Вече просто се чувствам безсилна....

  • 3 629
  • 72
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 13 204
Абе моето дете сякаш си седи на ушите... не знам дали е такова по характер, обаче вече се чувствам безсилна. Имам чувството, че понякога нямам контакт с нея. Ако не иска да прави нещо или да говори просто не го прави... Питам я аз някакви неща и ако не иска да говори по въпроса ме гледа като теле в железница, усмихва се гадничко и сменя темата. Ама не става дума за някакво конско.. като я питам най-обикновени неща примерно за градината.. Не ме ли разбира, що ли? Или разбира, но не го прави. Неприятно ми е да го кажа, ама се е метнала на баща си в това отношение. Той е способен да те гледа с празен поглед докато му говориш нещо сериозно. Не знам как ще бъде оттук нататък. Иска ми се да си говорим, а то какво... Когато трябва да се събуе и да си измие ръцете като се приберем тя се хвърля от вратата за дистанционното... спитам ТВ-то, забранявам го.. то темерут това дете... докато само не реши не прави нищо... Аз не държа да е на секундата, обаче то с часове може да се инати. Аз също! Ама аз поне отстъпвам понякога... Оня ден майка ми се смееше, че и двете се инатихме. Разсърдих се аз и не й говоря... Ама тя трябва да си мие ръцете.. отивам при майка ми и й казвам "Кажи й да си мие ръцете, че аз не й говоря!"  Crazy Майка отива при нея и вика "Айде Саша иди кажи на мама да ти даде табуретка да си миеш ръцете... Това дете само си извлече табуретката изпод масата, ама не пощя да ми каже аз да го направя. Майка се смееше, че и двете се инатиме.... Crazy Непрекъснато спори с мен, че била голяма, иска всичко сама да прави, никога не се съгласява с мен и все припряно и нетърпеливо да свърши всичко сега... Е това е.. не мога да му надвия  или не знам как... Confused
Та така... малко несвързано излезе, ама кажете вашите калпазанки и калпазани такива ли са???? Това според вас хапактер ли е или просто поредната кризичка във възрастта.. За тези, които не знаят Александра е на 3 г. и 2 м.

П.С. Тя си произнася фамилията така... Чуванова (Чобанова).... според мен е НЕЧуванова..... Twisted Evil

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Мхм, то да ти кажа детето ти прилича на мен Mr. Green Да не сме роднини случайно? Свиквай, защото през пубертета съвсем започва да губи слух bowuu

# 2
  • Мнения: 9 990
Все слушам за прословутите кризи, все се оглеждам и ослушвам за тях, ама не...няма ги.Та понеже моето дете е на същата възраст, си позволявам да се включа в темата.И смятам, че в повечето случаи е до характер.Моментната криза е едно, характера-друго.
Моето дете е от онези-послушните.Има си и то моменти, естествено, но определено е контролируемо.Като кажеш нещо-върши го.Може да не стане на секундата, но слуша.Да, не винаги разказва как е минал деня в яслата, а аз искам да си говорим.
Та, Ваче, аз си мисля, че има и кризи, но повечето е характер.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
 Joy Joy Joy

Много ме разсмя Vache, извинявай  Wink

Според мен това е битка, която си обречена да загубиш. Защо не се примириш? Бих ти предложила да се запънеш само на много важните неща, а за другите да проумееш, че Александра като по-млада и пълна с енергия ще надвие. Знам, че е трудно някак си... но ако веднъж го приемеш ще ти е по-лесен живота, както и на девойката де.

# 4
  • София
  • Мнения: 625
Нашия баща но моменти излиза от кожата си защото Ити е същият........Не чува CrazyДаже по едно време реши че ще го води на доктор да не би да не ни е наред детето CrazyГлупости..........Ами то си е до характер...Те сега искат да покажат,че всичко могат сами да се докажат че и те са значими че и те са личности подражават на възрастните искат да се покажат че съществуват и го показват по техния начин........Не че и мен не ме е изкарвал от равновесие CrazyПросто мисля,че е период който с времето ще отмине...Е да трябва да попречупим до някъде безмисления им инат......ама как newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 13 204
Мхм, то да ти кажа детето ти прилича на мен Mr. Green Да не сме роднини случайно? Свиквай, защото през пубертета съвсем започва да губи слух bowuu

Мен от това ме е страх... Rolling Eyes от пубертета.. Да не говорим, че все е на нож.. не иска да се гушка, една такава джаста-праста е... много е бясна... ужас!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не сме имали никакви кризи ние. Но за нечуването... какво да ти кажа. Моят син е нещо подобно. Разговори се водят само по темите, които него го вълнуват в настоящия момент. Ако нещо не го интересува, не му е забавно или не счита за важно просто не го коментира и в диалог с него по тази тема е невъзможно да влезеш. Просто ей така, в разговор. Не, няма начин. Сменя темата ведро и доволно, ти повтаряш, той скача на друга тема, ти потретваш, той започва "костенурките нинджа" да ти разказва и така... до безкрай. Просто си е такъв. Хич не му придирям.

Дъщеря ми е малко темерут. Като се закучи и откаже да говори и света да се стовари отгоре й не отваря уста. Едно време се ядосвах, защото тя го прави като се заинати, но се научих да не я притискам. Тя когато е готова и иска да говори - сама идва.

Колкото до ината - моите изобщо не са инатливи. При мен това не минава. Крисо ме пробваше едно време, но видя, че става страшно и вече се е отказал. Като се ядоса жестоко /обикновено да го ядоса жестоко успява сестра му само/ го избива на хвърляне, но ако се случи да го направи пред мен... голяма грешка. Ако съм им обидена, никой не си прави илюзии, че може да ми се репчи. Това обикновено ги хвърля в ужас. Крисо не търпи да съм му сърдита и това за него е изключително драматично. Ходи след мен и то са вопли, то са извинения, то са молби. Наталия мълчи, но само стои зад мен като сянка - ненатрапчива, тиха и мила - и чака да омекна.

Та си е до характер де. Едва ли е криза според мен.

# 7
  • Мнения: 1 210
И ние сме така. И се прави на глух. Ти му говориш, той ти отвръща "А?" и така няколко пъти, при което на 3-4 тото повтаряне си извън кожата си.

# 8
  • София
  • Мнения: 13 204
Пенелопа... ей това искам аз... умереност... ама на... явно не става. То е ясно, че няма да слуша винаги и не трябва, ама нашето чудо си е чудо... Twisted Evil

Isa, смешно ти е на теб.. и на мен ми е смешно, ама на моменти така побеснявам... Като ме хванат братята крещя и пердаша даже, ама няма ефект. То ми се хили насреща или пита невинно "Мамо, защо биеш"  Embarassed Shocked После й обяснявам, че веки има лоши моменти... прегръдки, целувки и минава.. всичко тръгва постаро му. Иначе сега като се замисля си много права, че трябва да се примиря, че и тя има своите желания и извоюва позиции... Май ще трябва да карам по-лекичко. Майка ми навремето като я ядосам ми викаше "Пожелавам ти ей такава дъщеря да имаш като тебе, да видиш..." И да не съм суеверна, не мога да отрека, че каквото майка е казала, явно те стига... Crazy Инато е като мен това дете и явно това ще създава проблем. Ама аз трябва да подходя по-мъдро и да омекна, защото е нормално тя да не го направи. Аз затова търся тук съвет, да мога себе си да овладея...


bebeiti, няма лекар за тия работи... само пердах... (шегувам се, разбира се..) Grinning

Дара, същата работа... не иска ли да говори, не става. Не я притискам, но честно казано се дразня.. Като казваш за мълчанието. Моята приятелка има 2 щерки. Едната като й кажеш дума, тя 100 срещу тебе избълва, другата пълна противоположност.. караш й се, тя те гледа и мълчи виновно. Приятелката ми казва, че и двете неща я довеждат до ярост... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 9
  • София
  • Мнения: 13 204
И ние сме така. И се прави на глух. Ти му говориш, той ти отвръща "А?" и така няколко пъти, при което на 3-4 тото повтаряне си извън кожата си.

Ааа, Александра вика "Чакай само...."

# 10
  • Мнения: 1 425
Моят син по едно време беше същата история ,но аз му хванах чалъма-Просто и аз млъкнах.Спрях да говоря с него ,да отговарям на въпросите му,а понякога се правих че не чувам.И съответно на него му беше много зле защо не настоявам да ми отговори,защо и аз не говоря и после сам почна да "ЧУВА"и да ми отговоря!!!  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 113
Лилия е почти на същата възраст като дъщеря ти. Като изключим, че тя обича да разговаря и да разказва как е минал деня й в детската градина, в описанието ти виждам нея. За това всичко да прави сама какво да кажа - едно към едно е с твоето дете. Тази сутрин, например, стана и докато й вадя дрехи от гардероба влязла в банята да си мие зъбите - замъкнала една табуретка, пуснала водата на max и се мие ... няма да казвам, че не съм сигурна по четката й имало ли е паста или не, но мивката и крановете бяха обилно намазани! После си взе дрехите, облече се и каза: "Смъкни ми хляба (шкафът й иде на високо) да си направя сандвич!", вече беше извадила другите й необходими неща от хладилника Sick Абе, самостоятелни деца!
Когато прави нещо "забранено" любимата й реплика на въпроса ми : "Ти какво правиш там?", е: "Я, не ме гледай, обърни се на другата страна!"  ooooh!

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Говори ми, говори ми още за...Дени. Моята мила щерка е същата такава скица. Задава въпрос, никога не изслушва отговора и само след 5сек. задава същишят този въпрос, формулиран мааалко по-различно. Пример:
Облечена е за разходка и отива да се обува. Въпрос:
- Мамо, кои обувки да обуя?
Аз:- Белите.
Тя:- Не розовите?
Аз:- Розовото са сандали, ти си обуй обувки.
Тя:-Тези обувки, които обувам, когато съм с пола?
Аз:- Тях, да - нали си с пола.
Тя:- Добре де, ти ще ми дадеш, които трябва...
 Joy Joy Joy

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Явно е някакво израстване. Моят син сега е на тема Але всичко да прави сам. Реве ,пищи и не дава да го докосна -сам да се мие, да се облича, ама като не може?!Колкото до това че не чува - не знам какво да кажа.Големият ми син вече е на 9г., когато кажа нещо казва "добре" и дотам.Понякога съм сигурна че въобще не чува това което казвам. Яд ме е, че като викна, веднага изпълнява , ама мога ли само да викам?

# 14
  • Мнения: 798
Оххх, това ми е болна тема. Аз какво да кажа като моя син не говори. Като му говоря ако го касае може и да прояви някакъв интерес ина4е хи4 не ми обръща внимание. Като глух е . И както не говори, толкова притеснения отнесох и отнасям с него. А ина4е типи4ен овен - инат, непреклонен, ако му се откаже следва едно тръшкане не е истина Shocked Понякога имам чувството 4е аз съм виновна и не намирам на4ин да комуникирам с него. Ама и той е едно 4ешит4е, не знам...При него със сигурност не е период и криза, ами характер, при това от по-опасните характери...Но дерзая! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт