Tursja savet

  • 1 054
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Zdraveite momicheta!
Vupreki 4e se registrirah edva dnes, 4eta foruma vseki den. Problemat e slednija: Pravim opiti za bebche sas sapruga mi ot mesec mart i vse ne se polu4ava. Predi tova bjah sas spirala okolo 10 godini . Sled izsledvanijata ginekolga mi kaza 4e jai4nicite mi sa "zaspali"-njama ovulacija. Osven tova i progesterona mi e v dolna granica .Predpisa mi da pija 2 meseca Diane 35, i sled tova 6te pravim stimulacija na jai4nicite.Njakoi lekuval li se e po tazi shema i mislite li 4e 6te ima efekt?
Blagodarja predvaritelno na vsi4ki, koito 6te se ozovat na vuprosa mi.

# 1
  • Мнения: 7 718
Моля те, пиши на кирилица. А защо не започнете веднага със стимулация. Нередовен цикъл ли имаш?

# 2
  • Мнения: 2 489
На мен са ми казвали, че стимулациите са по-добри след противозачатъчни.
Да, на много е предписвана тази схема.
Ако проблемът е само във временно спиране на овулацията - сигурно ще е успешно стимулирането.
Успех!

# 3
  • Мнения: 126
Да, аз имам опит с подобен проблем и две години ходене по мъките с разни некомпетентни доктори, уж пишещи се специалисти. Важното е че положителния резултат - бебчето - скоро ще е налице, ако е рекъл Господ.
Сега - по темата. Като оставим настрана 50-те %, които според мен наистина са "божа работа", трябва първо и най-важно според мен да разбереш дали гинекологът ти е специалист. Това е изключително важно, когато се започват каквито е да било репродуктивни процедури и прием на медикаменти. Моята диагноза беше "лениви яйчници", т.е. липса на овулация, липса на нормален месечен цикъл, а за капак и поликистоза. Както ми го обясниха най-простичко от дългите години нередовен цикъл /така съм от самото начало на половото ми съзряване/ и от постоянното задържане на процеса на овулация яйчниците "залиняват" и с годините почват да губят репродуктивната си функция. Резултатът е дебела ципа във вид на малки кистички, покриваща повърхността на яйчниците. И оттам - задълбочаване на проблема с годините...
Общо взето години наред разни "специалисти" ми регулираха цикъла посредством какви ли не противозачатъчни. Ефекта - ОК, в момента обаче, когато спра лекарствата - цикъл нет. И овулация - тоже.
Това не беше особен проблем за мен до момента, в който със съпруга ми не решихме сериозно да се заемем с бебеправене. Отидох при един много прехвалин доктор в София с частен кабинет и много скъпа техника, показваща резултати от изследвания до 1/2 час. Предписа ми противозачатъчни за 3 месеца, след което след 3 месеца отрицателен резултат в бебеправенето, друг вид лекарства, които уж стимулирали производството на някакви хормони /8 хапченца струваха около 150 лв.!/. Пропуснах да кажа, че всеки месец ходех на преглед, при което ми се пускаха за изследвания всеки път хормони, излишно е да коментирам цените. След това докторът почваше да ми чертае по изследванията едни стрелки, едно чудо: "Сега ще повлияем на този хормон, той ще се увеличи, а другият, който е 3 пъти над нормата ще спадне и пр. и пр." И ми предписваше отново скъпи лекарства на хормонална основа. Същевременно бях психически подготвяна за евентуална ин витро процедура в частната му клиника, в случай че нищо не помогне в моя случай.
Както и да е, със съпруга ми решихме да сменим лекаря. Още от първия преглед докторката с изненада установи, че до момента на мъжа ми не са правени задължителните изследвания за стерилитет /по принцип това е стандартната процедура преди предприемането на лечение/. След това ми бе препоръчана оперативна лапароскопия за отстраняване на кистите. Всичко мина добре благодарение на професионалистите от Шейново и най-вече д-р Богословова, невероятен специалист, на която съм много благодарна. След операцията започнахме стимулиране на яйчниковата дейност с пролактин, при което имаше непрекъснато наблюдение от нейна страна на цикъла на овулация по дни, растенето на фуликула и пр. И след няколко месеца чудото стана!
Надявам се да съм била от полза поне мъничко. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт