Цялата група са яли сладолед с обща лъжичка ?!!!!!!!!!

  • 1 916
  • 41
  •   1
Отговори
Как бихте постъпили ако детето Ви сподели , че в градината са яли всички с една лъжичка?
Госпожата им е давала и след като всички са се изредили , процедурата се е повторила и потретила!
Какво бихте ме посъветвали?
Първото което ми дойде на ума, беше да направя луд скандал....
Не ми се стори разумно да действам толкова импулсивно.
Ами ако това рефлектира върху детето ми?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Ще ме извиняваш, ама си е за скандал. Ако ХЕИ научат гледай какво ще стане, не току-така всички прибори се дезинфекцират. Отиваш и говориш с учителката и директорката. Абсолютно недопустимо е.

# 2
  • Мнения: 14 133
Ще ме извиняваш, ама си е за скандал. Ако ХЕИ научат гледай какво ще стане, не току-така всички прибори се дезинфекцират. Отиваш и говориш с учителката и директорката. Абсолютно недопустимо е.
И аз така бих направила!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Това трябва да го видя, за да го повярвам! Представи си как са се наредили всички в индианска нишка и госпожата ги храни? И това от една купичка или тя обикаля по купичките с колонката след нея. То това чисто физически е доста трудно осъществимо. Понякога децата казват разни неща, ама е добре да помислим и да преценим дали това, което казват е възможно да е истина, пък тогава да се точим за скандали.

Не разбрах - колко голямо е детето?

# 4
  • Мнения: 68
АЗ помня, че когато аз ходих на детска градина и имаше празник ... цялата група ядяхме ТОРТА с една и съща лъжичка
 Sick #Crazy
изреждахме се само по веднъж #2gunfire
за информация как-лелката стои със тортата на масата в една малка стаичка. отрязано 1 голямко парче(колкото 2-3 нормални) и децата влизаме едно по едно да си хапнем торта. в случая ние влязохме 4-5 момиченца и на всяко - по 1 ЛЪЖИЦА ТОРТА.
била съм на 4-5 години, сега съм на 15(не съм ви за форума)
за следващия празник ( на градината, или ден на детето, или 24 май, или нечии рожден ден) се повтори, но без да влизаме в стаичката - всички сме на едно място, в редичка и минаваме да хапнем торта.Втория път май беше с вилица, но аз не ядох ooooh!

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 10:15 от cuala

# 5
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Това трябва да го видя, за да го повярвам! Представи си как са се наредили всички в индианска нишка и госпожата ги храни? И това от една купичка или тя обикаля по купичките с колонката след нея. То това чисто физически е доста трудно осъществимо. Понякога децата казват разни неща, ама е добре да помислим и да преценим дали това, което казват е възможно да е истина, пък тогава да се точим за скандали.

Не разбрах - колко голямо е детето?

Не е невъзможно!А и децата си казват това което си е ! Не лъжат!
Аз не бих била доволна на детето ми да се дава сладолед в градината!Още по малко пък всички с 1 прибор.
Говори с госпожите, да видим какво е тяхното обяснение на сценката. После с директорката!

# 6
По принцип не съм склонна да правя от мухата слон.
В същата група е и детето на брат ми.
Подпитах го насаме, така че да не допусна да ме излъже. Той каза същото!
Сигурна съм, че не лъжат! Няма как да са се наговорили.
Те са вече достатъчно големи / на 5 годинки/ и споделят доста неща.
Купичката е била една - донесла я е директорката!!!!!!!!
Какво да Ви кажа - на госпожата, която го е направила съпруга е важна фигура в местната власт.
Ако се започне скандал, нещата може да стигнат доста далече.

# 7
  • Мнения: 2 556
Ох, за съжаление съвсем може да си е вярно, и на нас навремето в детската ни даваха от тортата за рожден ден с 1 лъжица на всички Sick Дори не мисля, че сме информирали родителите си, явно е минавало за нещо нормално. Мислех, че тези неща са отшумели вече, но явно не. Направо не знам как бих реагирала, ако се случи на моето дете #Crazy

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз не бих била доволна на детето ми да се дава сладолед в градината!Още по малко пък всички с 1 прибор.
Говори с госпожите, да видим какво е тяхното обяснение на сценката. После с директорката!

Аз четох, четох и за сладолед не прочетох. Какъв е тоя сладолед, дето за всички по 3-4 пъти да се изредят е стигнал? Моите от 5 години са по ясли и градини и досега сладолед в ДГ не са яли. Всички прибори се стерилизират при нас, храни се внасят със сертификат и това с едната лъжичка ми звучи чисто фантастично. Аз бих поразпитала първо за какво всъщност става дума, какъв е случаят и тогава ще направя забележка на въпросната госпожа. Но честно, ако това е вярно...

# 9
  • Мнения: 14 654
според мен детето не лъже . как ще му хрумне точно такава лъжа . напълно е възможно да са им дали с една лъжичка на всички (те и носовете им бършат с една и съща кърпичка ). това е безотговорно и трябва да се направи сериозна забележка .

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
В детската градина има мед. сестра тя трябва да следи за тези неща.
Според мен се опла4и на нея. В нашата дет. градина сестрата е много бъбрива стои сутрин и гледа да не би някои да се изкашля!!! и да разбера 4е е позволила да им дадат сладолед с една лъжи4ка не скандал ами  незнам какво ще вдигна.... Но според мен не е редно да оставиш нещата така ами то ще се повтори .. след като веднъж са си позволили и никои нищо не им каже. Не скандал но ако само им кажеш 4е си разбрала трябва да е достатъ4но да се засрамят поне..

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Когато дъщеря ми беше в ясла - отивам един ден да я взема - дъвче дъвка.
Питам аз лелката откъде е дъвката и получвам следното подробно обяснение:
"Цвети дъвчеше дъвка. Питам я - какво имаш в устата, Цвети?
"Дъвка."
"Откъде я взе?"
"От Мими." (Мими е моето дете)
И аз я взех, измих я хубаво и я върнах на Мими..."
И това обяснение тя го счита за нормално... да измие ХУБАВО дъвкана дъвка...
Не съм вдигала скандал, защото и аз се притеснявах да не си го изкарват на детето.
Но вече знам, че медицинските лица учат друга микробиология.
Защото лелите в яслата са медицински сестри.
А това с тортата е нормална практика - дават на децата по една-две хапки и другото си го делят лелите и учителките. Излизат с довода, че едно дете няма да изяде само цяло парче торта.
Добре, че децата са устойчиви и издържат на всякакви "грижи"...

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 11:18 от firebird

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Абе от чисто любопитство - какво, аджеба, са яли от една лъжичка? Верно ли сладолед?

# 13
Сладоледа е предоставен от общината по повод празници на града.
Имало е сладолед за всички групи , интересно ми е каква е била процедурата в другите.

# 14
  • Мнения: 2 556
firebird, това с добре измитата дъвка е направо хит номер едно  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт