пиърсинг и бременност

  • 1 899
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
здравейте на вси4ки,искам да ви попитам имали някакво влиание за бебето,ако имате пиърсинг по тялото?за6тото днес ми казаха,4е са давали в огледала някакъв репортаж за обеците по тялото,но аз не сам го гледала.
някои от вас да знае не6то по тази тема,по специално за пиърсинг на езика

# 1
  • Мнения: 27 524
Да си направиш, докато си бременна или вече да си го имаш и да си забременяла после? Ако е второто - няма проблем  Peace

# 2
  • Мнения: 7 186
Никакъв проблем. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
По "Искрено и лично" имаше такава тема. Една докторица каза, че от бременна жена не трябва да се носи пиърсинг на пъпа.

# 4
  • Мнения: 5 299
По "Искрено и лично" имаше такава тема. Една докторица каза, че от бременна жена не трябва да се носи пиърсинг на пъпа.
Може до към 7/8 месец Peace

# 5
  • Мнения: 10
 Simple Smileздравейте отново,благодаря за отговорите.
имам пиърсинг от 3 години и сега сам бременна мисля,4е не е опасно както ми казвате.
naty_sk за6то до кам 7-8 месец,аз сега съм в 7 месец?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 044
По "Искрено и лично" имаше такава тема. Една докторица каза, че от бременна жена не трябва да се носи пиърсинг на пъпа.
Защо?Аз не съм си я махала още  newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Няма проблем, мисля. Е, ако имаш на гърдите, после ще ти е малко зор кърменето. Joy

# 8
  • Мнения: 5 299
Simple Smileздравейте отново,благодаря за отговорите.
имам пиърсинг от 3 години и сега сам бременна мисля,4е не е опасно както ми казвате.
naty_sk за6то до кам 7-8 месец,аз сега съм в 7 месец?
аМИ МИсля си, че има опасност да ти се разтегне дупката, като ти наедрее много корема. Но пак зависи.

# 9
  • Мнения: 2 381
Имах на пъпа и щом видях, че теста е положителен, я махнах.
При прегледа гинеколога каза, че на жена му са я махнали непосредствено преди секциото.

# 10
  • Мнения: 514
Добре де ако се махне дупката няма ли да зарастне?  newsm78
Аз поне мисля да си оставя всичко там където е било, харесвам си корема с глупостите по него  Simple Smile

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 15:12 от shrew

# 11
  • Мнения: 855
И аз имам, но я махнах. Незнам дали е вредно или не, на мен просто започна да ми опъва и не ми беше удобно. От време на време я слагам да не ми зарастне дупката, че после пак ще я слагам  Grinning

# 12
  • Мнения: 2 123
Аз също имам пиърсинг, но преди 5 дни докторът ми каза, че е време да я махна. /В момента съм почти в 7ми месец/. Не съм питала защо, но акушерката ми каза, чемного често се получалави някакви сраствания и обицата се набива в плътта. Потози повод се налага оперативна намеса.
Аз през няколко дни си прокарвам обицата през дупката, за да не зарастне.

# 13
  • Мнения: 670
Имам на пъпа. Носих я до 5-ия месец на бременността. След като родих, веднага си я сложих.

# 14
  • Мнения: 136
Невъзможно е да се носи обеца на пъпа през цялата бременност - обецата е извита точно в обратната посока на тази, в която се извива/изпъква  корема и с наедряването на корема и опъването на кожата тя постепенно разкъсва и започва да излиза сама. Може да се носи до едно време, зависи колко наддаваш. Моята от пъпа я махнах в 5-ти месец. Имах и на зърната, но от там ги махнах още в третия, само защото гърдите и зърната ми станаха толкова чувствителни, че и сутиен неможех да трая, да не говорим за пиърсинг. Иначе не мисля, че има проблем да се носят обечки на ( . )( . ) ако могат да бъдат изтраяни  Grinning След свалянето, нямаше изобщо никакви следи от дупки, все едно е била пробита гъба за баня и според мен няма причина тоя вид пиърсинг (направен естествено от професионалист) да доведе до някакви неблагоприятни последствия за кърменето. На езика имам от 7 години, абсолютно няма за какво да се замисляш за пиърсинг там, няма нищо общо с бременността, раждането и отглеждането на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт