Как да се справя с роднина - прост човек?

  • 5 458
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 315
По неволя се наложи да живеем в къща с брата на майка ми. Етажите са самостоятелни. Дворът е общ, но въпросния човек властва над всичко. Завзел е и мазето, и тавана. За да е мир, ние нямаме никакви претенции към нищо извън етажната ни собственост.
Живяхме така в мир 2 месеца.
Само да вметна, че въпросният ми вуйчо има 2 деца - син, който живее при него, но не помага за нищо и продължава да си е добър син; и дъщеря, която живее с един италианец на квартира. Вуйчо ми има кола, която постоянно "не е в движение" и постоянно "нямаме пари".
Та, от две седмици тормозът започна.... Решава да прави нещо по двора и без да пита свободен ли е мъжа ми, може ли, директно го заставя да прави с него ограда. След няколко дни - с  нашата кола да караме цемент. Ама няма - имате ли сега пари да го купиме, имате ли време, ще те пуснат ли от работа по-рано,защото затваря склада.... Не! Направо - "Утре си ела по-рано, че..." еди кво си.
Вчера ни среща на стълбите и направо - "Аре да ме караш да се подстригвам." Моят мъж му казва - имам работа, вземи колата и ходи сам. Онзи като се напуши, не е за приказване.
После.... имаме един стар гардероб в нашия си коридор, който ще махаме, за да сложим портманто, че чакаме /живот и здраве/ бебче, и учтиво го молим да ни освободи в мазето някъде малко място да сложим боклуци от него...  Отговорът беше "Никой за нищо не ми помага в тая къща. Нямам време да ви освобождавам място. Защо ще хвърляте гардероба?" Че как ще освободи място, като се е зарил с боклуци. Дворът е като къщата на Плюшкин. Както и да е...не се разправяхме. Ще си намерим място.
Днес вече чашата преля с викове от двора /защото знае, че го чувам от отворения ми прозорец на спалнята/: "Толкова работа има по тая къща! Никой не ми помага! На работа бил... /мъжът ми/, късно се връща...само и само да не помогне! Омръзна ми все да си мълча, за да не обидя някого!"
И седя, и се чудя.... преди да се нанесем кой му е помагал? И защо да му помагаме, като нищо не е наше в тоя двор и това мазе....
Пуста простотия....нелечима е явно.
Ще попитате защо мълчим? Ами, възпитани хора сме, искахме да живеем в мир и разбирателство. И на ракийка ги канехме. И дребни услуги.. и защо, като добросъседството при тях се изчерпа за 2 месеца?!

Нямаме в момента избор къде да отидем, а и доста пари дадохме тук за ремонт.
Бременна съм, а те хич не се съобразяват, че злобата им може да има последствия за мен.
Мъжът ми има тежка работа и като си дойде, хич не му е до безмислени работи по тъпия двор.

Не зная какво да правя. Как да ги поставим на място? Помогнете, ако сте минали по такъв път. Имам нужда от съвет!

# 1
  • Мнения: 1 761
Покани чичо си някоя вечер и тактично му обясни,че мъжът ти има тежка работа и няма време и желание да му угажда.Ако толкова му трябва помощ да се обърне към сина си.И ако се пали много му обясни,че за момента бебето е най-важното.А като не ви изнася- казвайте,че и вие нямате пари.

# 2
  • Мнения: 5 622

 Трудна работа. Прост човек от дума не разбира  Confused

# 3
  • Мнения: 8 917

 Трудна работа. Прост човек от дума не разбира  Confused
Peace Това е положението, за жалост...но ако се държиш на неговото ниво може и да разбере Twisted Evil - т.е. с неговите камъни по неговата глава Wink

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Да, с неговите камъни по неговата глава. Тук с тактичност няма да стане. Като иска нещо, което не ти харесва казваш "НЕ!", да се сърди колкото иска. И го изгони от мазето и тавана, казваш му - избираш кое - мазето или тавана и го опразваш, искам и аз да събирам някъде вехтории. Точка. Кратко, ясно и точно, гледай и мъжа ти да бъде наблизо, ако налети на бой или на голям скандал.

# 5
  • Мнения: 2 957
След като не разбира от добро отношение аз бих го игнорирала тотално.Нека си мърмори,нека се разпорежда,нека си прави каквото иска-нула внимание.НУ-ЛА!С прост човек няма смисъл да се занимавате.Оправия няма.

# 6
  • Мнения: 3 089
я си му се развикай. може и нищо да не постигнеш, но поне ще ти олекне. а току-виж и той се сепнал малко. но пък може и по-драматично да се развият нещата. аз не бих си мълчала. но пък и не допускам никой да ми вика, нарежда и мърмори. а ако го прави, то аз ставам лоша и нападателна съвсем оправдано.
не допускай да ти отрови бременността. това трябва да е един щастлив и безметежен период за теб. така че 'земи му свий малко перките.

# 7
  • Мнения: 179
Абе,има една сентенция "Убий простака с мълчание",ама за идиота - не знам...

# 8
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Абе,има една сентенция "Убий простака с мълчание",ама за идиота - не знам...

 Peace Точно щях и аз това да пиша!  Grinning

# 9
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Това пък последното какво беше "Нямаме къде да отидем и доста пари дадохме за ремонт!"  newsm78  Че защо трябва да се изнасяте, я не се излагай! Naughty  Тази къща да не е негова???  Naughty Майната му, като е прост и не разбира от дума прекъсвате контактите и само едно здравей-здрасти и готово...  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 958
Ако искаш мога да разказвам до безкрай за таквиа отношения. Правя се че не съществуват въпросните роднини и така. Ядосвам се и може да ми прелее чашата скоро, но .... Те нашите "съседи" са роднини на мъжът ми и само плюят по баща му и по него и то пред мен  Sick Аз само слушам и си мълча. Не ме интересуват техните дразги.

# 11
  • Мнения: 221
С добро няма да се разберете. По-добре да ви е сърдит, така няма да ви закача за нищо. А пък и от какъв зор да сте в добри съседски отношения. По-добре никакви отношения да ви е чиста работата, какво от това, че сте в една къща, нали е с различни входове!

# 12
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
         Абеее каква учтивост какви пет лева. С простия прост - друг начин
Н-Е-М-А. ВЕРВАЙ МИ. bambam

# 13
  • Мнения: 1 073
И аз мога да разказвам на дълго и на широко за едни такива роднини с общ двор, които накрая го напълниха с изпочупени коли, може би имаше повече от 10броя, защото момчето се правеше на автомонтьор. Mr. Green Опирвахме с какви ли не средства да  му обяасним че така не може, че двора е неизползваем, че имаме малки деца, че вдига много шум, прах и т.н. Нищо не помага, то с простаци човек трудно може да се разбере. Накрая остана само един начин, мъжът ми му постави ултиматум да освободи двора до 10 дена, че започваме да правим ограда пред къщата и няма да има откъде да си изкара колите от двора. В резултат на цялата тази дандия, простотия и  прочие, има един хубав елемент - ограда и без коли и шум.
Така че с добро с такива хора не става, не им обръщай внимание и бъди само любезна с тях - на здравей, здрасти. Все пак сме възпитани хора. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 7 914
Срещу простотията цяр няма Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт