Кога проходи детето ви?

  • 2 976
  • 100
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Питам се кога при вашето дете това се случи и зависи ли дали е момче или момиче или е строго индивидуално. Какви са вашите наблюдения, мили мами?  Hug  bouquet

# 1
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Индивидуално, е до детето, пола и развитието, както и помощта е.
на 12 месеца без да го уча да стои право или да слагам в проходилка. На 12. ходеше само и добре.

добавям: теглото и гимнастиката с детето също са от значение, по-леките обикновено са първи в повечето нови дейности. по-"тренираните" също.

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 16:14 от арт мама

# 2
  • София
  • Мнения: 39 747
Твърде индивидуално е за всяко дете. Дияна проходи на 15месечна възраст.

# 3
  • Мнения: 4 195
на 11 месеца - три дни след напълното му махане от порходилка - тоест спрях да го слагам дори за минута и проходи, но мисля че си е до дете и е строго индивидулано, аз приемам за проходило стабилното дете - независимо дали се пуска или само за ръчичка ходи - въпроса е да е стабилно  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 910
Дъщеря ми проходи на 11м. Не мисля, че има значение пола на детенцето.
Марти от бебе е много подвижна, рано започна да пълзи, да се обръща, да се изправя.
Всичко според мен е строго индивидуално.

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Отговорих "на 12 месеца":
Ради се пусна сам на 1г и 1седмица, а Гого - на 1г без 1 седмица Sunglasses
Проходилка не съм ползвала, големият пропълзя месец по-рано от малкия. Децата са различни Peace

# 6
  • Мнения: 522
Пусна се за пръв път на 11месеца,а проходи сам буквално за 2дни няколко дни преди годинката Peace.

# 7
  • Мнения: 1 425
Проходи на 11 мес.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 023
На 10 месеца.

# 9
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
1 година и 1 месец

# 10
  • Мнения: 2 732
На 11 месеца

# 11
  • София
  • Мнения: 344
На година и четири месеца; момиче, родено в 33 седмица.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На годинка....момче е ......
Според мен е генетично заложено........както повечето неща

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
на годинка вече ходеше що годе добре, а без много да пада започна към 14-15 месеца

# 14
  • Мнения: 356
И моята Криска проходи сама късничко - на 1 г. и 2 месеца.Може би има значение това че я родих в 34 седмица newsm78
Допреди това ходеше за ръчичка добре , но пуснех ли я се заковаваше на място и плачеше.Много я беше страх , въпреки че не беше падала.
Но при всяко дете е различно.

Общи условия

Активация на акаунт