Пазете бебетата си от малки дечица

  • 1 368
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Ами вчера си стоим с една приятелка на една пейка, аз с моя беб, тя с нейното момченце - на 3 годинки.Той толкова се впечатли на бебето, че не откъсна очи от него и искрено му се радваше, правеше му боц, даваше му бибата, галеше го.И пак така от съвсем исрени чувства му е пъхнал в устичката едно драже дъвка Орбит - да го почерпи..... ooooh!Без да ни казва.....А моите очи винаги са на четири, това е станало за секунди...
Та гледам бебето лежи в количката, прави погнусени муцуни и мляска.Като го поглеждам - нещо бяло като пяна в устата му.Най - малко ми хрумна че е дъвка...Почна да се дави.Добре че приятелката ми си познава детето и се усети като го видя да дъвче дъвка какво се е случило - грабна бебо ,надолу с главата, бръкна му в устата и извади дъвката.
Преживях ужасен шок SadЧувствах се безпомощна, не можех да реагирам адекватно, не знаех защо се дави така.. Embarassed.А като ми мина през главата идеята как можеше да завърши всичко това откачих Sad

Така че мами, всяка секунда пазете бебетата от малки дечица, те са съвсем добронамерени, но  не разбират какво правят и какви последствия могат да имат такива почерпки!!!

# 1
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Браво на приятелката ти!
Регирала бързо и адеквато!
Добре че всичко се е разминлао!

# 2
  • Мнения: 922
Вярно е, че трябва да пазим бебета (и то не само от 3-годишните, но и от далеч по-големите)...
Синът ми е толкова привързан към бебка, че един ден реши да я почерпи със солети (бебка още нямаше 40 дена)... Късмет, че бях там в този момент
Разбирам те напълно какво си преживяла. Браво, че всичко е свършило добре

# 3
  • Мнения: 670
Племенникът ми редовно черпи беба с някакви бисквити и сладки. Тя си ходи с проходилката, той се суети около нея с нещо сладко в ръка, и докато кажа "Не" или отида до тях, той вече се е опитал да й натъпче нещо в устата.

# 4
  • Мнения: 4 621
Добре че всичко е минало без последствия Simple Smile
Съгласна съм с теб, че бебетата трябва да се пазят от малки деца. Аз съм имала случаи с Яна, когато по-големи дечица, точно на възраст 2-3 годинки радвайки и са я прегръщали много силно, дърпали (за да си играят разбира се), едно приателско момиченце и беше далов устата тубичка  крем  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 3 359
О, белите стават за секунди, наистина! Миличка, представям си какво си изпитала  Shocked Наистина трябва много внимание, а и приятелката ти е проявила завиден рефлекс, защото в такива случаи може майката от ужас да не успее да реагира светкавично  Hug

# 6
  • Мнения: 694
Малко бебе не се оставя без надзор с малко дете.

Най-важното е, че всичко е минало добре. Аз да си призная незнам как ще опазя бебо от кака му, но се надявам да нямаме някакви по сериозни проблеми.

# 7
  • Мнения: 128
Вчера се почувствах лоша майка Cry

Но нашият тати е хирург и ми обясни какво се прави в такива случаи.НЕ ДАЙ БОЖЕ да стават, но все пак да споделя - може да ви помогне:

Когато в устата на бебето попадне чуждо тяло, то често предизвиква спазъм и детето не може да диша, защото няма добре развит рефлекс за преглъщане.В тези случаи трябва да предизвикаме изкашляне, за да се придвижи предмета навън - това става като се обърне бебето надолу с главата, хващат се бузите, стискат се и с другата ръка се бръква навътре в устата и се търси предмета.Ако с пръст не може да се изкара/например хлъзгав или топче/, бебето се изправя и предмета се набутва към хранопровода за да преглътне.В този случай най - лошото нещо е да не мине през хранопровода, а през единия канал на бронха и да го запуши - но тогава бебо диша с единия бял дроб/симтом - суха кашлица/.Отива се максимално бързо до болница и там го вадят от бронха - не питах как става точно, че ми беше достатъчно гадно....Още съм толкова потресена Cry

# 8
  • Мнения: 128
И Мими, повярвай ми , бебето не е било без надзор, просто баткото тайничко, с малката си ръчичка му е мушнал дъвката в устата докато го галеше.Бебо бе пред очите ми през цялото време..

# 9
  • Мнения: 232
Просто малките деца са много бързи и изобретателни. Случват се такива неща. Просто човек трябва да запази самообладание

# 10
  • Мнения: 3 457
абе какво да ви кажа-бебо бе6е на 10 дена когато кака му се опита да му даде да пие кола, а преди няколко дена беше тръгнала да му дава фъстък,че му се ядяло Shocked-и е на 5г.и 3 месеца близо Tired

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Боже, направо ме шашнахте.  ShockedЗа това не се бях сещала. Добре, че около нас няма семейства с по-големи дечица, но все пак ще внимавам много.

# 12
  • Мнения: 5 299
Оо, много добре ми е известно, че може да се очаква всичко. Детето на братовчед ми искаШе да нахрани малката преди време с Шоколадови бонбони. ooooh!

# 13
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Браво на приятелката ти за бързата реакция.Сигурна съм обаче,че ако беше сама с децата и ти щеше да реагираш бързо,понякога човек се панира именно когато има хора наблизо,а ако няма кой да помогне сам поема инициативата.В никакъв случай не си лоша майка,не се обвинявай.Иначе детето на едни приятели редовно се опитва да набута разни неща в устата на Мариела и сме все  #Crazy

# 14
  • Мнения: 1 753
Потвърждавам казаното. Имам породени деца и знам как по-голямото може да навреди по-малкото. Ани много се радва на София, много я обича, цунка я, иска да я гушка, но е много несъобразителна и бебето непрекъснато трябва да се пази.

Общи условия

Активация на акаунт