Какво мислите за кашите Лека нощ на Хип??

  • 671
  • 14
  •   1
Отговори
Мили мами мога ли да дам вечер някоя от кашите на Хип на 5-месечно ми бебе с цел да ме буди малко по-малко нощем???Ние сме само на кърма

# 1
  • Мнения: 6 164
Да го захраниш директно с каша ли? newsm78

Тая тема е май за форума Кърмене и захранване...
И аз ще следя отговорите, че не ги знам тия каши какви са, а нещо ми се буди нощем напоследък моя малък мъж да тренира за дузпи. Днес ще му давам сокче за сефте.

# 2
  • Мнения: 38
Аз доколкото зная от нашата докторка ако се буди нощем и смяташ 4е е гладно може да му правиш каша на последното хранене например оризова и да разреждаш с мляко (кърма) .
Или на обед да въведеш зеленчук първо морков . Мисля че от 5ти месец можеш вече или попитай педиатъра.
Ние започнахме от средата на 6ти месец с зеленчук на обяд първо морков след това се прибавя картоф, тиквичка , броколи и тн.
Но моя син не се е будел нощем никога и аз започнах да му давам вечер каша много късно не помня кой месец беше.

# 3
  • Мнения: 38
 А пропуснах да кажа за кашите на ХИП лека нощ според мен изчакай след като досега е бил само на кърма въведи първо едно по едно нещата и тогава давай от готовите каши .
Да не е наведнъж, тъй като там има и плодове.
Когато решиш да започнеш въвеждай едно по едно наблюдавай как го приема и след това въвеждай следващо след като си въвела основни зеленчуци и плодове давай вече

# 4
  • Мнения: 8 917
А пропуснах да кажа за кашите на ХИП лека нощ според мен изчакай след като досега е бил само на кърма въведи първо едно по едно нещата и тогава давай от готовите каши .
Да не е наведнъж, тъй като там има и плодове.
Когато решиш да започнеш въвеждай едно по едно наблюдавай как го приема и след това въвеждай следващо след като си въвела основни зеленчуци и плодове давай вече
Peace

# 5
  • Русе
  • Мнения: 785
А сокчета давате ли вече?

Мисля, че не е проблем да се почне първо с каша, а после с другите неща...май д-р Спок, препоръчваше първо с каша да се почне, но не на последното хранене - на някои бебета им става тежко на коремчетата...От друга страна, точно тази каша е лека и вкусна (явно точно за последното хранене предвидена), но на нашият батко не му хареса изобщо и се отказах да му я давам (обаче, вече беше захранен със зеленчукови пюрета на обяд и плодови/кисели за следобедна закуска).

# 6
  • Мнения: 911
Кашите на Хип Лека Нощ са със доста захар..... newsm11

# 7
може но ако десега не си му давала каша не трябва да му даваш на веднаж цало

# 8
  • Мнения: 3 089
за да те хвърля в музиката, ще кажа, че моята 7-месечна дъщеря, която вече почти от месец не кърмя нощем и има заместено вечерно хранене с каша, именно с цел да не се буди нощем, все така си се буди между 2 и 10 пъти. немисля, че иде реч за глад. някои деца просто са по-темпераментни и неспокойни. за съжаление, моето е такова и през дня, и през нощта. или пък за радост. за темперамента говоря, де... 

# 9
  • Мнения: 43
И аз си мислех така като теб и още не бях захранила МИла и дадох от тези каши. Никак не ги хареса, продължи да си се буди нощем и имат глутен. И ние бяхме само на кърма допреди месец. И досега не ги яде. Така че не мъчи детето а си го кърми и нощем. За повече инфо кърмаческия форум. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 737
Като за първа храна на незахранено бебе ги смятам за много неподходящи, а и не съм много сигурна, но не са ли за много по-големи бебета?
Защо не опиташ с каша от кафяв ориз и кърма - много е хранителна.

# 11
  • Мнения: 670
Няколко пъти давах в 8-ия месец. Вместо плод в 18.30, каша "лека нощ"... Ами будеше се пак по 3- 4 пъти на нощ.
Децата над четири месеца, рядко се събуждат нощем от глад. Причината в повечето случаи е друга.

# 12
Ами ние от 1 -2 седмица ядем на обяд след кърмене само по 50 грама плодово- круша,пробвах ябълка,но нещо не я харесва особено.Дадох зеленчуково пюре-морков+ябълка,но не го хареса-все едно му дадох отрова!!!Мислите ли,че се буди нчесто вечер,защото не му достига кърмата???А вода не пием

# 13
  • Мнения: 1 976
Рядко нощното будене е заради глад...Човечето ти е прекалено малко за заместване на вечерно хранене!!!

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Това, че са ги нарекли "Лека нощ" не гарантира, че бебето ще спи непробудно. Просто е добра маркетингова стратегия.
Всяко бебе има собствен ритъм, едни спят повече, други по-малко. На тази възраст е повече от нормално, да се буди нощем. Ако имаш възможност сложи бебешкото легло до твоето (ако те е страх да спиш с него), така няма да има нужда от нощни ставания, а само протягане на една ръка разстояние и наместване на гърдата.
Не се заблуждавайте, че едно бебе, ако е натъпкано с кашичка вечер, ще спи непробудно. Жажда, сух въздух или неподходяща температура в стаята също могат да доведат до будене нощем.

Общи условия

Активация на акаунт