Контракции!?

  • 769
  • 12
  •   1
Отговори
В седмия месец съм и мисля, че днес получих контракции.....Понеже не съм много сигурна, реших да ви питам какво е контракцията като усещане. На мен ми се присви коремът и усетих леки болки ниско долу...........
 Shockedако това е контракция, опасно ли е това на този етап от бременността!?

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Да, това е контракция, но споко. Сега започват подготвителните и не е опасно. Не са опасни, ако не са много начесто.

# 2
  • Мнения: 7 474
Ти все пак се консултирай с доктора си, може да ти даде да пиеш нещо. Peace

# 3
  • Мнения: 6 607
Аз пък усещам втвърдяване под пъпа ,но без болка,а ми е рано дори за подготвителни .Пия Генипрал и си е гадничко

# 4
  • София
  • Мнения: 3 359
Да, но не е родилна контракция Simple Smile Като дойде време- ще разбереш, няма вариант да ги объркаш, а и е трудно да се опише, на мен ми обясняваха поне 100 пъти какво е усещането и пак не успях да разбера, докато не се случи  Hug

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Аз имах контракции по време на цялата си бременност и ми предизвикаха раждането един ден преди термин. Пиша го, за да ви успокоя, но трябва да си ви следи лекар.

# 6
Казаха ми да лежа няколко дни, но засега това ми е невъзможно..... Притеснявам се за бебо и за това, че аз ги предизвиквам с непрекъснатите си притеснения и нерви.......

# 7
  • Мнения: 867
Миличка, консултирай се с лекаря си за твое успокоение. Подготвителните са без болка и не трябва да са повече от 10 на ден. Ако имаш болка, то тя не бива да е като менструална и да боли от самото стягане на корема. Боли и кръста при болезнените.
Аз полежах и в болница в края на 6-тия месец, като не знаех че е опасно, хем пия магнезий от 5 месец.А иначе може и да преносиш, но не се знае. Обикновено опасността е от преждевременно раждане и не е шега. А стреса може да ти изиграе мног лоша шега, както на мен. Аз не можах да се стабилизирам 4 дена на системи магнезий и гинепрал от шубе и контракциите не спираха и болезнени и безболезнени.
Успех миличка  bouquet

# 8
  • Мнения: 75
На мен ми изписаха Магнерот и Но-Шпа и задължително лежане няколко дни.Успех и по- полека с нервите Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 1 480
Аз имах безболезнени контракции от седмия месец, като при мен представляваше втвърдяване и все едно подуване на корема в горната му част и пих магнерич. Пазех се доста и не смеех да пътувам много, а преносих 5 дена Simple Smile

# 10
  • Мнения: 566
ако са вечер или след физическо натоварване контракциите не са страшни, тъй като матката е мускул и е нормално да се свива. опасно е ако има контракции например сутрин след сън. поне това каза моя д-р

# 11
  • Мнения: 922
Една контракция "раждане" не прави Grinning - това за успокоение
Инак, контракцията представлява свиване на матката, с цел изхвърляне на плода. Когато бременната жена е уморена, стресирана, тревожна, организмът включва своята аларма. Тялото ни решава, че бебето страда (заедно с бременната). Затова се стига и до контракции. Когато "бурята" отмине и нещата се успокоят, тялото отчита, че е безопасно бебето да остане "на топло" и контракциите спират.
Ето защо е необходимо бременната жена да е спокойна, да не се преуморява, да има възможност при най-леко неразположение да легне и да се отпусне
 
Като усещане контракцията представлява втърдяване на корема (става буквално на камък); що се отнася до болката - не е задължително да я има...

# 12
  • Мнения: 609
и аз съм така непрекъснато, някои са по - болезнени, други по - малко, изчетох какво ли не, но отговор така и не намерих, явно трябва да се почива повече, а за раждането- Божа работа

Общи условия

Активация на акаунт