самотните майки - детски и майчинство

  • 1 041
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 138
Здравейте мами. Не знам дали тук е мястото да пусна темата, но искам да ви питам дали самотните майки получават детски надбавки. А майчинството предполагам си е както на другите мами (160 лева). Една позната ми беше споменала че за самотните майки имало нещо различно, което им се изплащало ама какво така и не успях да разбера, защото и тя не беше много наясно само беше дочула. Знаете ли за нещо такова. Това което помня беше, че трябва в общината да подадеш нещо и се иска документ че няма да съдиш таткото за издръжка. Надявам се с тази тема да помогна и на други мами.
Предварително Ви благодаря за отговорите. Hug  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 167
Аз не съм чувала да има нещо различно, както на всички останали майки - детските надбавки или помощи се дават само ако доходите на член от семейството през последните 12 месеца са под 200 лв. Просто когато си самотна майка, семейството се състои от теб и детето(децата) ти. И както при несамотните майки са в размер на 18 лв. месечно.  Crazy

# 2
  • Мнения: 206
Има специален форум "Родители отглеждащи сами децата си "там ще знаят най-добре!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 148
Аз не съм чувала да има нещо различно, както на всички останали майки - детските надбавки или помощи се дават само ако доходите на член от семейството през последните 12 месеца са под 200 лв. Просто когато си самотна майка, семейството се състои от теб и детето(децата) ти. И както при несамотните майки са в размер на 18 лв. месечно.  Crazy

Само, когато от общината си взимаш акта за раждане на детето трябва да ти издадат  удостоверение за семейно положение и брой на членовете на семейството, от което да се вижда, че не си омъжена и колко деца имаш. Тогава се смята само твоя доход и се дели на теб и на броя на децата и ако е под 200 лв. на човек се полагат детски надбавки. Това удостоверение заедно с удостоверение от местоработата за доходите от последните 6 месеца (задължително трябва да е с изходящ номер) и акта за раждане на детето се представят в Социалната служба по местоживеене на майката. На място се попълва молба по образец. Също така има и помощ от 200 лв. за раждане. Пак се подава на същото място. Освен оригинала на акта за раждане на детето трябва да имаш и копие и копие от личната карта на майката. Ако имаш банкова сметка, по която да ти превеждат сумите е добре да си знаеш номера. При другия вариант ги изпращат по пощата.

Леко раждане!   bouquet

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
А дали не ви се полагат някакви социали помощи ... Попитай в Социални грижи. Hug

# 5
  • Мнения: 8 917
Доколкото знам има някакви помощи - защо не попиташ в клуб "родители отглеждащи сами децата си" - би трябвало да знаят за процедурите newsm78

# 6
  • Мнения: 1 138
Много Ви благодаря за отговорите момичета Hug
ще попитам и в другия клуб ако знаят нещо мамите.

# 7
  • Мнения: 8 917
Много Ви благодаря за отговорите момичета Hug
ще попитам и в другия клуб ако знаят нещо мамите.

newsm10

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 925
А дали не ви се полагат някакви социали помощи ... Попитай в Социални грижи. Hug
Само, ако не работи майката. Иначе може да кандидатства за енергийна помощ.

# 9
  • Мнения: 351
Аз не знам за по-различни майчински...
вземи си 100 лв. за бременност, 200 лв. за райдане и отоплителния сезон кандидатствай за парно....друго не знам, освен детската кухня , яслите и градината да са на 50%...

# 10
  • Мнения: 544
Всички помощи от Социални грижи са обвързани с дохода! Детските също.

сумата за раждане ~ 200лв се полага на всички майки, независимо от доход и семейно положение.

Общи условия

Активация на акаунт