Заведение във Варна за почерпка след кръщене

  • 7 167
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 784
На 24 юни ще кръщаваме Калина, смятаме ритуалът да е сутринта, а почерпката в късният предиобед. Та търсим заведение, което да има голям двор, за да можем да седнем на двора, да е относително безопасно и с повече място, за да щуреят децата, но да има условия, ако е мрачно или хладно да се влезе вътре. Не сме много, около 15 човека сме. И да не е много скъпо, че най-вероятмо ще сме на свободна консумация.
С 2 думи: хем на открито, хем на закрито; хем изискано, хем евтино; хем в центъра, хем да има повечко зеленина.  Mr. Green Дайте идея!

# 1
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ходихме на подобно място, но на кръщелен обяд -  на Македония мисля, като се движиш нагоре, се пада в дясно и под "княз Борис", но може да е било братя миладинови или съседна уличка. Има градина и зидана "ограда". Закътано е и е градина, макар и "овладяна"

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Белисима 2-намира се в една от уличките над Черно море (Христо Самсаров ли беше  newsm78). Има външен двор, не много зелен, но отвсякъде ограден (горе-долу побира 15 човека), има и вътрешно помещение-долният етаж е целият за непушачи.
Другото е Ла Пастерия под Стоматологията на Драгоман, ама там е по-скъпо, иначе дворът е вътрешен и ограден отвсякъде, при това има леки тенти, които предпазват, но не спарват.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Нашето кръщене миналата година го направихме в двора на една Винарна в Гръцката махала.Точно това е,което търсиш. PeaceПо-късно ще пиша за точното и име и местонахождение,а Франзела Калина ако се сеща да казва. Wink

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Нашето кръщене миналата година го направихме в двора на една Винарна в Гръцката махала.Точно това е,което търсиш. PeaceПо-късно ще пиша за точното и име и местонахождение,а Франзела Калина ако се сеща да казва. Wink
Вайнгартен на Батемберг  bowuu до БНП-Париба

# 5
  • Мнения: 2 839
Нашето кръщене беше в Малката Богородица, та търсих кръчма наблизо. Бяхме в Къщата, точно зад пазарчето в Гръцката махла.

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Нашето кръщене беше в Малката Богородица, та търсих кръчма наблизо. Бяхме в Къщата, точно зад пазарчето в Гръцката махла.
Ако е до Музея на Варна, май се казва механа Варна, ама няма двор. Уф, видна посетителка на кръчмите ще ме изкарате  Crossing Arms Crossing Arms

Апропо, срещу хотел Акрополис (първата успоредна улица на бул. Приморски, отсечката между Блус Брадърс и басейна) има заведение кафене с прекрасен вътрешен двор, ама не съм го посещавала (и аз да не съм посетила кръчма  bowuu)

# 7
  • Мнения: 2 839
Нашето кръщене беше в Малката Богородица, та търсих кръчма наблизо. Бяхме в Къщата, точно зад пазарчето в Гръцката махла.
Ако е до Музея на Варна, май се казва механа Варна, ама няма двор.
То няма, ама ние седнахме в него  hahaha

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Нашето кръщене миналата година го направихме в двора на една Винарна в Гръцката махала.Точно това е,което търсиш. PeaceПо-късно ще пиша за точното и име и местонахождение,а Франзела Калина ако се сеща да казва. Wink
Вайнгартен на Батемберг  bowuu до БНП-Париба

Бравос,точно там! PeaceМного добре си изкарахме и ние и децата-13 на брой(само децата). Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 784
Ходихме на подобно място, но на кръщелен обяд -  на Македония мисля, като се движиш нагоре, се пада в дясно и под "княз Борис", но може да е било братя миладинови или съседна уличка. Има градина и зидана "ограда". Закътано е и е градина, макар и "овладяна"
Това някъде до Руското консулство ли е или над Морската градина.... newsm78 Ако е над Морската, има едно заведение, май до Библиотеката с ограда и двор, но никога не съм стъпвала вътре.
Вайн гардъна го знам, отвътре ми харесва много, ама в градината зелено ли е и затворено ли е дворчето. Децата ще са Калина, единият и братовчед на 2 и половина и другият на 8 години.
Калина, в това срещу Акрополис нещо за ядене сервират ли или само кафе и спиртни напитки... Twisted Evil

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ходихме на подобно място, но на кръщелен обяд -  на Македония мисля, като се движиш нагоре, се пада в дясно и под "княз Борис", но може да е било братя миладинови или съседна уличка. Има градина и зидана "ограда". Закътано е и е градина, макар и "овладяна"
Това някъде до Руското консулство ли е или над Морската градина.... newsm78 Ако е над Морската, има едно заведение, май до Библиотеката с ограда и двор, но никога не съм стъпвала вътре.
Туй не е ли на Македония под Мария-луиза, над пресечката с Опълченска срещу Дядо Пеньо, на гърба на Хепито на Орбита  newsm78.
ПП. Дядо Пеньо, ако още съществува, също става
До Библиотеката май е Къщата със слънцето, ама тя е по-хай.
За това срещу Акрополис, не съм ходила, отвън изглежда кафе, ама....

# 11
  • Мнения: 672
Камелия. Красива градина с място за щуреене и сносни цени. Само дето е малко отдалечено.



Редактирам защото четох, четох и недочетох Embarassed, че държиш да е в центъра Embarassed.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Като кръщавахме Мая, направихме почерпка в "Камелия". Много хубава градина, вълшебна!

# 13
  • Мнения: 670
Терасата на ресторант "Морска Сирена"- на Морска гара, е много удобна за такива събирания. Прохладно, чист въздух, красива гледка и страхотна кухня!

# 14
  • Мнения: 5 500
Терасата на ресторант "Морска Сирена"- на Морска гара, е много удобна за такива събирания. Прохладно, чист въздух, красива гледка и страхотна кухня!
Това заведение не знам дали изобщо работи или почива в неделя. Тази неделя ходихме и беше затворено, масите не бяха наредени вътре, а разхвърляни из ресторанта. Уж го взела Пенка на Параклиса, така поне пише на входа.
Пък и не е много удобно за деца, ще пада голямо гонене по терасата, стълбите, пазене, не, не, за деца определено не става.
Някой знае ли нещо за рибен ресторант Буров, нейде из Морската се намира над Делфинариума?

Общи условия

Активация на акаунт