пак се даде щяло да остане сираче Rolling Eyes надявам се да не е така, защото няколко пъти трябваше да го правя - ходих при татенцето  си в последните му дни да отменя малко майка и да си го видя и оставях уж кърма, но...

# 6
  • Мнения: 3 161
Сестрата на баба ми са опитали така да я изработят навремето (майка й при това) - заминала на село за 2 дни и като се върнала - "Няма да даваш, лошо е млякото". Е да, ама тя давала още, скришно от майка си. Та е проверена работата - синът й (сега на 40 г), нито урочасва, нито сираче е останал, нито момите го връщат (и това чух като вариант от баба ми), нито друг някакъв видим проблем има. Това за успокоение само - естествено, че са глупости, за които и аз трябваше да се замисля преди два месеца, когато прекъснах за 10 дни и баба ми беше силно разстроена, че съм продължила.

# 7
  • Мнения: 385
В моето село, бабите ми обясниха, че ако прекъсна и дам пак, ще започне да го боли главата  Mr. Green . Явно в различните части на България са различни поверията Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт