ХЕРПЕС ГЕНИТАЛИС....АМИ СЕГА ?

  • 6 745
  • 10
  •   1
Отговори
 ooooh!ИЗЛЕЗЕ МИ ХЕРПЕС А САМ В ОСМИЯ.ИМА ЛИ ЛЕЧЕНИЕ?КАЗАХА МИ ЧЕ ЩЕ РАЖДАМ СКЦИО. Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Той ще ти изчезне и без лечение, маже се с разни мазила за облекчаване на дразненето, но не знам какви точно. Ако имаш херпес по време на раждането е задължително секциото, защото бебето може да се зарази, ако раждаш нормално!

# 2
  • Мнения: 47 899
с търсачката ще ти излязат поне 3-4 теми,но все пак-аз имах в началото на 9 месец,тогава много се притесних,четох доста,а и доста ходих по доктори,тогава на мен д-р богословова(шейново)ми обясни,че задължително се прави секцио ако 2-4 седмици преди раждането си имала активен херпес(генитален)
ако е минал 1 месец и нямаш НИКАКВИ признаци за активен херпес,може да родиш нормално,в моя случай аз преносих и родих нормално,но след много консултации,а при най-малко съмнение-секцио,просто това е процедурата за безопасност на бебчо
херпеса е опасен за бебето,то се заразява в процеса на преминаване през родовия канал и този иначе безобиден вирус уврежда централната нервна система-мозъка ,затова моят съвет е,ако лекарите са решили че за теб е по-добре да родиш секцио,не се притеснявай,а го приеми като най-доброто за да имаш здраво бебче
за облекчаване може да се мажеш с ацикловир(на фирма стада)
желая ти успех! Hug

# 3
  • Мнения: 1 949
Съветвам те да раждаш секцио! Дори да изчезне и да не е активен когато започнеш да раждаш, има голяма опасност да се зарази бебето, докато минава през родовия канал. Аз бях с подобен проблем, установен в началото на 8 месец, родих секцио.

# 4
  • Мнения: 63
АЗ може ли да попитам удно въпросче по тая тема???

 дали знаете от какво може да се е появил такъв херпис от някакво замълсяване ли или от друго.??? Ще се развам да ми отговорите.

# 5
  • Мнения: 375
АЗ може ли да попитам удно въпросче по тая тема???

 дали знаете от какво може да се е появил такъв херпис от някакво замълсяване ли или от друго.??? Ще се развам да ми отговорите.

Предава се по полов път,и ако единият партньор го има ,много трябва да внимава и да се наблюдава ,за да не зарази другият-естествено заразяването става когато е активен херпеса.

# 6
благодаря на всички за отговорите.Наи веряатно ще настоявам за секцио за да сам спокойна за бебето Thinking

# 7
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз имах активен херпес през 7-я месец.
Въпреки това родих нормално. Около седмица преди раждането постоянно ме преглеждаха и не откриха нищо.
Ти си знаеш колко често ти се активира херпесът и предполагам можеш да прецениш дали когато дойде моментът има риск.
Успех!

# 8
  • Мнения: 2 066
Никога в живота си не съм имала генитален херпес, но в 7 месец го получих - според акушерката е от отслабена имунна защита. После имах и в 8 и в 9 месец - планирахме секцио - по време на раждането също бях с активен херпес. Оттогава не съм имала. Само да отбележа, че преди години имах Херпес Зостер (на на гениталиите), който излекувах с хомеопатия и като споменах за това в началото на бременността на лекаря си, той беше 90% убеден, че може да ми излезе и докато съм бременна.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 102
АЗ може ли да попитам удно въпросче по тая тема???

 дали знаете от какво може да се е появил такъв херпис от някакво замълсяване ли или от друго.??? Ще се развам да ми отговорите.

Генитален херпес
Гениталният херпес се причинява от същия вирус, който причинява и херпес на устните.

Човешкият херпесен вирус имунологично се разделя на два типа:

1 тип причиняващ лабиален /на устните/ херпес;
2 тип - генитален херпесен вирус.

Заболяването става в детска възраст /между 1 и 5 години/ и протича под форма на остро възпаление на външните полови органи и влагалището у момиченцата или възпаление в устната кухина, след което вирусът остава в организма в латентно /неактивно/ състояние. Заболяването се предава най-често по полов път.

Гениталният херпес обхваща външните полови органи и влагалището и представлява първична инфекция, която засяга както деца, така и момичета или млади жени. Обривът се характеризира със зачервяване и мехурчета, които бързо се разпукват. Чес то обривът се повтаря. Намиращият се в латентно състояние генитален херпесен ви рус при определени условия се реактивира и причинява нов херпесен обрив.

Провокираща роля имат различни фактори:

1. Болестни състояния, които протичат с висока телесна температура;
2. Хронични травми;
3. Някои отравяния /с въглероден окис,алкохол и други/;
4. Силно нервно-психично напрежение;
5. Ендокринни /хормонални/ влияния, вкл. менструация;
6. Слънчево облъчване.

Херпесният обрив се появява като сърбящо или леко парещо червеникаво леко надигнато петно /папула/, върху което след няколко часа се образуват групички мехурчета с размер главичка на топлийка.

Отначало мехурчетата са изпълнени с бистра течност, която след няколко дни потъмнява и засъхва и на тяхно място се образува коричка. Понякога мехурчетата бързо се разпукват и се образуват малки червени ерозии с влажна повърхност, които също бързо засъхват с поява на корички. След няколко дни коричките постепенно падат, като белези не се образуват.

Херпесният обрив върху половите органи на мъжа най-често е разположен върху пениса, в браздата между главата и препуциума. При генеталния херпес се установява увеличение на регионалните лимфни възли.

У жените гениталният херпес може да заеме голяма площ и се съпътствува от силна болка, сърбеж и повишена температура.Той често рецидивира на едно и също място и понякога може да послужи като входна врата за проникване на причинитела на сифилиса - сифилистичната бледа спирохета.

Не съществува ефективно средство за унищожаване на херпесния вирус. Генеталният херпес най-често преминава без лечение. За предпазване на ерозийките от вторична инфекция се прилагат антисептични разтвори и пудри. С известен успех се прилага ацикловир /цовиракс/ като специфичен противовирусен препарат. При чести рецидиви се прилагат витамини, гамаглобулин, противохерпесна ваксина и лазерно лечение.


 

# 10
  • Varna
  • Мнения: 89
И аз съм имала генетален херпес. Ужасно неприятна история!  Аз съм наи-доволна от ацикловир-крем. Лошото при херпеса е че дори да мине, вируса остава в организма и при стрес или срив в имунната защита се появява отново.
При мен се появи преди 12 години, като от тогава не съм имала. Преди година  и половина ми откриха рак на шийката на матката, и казаха че е в резултат на именно този херпес отпреди 12 години !
 Съветвам те да родиш секцио за по- сигурно, а след раждането на всеки 6 месеца да си правиш цитонамазка. Всяко нещо хванато навреме се лекува !

Общи условия

Активация на акаунт