За витамин Е

  • 875
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Здравейте момичета, не знам дали въпроса е за нова тема, но ако прецените може да я изтриете.
Четох, че някои от Вас пият витамин Е през ЛФ. Ако се спре приема му, дали може да настъпи спад в прогестерено и оттам евентуално понтанен аборт?
В листовката пише, че въпросният витамин участва в обмяната на прогестерона.И още нещо от листовката:" Големи дози/над 800 - 1000 мг. на ден/ за продължителен период, повишават кървенето при дфицит от вит. К, променят функциите на щитовидната жлеза, нарушават сексуалните функции..." Така, че внимавайте, щото съм чела че уж не се натрупва, пък вие преценете сами.

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 993
Имаше тема за този витамин наскоро, ето я:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=102781.0

# 2
  • Мнения: 59
Благодаря жапче, но темата съм я чела. Въпросът ми беше провокиран от накакво изказване, че при спиране на дуфастон могат рязко  да паднат нивата на прогестерона и да настъпи аборт. Понеже и вит. Е играе участва в обмяната на прогестерона. Може би е малко тъп въпроса, но ..... Simple Smileстана ми интересно.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 919
Благодаря жапче, но темата съм я чела. Въпросът ми беше провокиран от накакво изказване, че при спиране на дуфастон могат рязко  да паднат нивата на прогестерона и да настъпи аборт. Понеже и вит. Е играе участва в обмяната на прогестерона. Може би е малко тъп въпроса, но ..... Simple Smileстана ми интересно.
Дуфастона е синтетичен прогестерон и е логично като се спре приема му да не се открива в кръвта или урината.
Той  не влияе на прогестерона , а просто попълва липсата му.
Вит.Е участва в синтеза на полови хормони, но на друго ниво.Сам по себе си той не увеличава прогестерона, а оказва влияние на половите жлези, те на свой ред подобряват своята функция и от там - синтеза на прогестерон.

# 4
  • Мнения: 59
Благодаря Денис. Много хубаво си го обяснила

Общи условия

Активация на акаунт