Нужда от спешни мнения!!!!

  • 1 473
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Мами, не съм имала проблем със зъбките на баткото, но дребосъка ме обезкости.
Искам да питам, възможно ли е от зъби да поддържаме темп. от 37.5 до 38.2/нощем/.
Горния венец е много зле - подут, страшен.
Ходихме на лекар - никакви индикации за болест!
Дали не е нещо вирусно, но пък няма други симптоми освен темп.
Дайте мнения, че вече съм доста притеснена.
Мерси

# 1
  • Мнения: 680
най-вероятно от зъбите вдига тая температура.дано по бързо ги изкара да не се мъче милото!

# 2
  • Мнения: 5 299
Аз хич не вярвам, че  може да се вдигне висока Т от зъбите, но Щом не е друго? newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 2 217
Ще идем за кръв и урина за всеки случай и ще видиме.... Cry

# 4
  • Мнения: 733
Племеницата беше така със зъбките  Sad

# 5
  • Мнения: 229
Температурата най вероятно е от зъбките. На нас всички зъбчета избиваха с такава температура, като я поддържаше 2-3 дни преди да избие зъбчето. Когато излизат зъбките, отслабва имунната система на детето и затова в този период се разболяват много лесно и вдигат температура. Аз давах Панадол в този случай - успокояваше малката и спеше с по малко събуждане през ноща.

# 6
  • Мнения: 1 753
Може и от зъбите да е. Мисля, че ако до 3 дни спадне температурата няма място за притеснение. АКо продължава по-дълго обаче, задължително си направете изследвания. Не може дни наред да поддържа температура САМО от зъби.
Събличай го детето, да спи по-леко облечено и на леко отворен прозорец... Дано да отмине по-бързо този период. Моята София също започна страшно да се лигави и ми се струва, че нейните зъби ще растат по-трудно от тези на Ани. Уффф, нЕма начин - трудно се става човек... Confused

# 7
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Направете изследвания,ако няма признаци на възпаление,значи е от зъбите.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
При първите зъби Александър вдигаше висока температура вечер.На сутринта нищо му нямаше.Като плачеше вечер му давах АМ да се успокои.Това, че се хранеше с охота, беше признак за мен, че не е болен.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 605
Дъщеря ми е вдигала до 40 градуса от зъби  Shocked, така че съм скептично настроена към изказвания от типа "това може или не може да се случи при никнене на зъби" - всичко е индивидуално.
Мисля, че изследванията на кръв и урина със сигурност ще покажат, че организмът се бори с нещо, все пак дори и зъбите не са малък стрес. Според мен ще се объркаш повече, а и ще измъчиш детето. Изчакай ден-два, наблюдавай малчо и му давай нещо за температурата и болката.

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 11:04 от raika

# 10
  • София
  • Мнения: 9 826
Аз хич не вярвам, че  може да се вдигне висока Т от зъбите, но Щом не е друго? newsm78
И аз не вярвах.Обаче малката вдигаше страшни температур-39...-около седмица.Правихме всевъзможни изследвания,даже рентген на белия дроб.Пробиха точно 4 зъба наведнъж,два кучешки и два кътника.И температурата спадна.
Все пак си направете изследвания,за да сте сигурни,че не е нещо друго.

# 11
  • Мнения: 280
Мами, не съм имала проблем със зъбките на баткото, но дребосъка ме обезкости.
Искам да питам, възможно ли е от зъби да поддържаме темп. от 37.5 до 38.2/нощем/.
Горния венец е много зле - подут, страшен.
Ходихме на лекар - никакви индикации за болест!
Дали не е нещо вирусно, но пък няма други симптоми освен темп.
Дайте мнения, че вече съм доста притеснена.
Мерси
сМЕНИ ДОКТОРА С ПРЕПОРЪЧАН

# 12
  • Мнения: 8 917
Мами, не съм имала проблем със зъбките на баткото, но дребосъка ме обезкости.
Искам да питам, възможно ли е от зъби да поддържаме темп. от 37.5 до 38.2/нощем/.
Горния венец е много зле - подут, страшен.
Ходихме на лекар - никакви индикации за болест!
Дали не е нещо вирусно, но пък няма други симптоми освен темп.
Дайте мнения, че вече съм доста притеснена.
Мерси
Да не ми да го е замърсил с някоя играчка - на Гери така й беше станал някакъв абцес - мазахме го с Хексорал или нещо такова беше и се оправи - като вода за уста беше - много приятно. Мога да видя как се казваше Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 217

сМЕНИ ДОКТОРА С ПРЕПОРЪЧАН
[/quote]
 Това нещо не го разбирам Shocked
Педиатърката ни е много добра.

# 14
  • Мнения: 1 860
 И моето мнение е че е от зъбките, ако искаш за собствено успокоение направетв и други изследвания. Ако общото състояние на бебо е добре няма за какво да се тревожиш. Не си сменяй педиатъра ако си доволна, все пак следи детето ти дълго време и е запозната с развитието му. Успешно зъбеникнене!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт