Ох, ядат ми се мекички...

  • 2 144
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
Тези дни си седя вкъщи и само ми  се яде... Sad
Ох, да имате рецепта на мекички ама без яйце, че съм на режим заради едни обриви  Confused
Ако имате и разни други калорични "закачки" без айце, давайте, скрила съм кантара Whistling

# 1
  • Мнения: 1 708


1 кофичка кисело мляко

1 ч.лъж.сода за хляб

1ч.л сол

около 700 гр. брашо
Слагате содата в леко затопленото кисело мляко.

Омесвате всичко и оставяте малко да престои.

За да станат пухкави не трябва да се меси много тестото и трябва да сепържат в силно сгорешено олио




# 2
  • Мнения: 22 867
Виж и тази рецепта, тя е подобна на горната: http://rozali.com/recepta/1/977/

А ето и рецепта с мая, и тя ми е интернетска. Само че, понеже нямам много търпение, не оставям маята 10 минути, ами направо слагам всичко в купата и меся.

2 ч.ч. брашно
1 ч.ч. вода
20 г. мая
1 ч.л. сол
1 с.л. захар
пудра захар за поръсване

Маята се стрива със захарта, разрежда се с хладка вода и се оставя за 10 мин. Прибавят се солта и брашното и се омесва тесто. Готовото тесто се оставя за 20 минути да втаса. След това от него се късат топчета, които се разтеглят с пръсти и се изпържват до златисто в сгорещена мазнина. За да се получат хубави мекици, мазнината трябва да е гореща и да покрива напълно мекиците.

По желание поръсете мекиците с пудра захар. Добре се съчетават със сирене.



# 3
  • Мнения: 481
Купи си готово тесто. В него няма яйца. Правят се както обикн. мекици можеш малко да си намажеш ръцете с олио, за да не ти лепнат.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Във Фантастико продават готово тесто специално за мекици, стават страхотни!

# 5
  • Мнения: 373
Не съм в България, момичета, а тук мекичките не ги познават и няма готово тесто  Sad

# 6
  • Мнения: 5 140
На Снежи е добра рецептата и бърза. А иначе пусни търсачка имаше тема за тесто за мекици и пици, но с мая не със сода.

# 7
  • Мнения: 293
  chef    bouquetЕто една бърза и лесна рецепта.Аз съм я правила много пъти .

Продукти:
1ч.ч. кисело мляко
1 равна ч.л сода
1/2 ч.л. лимонена киселина
1 яйце,щипка сол
около 500гр брашно - до меко тесто
Начин на приготвяне: Млякото със содата,лимонената киселина,солта и яйцето се объркват хубаво да шупне,прибавя се брашното,докато стане на топка и после се меси в наръсен с брашно съд,докато станат мехурчета по повърхността (10 минути горе-долу).Оставя се 10-15 минути да почине,късат се топчета и се разтеглят на мекички - или пък в тях се завиват парченца кашкавал или сирене и се пържат.
  chef  bouquet

# 8
  • Мнения: 15
леле ако само знаете колко хубави станаха!
nelii 75 ,мерси!

# 9
# 10
  • Мнения: 9


1 кофичка кисело мляко

1 ч.лъж.сода за хляб

1ч.л сол

около 700 гр. брашо
Слагате содата в леко затопленото кисело мляко.

Омесвате всичко и оставяте малко да престои.

За да станат пухкави не трябва да се меси много тестото и трябва да сепържат в силно сгорешено олио
Това е и моята рецепта. Само, че аз замесвам от вечерта тестото, слагам го в купа и я покривам с фолио, или найлонов плик. На сутринта си правя топчета, разтеглям ги и пържа мекичките, като в средата с пръст пробивам по една дупчица.

# 11
  • Мнения: 1 975
 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed купувам готово тесто  Embarassed Embarassed Embarassed

Май съм само аз така Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт