Променя ли се режима на хранене лятото?

  • 612
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте,

моя син (година и осем) обърка тотално режима на хранене откакто стана топло.

Значи закусва, после излизаме, прибираме се, заспива капнал и се събужда към 16:30.
По тази причина изпускаме обяда - хапва плодове и накрая вечеря.

Въпроса ми е правилно ли е това според вас?
Просто няма как да обядва в 17, да закусва после, после да вечеря ( той е от ранозаспиващите, към 21, -> вечеря към 20:30). Реших да не обядва просто.

И още да питам - нужно ли е и обяда и вечерята да са с месо за тази възраст (в случай че успея да го лъжа да хапне след разходката и да го броим обяд)?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз не разсъждавам по въпроса "обяд ИЛИ разходка"-при нас положението е "2 в 1"  Grinning. Иво обядва навън. Знам, че някои майки ще подскочат, но-това е положението. Не искам, а и не мога, да го прибера в къщи, за да обядва, а не бих лишила толкова малко дете от обяд, за да играе навън.
Взимаме храна от детската кухня, нося натрошен сухар и лъжици и ядем на подходящо място, където може да се кротне за малко. При това Иво изобщо не е единственото дете от другарчетата в игрите, което се храни навън.

Аз давам месо на обяд, вечерята обикновено е без месо.

# 2
  • Мнения: 5 577
А Виви, на колко е Иво точно? - не се вижда леентичката, незнам защо?

Ние не ходим на кухня, това усложнява нещата, защото означава че трябва да нося стоплен обяд от към 10:30, а да го яде след два часа - на нищо няма да прилича.  Tired

Но ще измисля нещо за тази идея.

# 3
  • Мнения: 46 434
При нас не се промени режима, но сега предпочитам да давам хладни закуски, докато преди наблягах на прясно приготвени топли грисчета, овесени ядки и т.н.

И аз като Vivi нося порцията, която се пада навън, но при нас е следобедната закуска, а не обяда.

Общо взето сме така:
-Сутрин в просъница изсмуква едно мляко към 6-7-8 ч., когато реши.
-Става към 12-12.30 ч.
-Обядва в 13.30-14 ч.
-Към 16 ч. излизаме, преди това не си подаваме носа навън, когато е горещо.
-17 ч. яде сл. закуска, нося в хладилна чанта примерно банан или друг плод, мляко, което правя на айран, мляко с бисквити, такива неща.
-20 ч. Вечеря. Не е задължително да е с месо, но гледам, или обяда, или вечерята да е месна.
-Преди лягане- мляко  Peace

Направи си сметката според режима за сън и разходки на детето Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Иво ще направи 3 години на 10.06.-тези дни Wink
Но ние сме с такъв начин на хранене от миналата пролет-няма лято, няма зима. Двете от децата в компанията са на около 2г.-едното още не ги е навършило, другото е на 2г. и няколко дни. За яденето навън ми е мисълта.
А яде месо наобяд от времето на месните пюрета. В кухнята винаги едното ядене е с месо, другото-без. Независимо дали с месо е супата или второто-давам го за обяд. Безмесното остава за вечеря. Откакто е записан на кухня (на навършени 9м.) се храни така.

Идеи за твоя случай има най-разни и разнообразни.
Можеш да си вземеш термо-чанта (моята е на Камера, с 2 гнезда, вътре е стиропор. Наложи се малко да поразширя гнездата с нож, защото бурканчетата са една идея по-широки). Носила съм навън гореща храна в чантата, тя се поохлажда докато дойде времето за ядене и става със съвсем приемлива температура когато я давам.
Когато сме на почивка правя друго-храната в бурканчето, което нося, е консервирана и непретоплена. Като дойде време за ядене-отварям, моля в близкото кафене или ресторант да ми я пуснат в микровълнова печка за 1 минута и давам.

# 5
  • Мнения: 5 299
Викториа за 3 седмици, 3 пъти си сменя режима. И ядене, и спане_и всичко. Най_редовно обяда и се пада към 15,16 часа Mr. Green Така вечерята отпада, но поне си закусва по едно и съЩо време всяка сутрин.

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Ако след разходката сутрин е толкова уморена, че заспи без да яде, аз давам обяда, когато стане. През следобедната разходка й предлагам плод

# 7
  • Мнения: 3 042
Подкрепям напълно Vivi за храненето навън. Peace

 Аз Злати миналото лято го хранех 3 от 5 хранения на вън, но такъв му беше режимът, че когато ставаше време за храна бяхме навън.

Сега е на 1г8м и откакто се затопли времето режимът почти не му се е променил. Вместо към 7,30ч става към 8,00ч. Преди закусваше половин час по-рано и всичките му хранения бяха с толкова време по-рано от сега.
Обядва към 12,30 -13,00ч, а ние по това време вече сме се прибрали от разходка. Преди заспиваше към 13,30 ч, а сега заспива към 14,00ч. След обяд хапва към 17,00ч, но става от сън към 16,30ч така, че пак сме си в къщи. Вечеря м/у 21,00 и 21,30ч и заспива към 22,00 - 22,30ч.
Предишните дни малко апетитът му беше понамалял, но вчера се храни добре.

# 8
  • Мнения: 8 917
При нас няма промяна newsm78

# 9
  • Мнения: 4 668
Моят син също си промени режима и много често отказва да обядва , въпреки че не спи по това време . Сутрин и вечер си пие АМ , на обед почти не яде . Закуската  - каша или плод с бисквита и т.н. си я хапва . Също така пие много течности !

# 10
  • Мнения: 2 936
и Алекс си промени режима  Rolling Eyes
закусва към 10ч.средно(всеки ден е различно),след това изпива към 250мл.сок,вода.когато се приберем към 13.30ч.хапва 10-на лъжички храна и и се доспива.следобяд я мъча с банан.пл.пюре или дует....пак пие много течности и вечер хапва 50мл.супа и 100 мляко и това е Mr. Green но след вечеря задължително изпива 120мл.вода

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
При нас намаля количеството.А понякога се случва обедното да го дам към 15:00-15:30.

# 12
  • Мнения: 27 524
Мила ми крави, ( с много, много цунки , нали си знаеш  Hug ),

не съм прочела предишните мнения и сори, ако има повоторения. Моето скромно мнение е, че няма дете, което да изпитва глад и да не си каже  Grinning Фактът, че спи и не е гладен, означава, че няма нужда от храна. И те, както нас, големите, губят апетит от жегите, съвсем нормално е. Не го мисли и не тормози детето.

По въпроса ти точно - не, не е нужно да даваш два пъти месо за деня. Плодовете са си супер  Peace Просто увеличи калоричността на другите две хранения - давай бебешки каши (много полезни и хранителни са), давай грис с нещо си и един път месо и си ок  Hug

Общи условия

Активация на акаунт