МАЙЧИНСТВО до 1год. и ЕС.

  • 2 081
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
Майки днес четох, че правителството предлага майчинството да бъде 1г. по препоръка на ЕС. У НАС БИЛО ПРЕКАЛЕНО ДЪЛГО.
Те от ЕС знаят ли какви са условията в България, а след това кой ще ни гледа децата, като на ясли боледуват, ако ги приемат разбира се, гледачки с нашите доходи излизат солено, детските са само за някои деца, никакво стимулиране на родителите за децата им и никакви облекчения имам предвид по сериозни къквито са в ЕС, а не такива символични и т.н. В ЕС и един работещ може да издържа средно сатистическо семейство - живеят добре  и не се лишават от нищо у нас това е невъзможно.
НАПРАВО СЪМ ВЪЗМУТЕНА.

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 14:40 от galaMa

# 1
  • Мнения: 1 327
възмутена - да, но нали не си учудена? на моменти имам чувството, че има 2 Българии - едната на управляващите, в която по техни думи всичко е толкова прекрасно и другата е тази, в която живеем - мизерия, простотия, пълна бъркотия  Wink

# 2
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Те хубаво дават препоръки,ама да вземат да ни изравнят и стандарта с техния #Cussing out!

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Аз бих добавила, че на млади жени в детеродна възраст се гледа с подозрение от повечето работодатели - аджеба да не вземе да забременее като я взема на работа .......... ooooh!
А тава, че на жените с малки деца се налага да отсъстват често от работа, заради болни деца също не се гледа с добро око  #Cussing out
Че кой ще ги гледа тези деца? Ясли и детски градини няма достатъчно. Гледачки не можем да си позволим, да отсъстваме от работа - също ...
Че то става един омагьосан кръг без изход. А държавата ни както винаги си измива ръцете и само прокламира лозунги за увеличаване на раждаемостта. newsm78
С тази липса на държавна позиция нацията ни ще се затрие.  Naughty

# 4
  • Мнения: 6 608
и знам,че майчинството у нас доста дълго.Нямам нищо против да е така ,но наистина заплатите ни също да са европейски ,а не само законите. Naughty

# 5
  • Мнения: 3 423
възмутена - да, но нали не си учудена? на моменти имам чувството, че има 2 Българии - едната на управляващите, в която по техни думи всичко е толкова прекрасно и другата е тази, в която живеем - мизерия, простотия, пълна бъркотия  Wink

Да, ама смееш ли да кажеш, че не се гордееш с България,
нали клюкарките от клюкарския форум ще те изядат с парцалите...
Да не мислим, че в така лееяната Европа всичко тече по мед и масло
и децата сами се отглеждат. Не, и тук по яслите има грип и шарка,
и тук парите не стигат, да не говорим, че я няма преданата
гилдия на бабите и лелите. Абе не е лесно.

# 6
  • Мнения: 1 327
възмутена - да, но нали не си учудена? на моменти имам чувството, че има 2 Българии - едната на управляващите, в която по техни думи всичко е толкова прекрасно и другата е тази, в която живеем - мизерия, простотия, пълна бъркотия  Wink

Да, ама смееш ли да кажеш, че не се гордееш с България,
нали клюкарките от клюкарския форум ще те изядат с парцалите...
Да не мислим, че в така лееяната Европа всичко тече по мед и масло
и децата сами се отглеждат. Не, и тук по яслите има грип и шарка,
и тук парите не стигат, да не говорим, че я няма преданата
гилдия на бабите и лелите. Абе не е лесно.

оле... дай да не подвхащаме тая тема............ смея да го кажа... и още неща бих казала, ама да не спамиме темата...

а по темата мога да добавя само един пример - като влезе бате бойко в общината едно от първите неща, което гласуваха беше вдигане на таксата за хвърляне на боклук не на определените за целта места... ама никой не се загрижи да сложи повече кошчета из софия или да сте видяли някой да контролира?  Joy така ще стане и със майчинството... к`во му пука на тъпия депутат, че ти няма къде да си дадеш детето на детска градина?! или че не ти стигат смешните пари дето ти дават?
ми да си опичат акъла младите и да изчезват оттука докат е време...

