До кога мога да продължавам с Аптамил АР?

  • 586
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Здравейте!
От повече от месец вече храня Яна с Аптамил АР по препоръка на детски гастроентеролог/връщаше след хранене,но никога не е повръщала на фонтан/.Сега почти изчезна връщането,но ме е страх да мина на обиконовено мляко,за да не се появи пак.Въпросът ми е,дали АптамилаАР е достатъчно хранителен за нейната възраст и колко дълго мога да продължавам с него?/нали все пак си има Аптамил1,2,3.../И другото,което искам да ви попитам е мога ли да смеся АптамилАР с Аптамил1 в едно шише и така постепенно да мина на Аптамил1?Благодаря ви предварително...до сега винаги сте ми помагали...макар и в понякога безумните въпроси Hug

# 1
  • Мнения: 605
Най добре е да попиташ педиатъра си. Нашите и двечките до третия месец връщаха, малката почти след всяко хранене при това бяха на кърма. Малката я кърмих 2м. и половина, после беше на адапт. и доколкото си спомням си връщаше поне до 3м. и половина затова мисля, че не е от млякото. Според мен това т.нар. връщане /както и хълцането/ са си нещо нормално за възрастта 0-3 месеца и си изчезва от самосебе си. След 3-тия месец и двете бяха на Аптамил, после минаха на Хумана. За хранителността на Аптамил АР не съм наясно, но нали на кутиите пише съдържанието им - просто ги сравни.

# 2
  • Мнения: 3 042
AR млеката в основата си са нормални АМ, който са сгъстени. Можеш да даваш AR млякото до годинка, ако е необходимо. Добре е тези млека да се пият по-дълго време. Няма причина това мляко да  засища бебето по-малко от другите АМ.
Синът ми пи "Фризовом"(което пак е антирефлуксно мляко) до 10 м, тогава отказа млякото изобщо. Засищаше си го.

Щом гастроентеролог ти го е препоръчал, консултирай се с него, кога да преминеш към друго АМ.

Може да смесваш Аптамил AR с Аптамил 1,2,3 ако е необходимо.

# 3
  • Мнения: 5 140
На Ния и давах НАН АР и го пихме до 6-тия месец и след това преминахме на НАН 2.
Ти спокойно можеш да го даваш до 4-тия месец, както се пие Аптамил 1 и след 4-тия премини на Аптамил 2.
Но за всеки случай се консултирай с педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт