Мами, ползвали ли сте помпа за кърма на Бертони?

  • 10 848
  • 17
  •   1
Отговори
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ползвали ли сте помпа за кърма на Бертони- в един магазин ми я похвалиха, че е горе-долу като на Чико, но на много по-ниска цена! Кажете си мнението...

# 1
  • Мнения: 6 164
Да, перфектна е, но се счупва много бързо металната пластина, играеща роля на пружина. Мъж ми я завари и сега е ОК! Wink

# 2
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 904
Ползвах помпата на Avent и съм страшно доволна. Осем месеца кърмих детето си, но се налагаше и да изцеждам кърма. Помпата не мръдна. Тя е анатомична, изобщо не се усеща напрежение, освен това е много лесна за използване. Единственият й недостатък е, че е малко по-скъпа от останалите. Но наистина си заслужава инвестицията. Особено, ако се купи в комплект с чанта, в която има още 2 големи и 2 малки шишета с биберони, охладители и други дребни джаджи.

# 3
  • Мнения: 147
Аз ползвах на Бертони.На вид е като Авент само дето струва 20 лв. И както горе някой беше споменал,че се е счупила пластината-при мен пък се пукна пластмасовата джаджа дето захваща дръжката и след 1 месец не използване уплътнението се сви и сега не прави вакуум.

# 4
  • Мнения: 361
и аз ползвам такава помпа добра е  Peace

# 5
  • Мнения: 1 440
Малко в страни от темата...искам да питам кога разбирате, че имате нужда от помпа изобщо?В смисъл нали бебето в доста случаи изцежда достатъчно добре, а има и мами, които казват,че не са се цедили?Преди да влезеш в болницата ли трябва да си я купиш или след това се преценя?Малко ми е объркано  newsm78

# 6
  • Мнения: 6 164
Нарина, аз си купих предварително за всеки случай, защото знам, че като дойде кърмата в болницата често гърдите се пълнят до болка и ако не се изцедиш има опасност да получиш мастит, което е страшно. А в началото бебето не изсуква кой знае какво количество.
И тъй като не знаех колко кърма ще имам и ще имам ли изобщо си взех ефтина помпа, та да не ме е яд. Вършеше ми работа, а вече не я и използвам, защото ми намаля кърмата.
А разбираш дали имаш за изцеждане, като пробваш. Бебето щом се е наяло, продължаваш с помпата и ако тече - значи има за доизцеждане. Wink

# 7
  • Мнения: 748
Narina, по-добре виж във форума Кърмене и захранване на бебетата Peace

в общи линии: след кърмене не трябва да се цеди, освен ако не искаш да увеличиш кърмата; цеди се само ако гърдите са препълнени и ги усещаш болезнени, като тогава се цеди само малко до облекчаване.
ако кърмиш на поискване помпа не ти трябва.

# 8
  • Мнения: 56


 Аз не си бях купила предварително,защото една приятелка ми бе дала помпа на NUK тип спринцовка.Но хич не ми хареса.Беше много изтощително и трудно.След това една на Camera ,също не много сполучлива.В болницата не си бях взела помпа и сажалявах,защото като ми слезна кармата определено имах нужда .Бебо неможеше да изсуква толкова много все още.Добре,че акушерките ми помогнаха и ме изцеждаха  на ръка(аз неможех сама).Съветът ми е да си вземеш помпа с теб в болницата(ако разбира се не решиш да се изцеждаш на ръка)Също така помпата би ти помогнала ако искаш да оставиш бебо за малко повече ,да се изцеждаш и сахраняваш за далго кармата!След една седмица си взех на AVENT помпа и се родих! Simple SmileСажалявах,че не сам си я взела по-рано CloseЛеко бременеене , барзо и по-безболезнено раждане! Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

P.S.За Бертони незнам и не съм чувала нищо!

P.S.За

# 9
  • Мнения: 1 208
Аз да попитам от къде сте си купили тези попми на бертони  и може ли някой да покаже снимка ка изглеждат точно много ще съм ви благорадна и се извинявам че се намесвам в темата.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 686
Туку що си я купих от Хит - Люлин. Точно ги бяха докарали и жената каза, че много бързо свършвали.

Иначе прилича на помпата на Авент, има същите мехурчета на мекия предпазител: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=91_101&products_id=1212
Прилича също и на тази на Чико: http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=108

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 19:44 от Тинтири-Минтири

# 11
  • Мнения: 601
    Имам 2 помпи и двете са слаби не правят никакъв вакуу,а са си скъпи.
    Оказа се,че с 2 помпи,трябва да се цедя на ръка.И така е най-удобно.

# 12
  • Мнения: 748
...и може ли някой да покаже снимка как изглеждат точно

http://www.didis-ltd.com/BabyCare/Breast%20Pump.html
 Peace

# 13
  • Мнения: 968
Ох какъв кошмар беше с тия помпи като се сетя  ooooh! Понеже цедях много и помпите постоянно ми се чупеха (по-точно металната пластина). Иначе с тях постигах най-добри резултати, но понеже са по-твърди от стискане направо ме болеше ръката.   Tired

# 14
  • Мнения: 386
При първото раждане едва не си докарах мастит. Температури, горещи кърпи, рев бебешки, мой, безсъние, болезнено цедене => спиране на кърменето на втория месец .Сега Avent-a за мен беше истинско облекчение! Мъжът ми го купи на втория ден след като ни изписаха ( и аз отлагах, докато ми се наложи, 80 лв са си). Но  мозъчно е направена машинката, бравос на който я е сътворил!

Общи условия

Активация на акаунт