# 7
  • Мнения: 9 990
Да, прекалено дълго е майчинството и според мен трябва да се намали.А дали повечето работодатели затова не искат млади майки-защото липсват по 2-3 години от работа и после....

# 8
  • Мнения: 1 327
Да, прекалено дълго е майчинството и според мен трябва да се намали.А дали повечето работодатели затова не искат млади майки-защото липсват по 2-3 години от работа и после....
определено съм на мнение, че децата са по-важни от работата... и съм за да се направи даже 3 години майчинството

# 9
  • Мнения: 9 990
Ами на който не му се ходи на работа-да си стои вкъщи, но да не се сърди на майчинтвото.Никъде го няма това.Години да си стоиш да си гледаш детето и после хоп-искаш и висока заплата даже/ това образно го казах, да не се хванете за него/Никой нормален работодател няма да е очарован от 3 години майчинство.Аз съм служител, не съм работодател , но ми е пределно ясно,че ако 3 години ме няма на работа а сменям памперси-да се простя с тази работа.А това колко ще си стои всяка орт нас да си гледа детето е Личен избор и не би следвало да е обвързан с майчинството.

# 10
  • Мнения: 46 434
Все някога ще го намлят, нереално дълго е, въпреки, че на мен много ми харесва  Laughing

# 11
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
леле тия хора са луди колко са безочливи какви ги мислят скапаните им мозачета ако изобщо ги имат така ме е ЯД  smile3512 на тях #Cussing out #Cussing out #Cussing out  ДУМИ НЯМАМ  fight fight........... пари на майчетата не дават мизерия, времето съкращават ,еми то по тази логика след 50 години няма да има България............ bishop

Тук в Чехия майката си определя дали си заслужава да работи а може да остане вкъщи до 4 години  като през последната четвъртата държавата не е задължена да и плаща ........
Чехия също е в ЕС ама  тука парламентаристите поне  не са дупедавци като нашите политици  ................... сага тук ще качват детските надбавки на към 7500 крони който са към 450 лв ,а това не са 100 вл в Бг както и да сравняваме условията......
НА тези самозвани държавници само бих има казала ВЪН  smile3513ВЪН  smile3513и ВЪН  smile3513ходете работете а не спете в коларите на парламента за всичките тези години нищо не не направихте за народа , принудихте младите да забравят ,че могат да се върнат в БГ да забравят Майка и Родина  ....................


PS мили майчета трябва да ВИ  кажа че тук радотодателя е задълзен да ти пази място до една година , а след 4 години е длъжен да те върне на работа във фирмата си ,но не точно на същото място, пример била съм старша сестра до 1 година ако се върна продължавам да съм старша мед.сесрта ,ако ли не след 4 година ще трябва да бачкам като редова сестра....... Naughty

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 21:14 от ivalex

# 12
  • Мнения: 9 990
Все някога ще го намлят, нереално дълго е, въпреки, че на мен много ми харесва  Laughing

Да ,и на мен ми харесва, безгрижни времена бяха, миткахме по цял ден по градинки, спим до късно,че и следобяд дремваме...кафета, разходки-няма лошо Laughing
Пък аз бих отишла в чужбина именно и заради малко по-адекватното отношение към децата, така да го нарека.Ако искам някакво развитие, ако искам добра работа, то не е нормално да се моткам години и да се надявам да не ме заменят с друг.И тук започва да става така.Детските градини са изключително достъпни все още за нас, в другите страни децата са масово по детски заведения.И там имат шарки и там сополи им текат.

# 13
  • Мнения: 959
Те хубаво дават препоръки,ама да вземат да ни изравнят и стандарта с техния #Cussing out!
И аз така искам, ама на нещат.... Crossing Arms

# 14
  • Мнения: X
Дааам, точно така си представях нещата - щом ревете за пари, айде след една година си ги изкарвайте Whistling

Съгласна съм, дълго е, но 1г. не ми уйдисва, защото нямам условията за отглеждане на дете от работещи родители, които има в ЕС.

И не се правете на учудени - всички си го знаем, че така ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт