боядисване на обувки

  • 6 310
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте!
Ето, че вече дойде време да извадим от гардероба летните дрехи и обувки. Тъй като и аз като повечето средностатистически български жени не бързам да изхвърлям любимите обувки от минали лета (не се знае кога пак ще им дойде модата), реших, щото е дошло времето на едни позабравени ленени обувки, да, но разочарованието беше голямо, защото се оказа, че същите доста са пожълтели от стоене в гардероба, а проблема не се реши и с прането им, даже по-лошо стана. Та мисълта ми е, може ли някой да ми даде съвет как в домашни условия и с препарати, които се намират на родния пазар да боядисам стартите обувки в нов модорен цвят. Благодаря на всички!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Какъв материал и цвят са обувките?

# 2
# 3
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
За лен, за съжаление - не мога да кажа със сигурност как. Може да провериш в Саламандър.

Оттам съм взимала боя за пребоядисване на кожени обувки в друг цвят (бяха петролени и ги пребоядисах черни). Струва 10-ина лв. и върши перфектна работа.

# 4
  • Мнения: 7 107
А, навреме идва темата  Mr. Green
Аз ще се възползвам от вече повдигнатата тема, за да попитам нещо сходно. Белият ми сватбен чипик пострада от сблъсъка с менчето (онова, което се рита в ресторанта в сватбения ден)  Mr. Green. И оттогава е неестетичен - развали се фацата на левачката ми. Не ми се мятат, а може да им се даде още един шанс с пластична операция при някой обущар. Или пък да има друг по-лесен и сполучлив начин.
Извинявам се, че ползвам темата на  dilieva, за да търся и аз помощ.

dilieva, при боядисване на тъкани след това те си пускат боя - да не се обзаведеш с къносани копитца? Преди време имаше едни бояджии на дрехи, прежди и тъкани на Женския пазар (ако си от София), но не знам дали още съществува дюкянчето там. Вениша не помога ли за възстановяване на стария цвят  newsm78

# 5
Точно след прането с Vanish-a нещата станаха още по-трагични, от бежави обувките станаха бели, като на места фасадата на платформата, която също е от плат, се обезцвети.Ужас, само рекламата му е голяма на Vanish-a
А иначе, благодаря за информацията за Женския пазар, но предпочитам да пробвам нещо от типа "направи си сам", поне ако не се получи, виновна ще съм си аз

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Белият ми сватбен чипик пострада от сблъсъка с менчето (онова, което се рита в ресторанта в сватбения ден)  Mr. Green. И оттогава е неестетичен

рони, виж тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=97987.0

Преди време, бях пуснала тема, отностно спасяването на белите чепици. Аз първо пробвах на обущар, но резултата беше незадоволителен, възможно е да не съм случила на обущар Wink

А в Бургас, дали има магазин на Саламандър?

# 7
  • Мнения: 7 107
dilieva, сега ми хрумна че за боядисване на текстил може да се пробваш със сладкарски боички (тези с които се боядикват и яйца). Но първата проба - върху непотребно парцалче.

Общи условия

Активация на акаунт