Глисти?

  • 5 204
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
   Здравейте мами. Реших първо към вас да се обърна за помощ, защото тук винаги съм получавала точна и своевременна информация. Та проблема ми е следния: от известно време / десетина дни / детето ми, което е на година и 9 месеца повръща през вечер почти. Първо се закашля и след това..... Акото също понякога е доста странно-много гладко и еластично / надявам се, че не ви се повдига от описанието /. Също така много често през деня скърца със зъби. Доскоро мислех, че го мъчат зъбите, но една позната ми каза, че може да има глисти. Моля ако някой се е сблъскал с такова нещо нека ми пише. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 46 429
Съмнявам се да са глисти.
Но можеш да направиш едно изследване за твое успокоение.
Скоро да си включвала някаква нова храна?
Педиатърът ви какво мисли за това повръщане?

# 2
  • Мнения: 160
Не съм го водила на лекар. Вчера се бях запътила, но тя била следобед и реших да изчакам още един ден и той реши да не повръша вече / и слава богу де /. Сега всъщност само много усилено скърца със зъбите. Като си представя, че може да има такива гадинки и направо настръхвам.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
хм... скърцането със зъби не е симптом за глисти, макар и бабите да твърдят така.

Сигурни признаци за детски глисти:
Повръщане на самите глисти - няма как да не видиш 20 см глист
бясно чесане нощем по дупето
Изследване на скоч-лепенка, с която се взема отпечатък от кожата около ануса - гледа се под микроскоп за яйца. Материала се взема сутрин, преди детето да е ходило по нужда и преди да е измито (мие се вечерта и сутринта се взема отпечатък)

Другият вариант - острици - са малки кръгли червеи около 1 см дълги.
При тях повръщането не е така срещано.
Бясното чесане обаче си остава, а също и яйцата около ануса.
Ако има такива глисти е възможно да ги намираш в акото.
Остриците се срещат често, особено у деца дето ходят на ясли. Играят си в пясъка, някое се зарази и после като насън си чеше дупето, разнася яйцата.
Остриците обаче често остават незабелязани от неспециалист, а организма за около месеца се самоочиства, ако детето се гледа при добра хигиена като цяло.

Промените на самите изпражнения се дължат на храната, а повръщането може да има и много други причини.

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Скърцането със зъби...може да си е просто скърцане със зъби.
И двете ми деца скърцаха, и аз като малка съм била скръцла...никой не е имал глисти.

За повръщането..даное  спряло   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 383
Не се чуди, ами пусни изследване. Всъщност две изследвания - това с тиксото и фекална проба, в паразитолотия . 3-4 пъти съм правила на сина ми, за щастие винаги отрицателни. Но по-добре отколкото да ме гризат съмнения. Тези изследвания поне не са инвазивни.
Дойде сезонът на стомашно-чревните вируси. Може това да е. Дано вече сте се оправили.

# 6
  • Мнения: 415
Големият ми син скърцаше много със зъби и правихме изследване - всичко беше О.К. Hug
Аз също съм скърцала със зъби като малка и съм спяла с дупето нагоре и съм имала глисти Sick
Направи едно изследване и дано всичко е наред  Praynig

# 7
  • Мнения: 922
При най-малкото съмнение от моя страна (скърцане със зъби денем и нощем, да се почеше по дупето), веднага правим изследване...
Винаги е излизал отрицателен резултат, но така аз съм по-спокойна...
Безболезнено е, става бързо и лесно, детето не се травмира - едно чревно изследване и спиш спокойно Peace

# 8
сестра ми като беше малка (ние имаме голяма разликар )много скърцаше със зъби докато спеше и мама беше чула , че може да са глисти ,но не беше това .После си отшумя от самосебе си даже и сега от време на време й се случва докато спи.Не ми се вярва да са глисти но все пак отидити на лекар. Hugза твое успокоение

# 9
  • Мнения: 160
Следобед ще го водя при педито, че тя днес е втора смяна. Ще държа да даде направление за изследвания. Ох, дано всичко да е наред. Надявам се проблемите да са от зъбите и да няма такива гадинки. Дано не ни мотаят с резултатите.

# 10
  • Мнения: 2 818

Повръщане на самите глисти - няма как да не видиш 20 см глист


 Shocked Сигурна ли си че могат да се повърнат? 20см newsm78 Да се изакат може би ? newsm78

# 11
  • на североизток
  • Мнения: 285
Не се тревожи - според мен не са глисти!
Моят син също повръщаше по този начин през вечер, че и всяка вечер, а понякога и през деня.Слава Богу - скоро не е имал такива подвизи PraynigОсвен това той си скърца със зъби, откакто взеха да муникнат горните резци, после кучешките и кътните зъби.И аз се бях шашардисала да не е глисти, но направихме изследвания и то защото трябваше да тръгне на ясла през март.Оказа се, че всичко е наред Laughing
Така, че не се тревожи - явно днешните младежи обичат да скърцат със зъби от малки!
Успех и дано всичко е наред! Hug  bouquet

# 12
  • Мнения: 27 524

Повръщане на самите глисти - няма как да не видиш 20 см глист


 Shocked Сигурна ли си че могат да се повърнат? 20см newsm78 Да се изакат може би ? newsm78

Да се изакат, разбира се.  Peace Глистите живеят и се полепват в чревния тракт, не в стомаха. Невъзможно е да се повърнат.

# 13
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Може и да се изака, и да се повърне.

Цикъл на развитие на детски глисти:

Яйцата, отделени от женските, заедно с изпражненията се изхвърлят във външната среда. За развитието на зародиша е необходим кислород в продължение на 10-40 дни, в зависимост от температурата. Ако такова яйце попадне в храносмилателната система, обвивиката му се разрушава и се освобождава ларвата. Преди да се превърне във възрастен индивид, ларвата преминава  в кръвоносните съдове на стените на червата и по кръвен път минава през черния дроб, сърцето и белия дроб и попада в трахеята, оттам през глътката отива пак в храносмилателната система. (ето в този момент от развитието си може да се повърнат глисти) В тънките черва вече съзрява възрастен индивид.
Женските са по-дълги от мъжките.

По въпроса за скърцането със зъби:
НЕ Е ПРИЗНАК за наличие на глисти!!!!
Най-често бебетата скърцат със зъбки, защото са си "открили" зъбките.
По-големите деца може да скърцат било поради невроза, било защото сънуват, или чисто случайно.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт