За контракциите,и за працкане на бебо в корема??

  • 3 325
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 559
Имам 2 въпроса.Първо,възможно ли е да имам контракция,без втвърдяване на корема,а само болка в краста,и срязване ниско долу??Вчера имах доста втвърдявания,но снощи посред нощите,на два пъти ме сряза ужасно силно,чак лимфния възел към бедрото ми се схвана.
И другият ми въпрос е,възможно ли е беба вътре да працка.Преди малко на 5 пъти ,като си пресвия корема(понеже чистих и се навеждах често),усетих нещо наистйна като працкане.Не са червата ми,защото обикновено,ако имам газове,го усещам доста по надолу,където са червата,а това си беше под ребрата ми...много странно,досега не съм усещала нещо такова.
Акушерката ми последния път,ми беше казала,че ако пренося,беба може да се наака вътре,и било опасно,и сега вече само лоши мисли ми минават през главата.

# 1
  • Мнения: 4 806
едва ли е това пръцкане, но виж да хълца може.
Може и да не съм права, но ми се струва, че няма как да пръцка - просто няма от какво да се получи.

И не бях чувала, че може да се изака в корема.

За контракции без втвърдяване на корема също не знам.

Но за всичките ти притеснения бих казала, че най-важното е да пазиш спокойствие. Просто ти остана съвсем малко и те чака нещо толкова прекрасно... Спокойствие, мила, и да се похвалиш скоро с най-прекрасното бебе на света!

# 2
  • Мнения: 1 559
ОООО,хълцането при нас е едно на рака.Хълца поне 5 пъти през деня,особено ако сам пила повечко вода наведнъж...и след като хапна също.Акушерката ми каза,че това било от лакомия...и като се роди пак щяла доста да похълцва...
Но това ми се стори наистина като працкане...
Сега пак започнах да си записвам контракциите)),но са все още безболезнени и не на интервал..Дано по скоро излиза,че имам много въпросителни в главата ,които ме тормозят.

# 3
  • Мнения: 4 806
Simple Smile остави въпросителните ...
Моята бебка също много хълцаше в корема и действително доста хълца и извън него.
Леко раждане !!!

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
За хълцане съл чувала, за изпразване на дебелото черво на бебето в корема на майката - не.

# 5
  • Мнения: 46 436
Едва ли е пръцкане  Grinning
Другото- може да ти се разширява таза  newsm78

... за изпразване на дебелото черво на бебето в корема на майката - не.

Има, но не е на добре, тогава водите стават мътни/зелени ...

# 6
  • Мнения: 748
като това т. нар. "пръцкане" и на мен ми се е случвало, но нямам обяснение какво е.  newsm78

# 7
  • Мнения: 63
За хълцане съл чувала, за изпразване на дебелото черво на бебето в корема на майката - не.

 И аз

# 8
  • Мнения: 1 559
Момичета искам да ви кажа,че днес бях на конслутация и питах за працкането.Акушерката ми каза ,че наистина працкат вътре,нормално е. Peace

# 9
  • някъде
  • Мнения: 4 955
в една друга тема бях чела че бебетата наистина пръцкат в корема... Peace
моето бебче засега само хълца, може и да си попръцква, но не съм усетила  Joy

# 10
  • Мнения: 1 284
МОЙТО САМО ХЪЛЦАШЕ за другото не съм чувала

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
А "працкане", пръцкане ли ще рече, че се чудя вече и аз  newsm78 newsm78 newsm78
Аз за сега я усещам как само се върти насам натам и през последните дни рита, ама ужасно много рита и то без почивки през деня.

# 12
  • Мнения: 1 559
Да працкане,си е точно працкане.Аз чак сега го усетих(и чух)обаче,в 39 седмица...

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 108
Simple Smile остави въпросителните ...
Моята бебка също много хълцаше в корема и действително доста хълца и извън него.
Леко раждане !!!

Същата работа е и при нас  Crazy! А за пръцкането незнаех, но сега като прочетох обяснението, значи и ние сме пръцкали в корема  Laughing, а сега как пръцка...  ooooh!

Леко и безпроблемно раждане megan79   Peace!

# 14
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много интересна тема. Образовахте ме. Аз то този етап 39 седмица не стигнах - даже бяхме изписании т.н тогава. И така и не знаех. Simple Smile
Леко раждане на здраво и весело детенце!

Общи условия

Активация на акаунт