orgamertril или dufaston

  • 4 064
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте,
отдавна чета форума , но не ми се беше налагало да пиша в него .
При мен случая е такъв , че  цикълът ми не е от най-редовните - идва на 28, 30, 32 дни ....Случвало ми се е и да пропусне някой месец...
Правила съм си изследвания - всичко е в норми. Доктора ,при който ходих последно ми изписа 4 месеца ORGAMETRIL от 20-ти до 24-ти ден (5 дни) по 2 хапчета за регулиране.
Проблема е там , че бебеправим , а навсякъде из форумите чета всякаква и противоречива информция за влиянието на този медикамент върху евентуална бременност - едни пишат , че може да увреди плода , други - че помага и т.н.
Истината е , че преди посещението ми при доктора не съм се интересувала за Orgametril-а и се чудя дали не е по добре да пия Dufaston (до колкото ми е известно са "донякъде сходни" ) и ако е по добре - дали да е по тази схема ?
Много моля , който е по-запознат със проблема , ще се радвам да даде съвет.Simple Smile
Благодря ви много Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
щом бебеправите ,по-добре дуфастон.

# 2
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Съдейки по това, което съм чела за Оргаметрила, за влиянието му върху плода, ще ти кажа, в никакъв случай Оргаметрил.
Ти иначе каза ли на доктора, че правите бебе? По-добра Дуфастон или Утрогестан.

# 3
Не.Аз ако му бях спомела сигурно щеше човека да ми обясни и сега нямаше да се чудя, ама аз на.....(бяла птица).... Embarassed Sad

# 4
  • Мнения: 2 120
Оргаметрил - НЕ, по-добре `Утрогестан`, но само 3 месеца, после го спри за почивка.

# 5
А малко help със схемата на пиене ? Оргаметрила беше 5 x 2 от 20-ти ден .И това ли така?
Съжалявам за "невежеството" , но не ми се е налагало до сега да го пия Sad

# 6
  • Мнения: 133
Дуфастона е 2х1, за Утрогестан не знам..., а по моя информация той (Утрогестан-а) е по-добрия от двата, защото Дуфастона бил синтетичен прогестерон, а и в оригиналната му опаковка пише, че не е препоръчителен при бременност!
Някой ако знае Утрогестан- а как се пие, нека помогне с инфо?!

# 7
  • Мнения: 178
Аз пък си пих до 3 месец ДУФАСТОН и съм ЗА него..

# 8
  • Мнения: 2 120
`Утрогестан` - сутрин и вечер преди сън по едно. Не се приема, когато си ял преди час, два, а на гладно.

# 9
за 2 на ден , 2 са , ама колко дни ?Пак ли 5 като Orgametril-a?Някуде четох за дуфастона че се пие 10 дни , след овулация

# 10
  • Мнения: 133
Задължително след овулация, защото в противен случай я възпрепядства!
Аз знам обаче, че се пие докато ти дойде, защото ако има настъпила бременност, спирането на Дуфастона може да я прекъсне...

# 11
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз знам обаче, че се пие докато ти дойде, защото ако има настъпила бременност, спирането на Дуфастона може да я прекъсне...

няма такова нещо - Дуфастона заздравява лигавицата на матката при бременност. Когато се спре, нивата на прогестерона у бременната вече би трябвало да са достатъчно високи за да не настъпи аборт.

# 12
Много ви благодаря момичета.Ще пия дуфастон , но от другия месец , този вече го изтървах:)

# 13
  • Мнения: 2 120
Прогестерона подпомага образуването на жълто тяло, което по-късно през бременността се преобразува в плацента.
Много е индивидуално до колко ще възпрепятства аборт. Но защо мислите за лоши неща?

# 14
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Но защо мислите за лоши неща?

Защото много четем в Проблемно ... Wink

Общи условия

Активация на акаунт