зеленчуково и плодово пюре?

  • 819
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 733
Мами ние от 3 дена папкаме по малко зеленчуково пюре и ни харесва  Joy. Проблема, е че не акаме, а и без това акахме по 1 път на ден. Дали може да давам малко плодово пюре след обед като десерт. Ядеме 5 пъти на ден, като третото ядене е Ам+зеленчуково пюре.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравей!
Явно вече си решила да започнеш ранно захранване и аз нямам абсолютно никакво намерение да ти държа проповеди,а направо ще ти отговоря-ако така или иначе искаш да дадеш плодово пюре,най-добре да е от круша или сливи,но пък за захранване с плодово пюре е добре да е от ябълка.Аз лично ако бях на твое място/ама не съм Grinning/ бих спряла да давам пюре няколко дни-ако бебчо започне да ака добре,значи просто коремчето му не е готово за пюрета.Успех каквото и да решиш! Peace

# 2
  • Мнения: 733
gele73 мерси, но ние и преди АМ си бяхме с акане по веднъж на ден, като даже е пропускал по някога. Сутрин ака и това беше. Сега имаме малко повече газове и може би това ме успокоява когато не се изака, а е спокоен Гого

# 3
  • Мнения: 4 392
Здравей!
Явно вече си решила да започнеш ранно захранване и аз нямам абсолютно никакво намерение да ти държа проповеди,а направо ще ти отговоря-ако така или иначе искаш да дадеш плодово пюре,най-добре да е от круша или сливи,но пък за захранване с плодово пюре е добре да е от ябълка.Аз лично ако бях на твое място/ама не съм Grinning/ бих спряла да давам пюре няколко дни-ако бебчо започне да ака добре,значи просто коремчето му не е готово за пюрета.Успех каквото и да решиш! Peace

 Peace
Хайде,и аз няма да агитирам,макар че едва се сдържам,но само да кажа,че даването на десерт не е препоръчително.Плодово пюре се дава между храненията(Идея си нямам защо newsm78)

# 4
  • София
  • Мнения: 9 850
Мисля,че плодовото пюре се дава между храненията,защото не е достатъчно хранително ,за да замести млякото.

# 5
  • Мнения: 733
Мами знам за късното захранване и не съм против него, но бебчо не му стига само АМ и киселееше, а и не сме на кърма  Cry, спря още първия месец. Не се сърдя на никого дори да ме упрекне, все пак сме хора и всеки мисли различно, затова и искаме съвети.
Amarena ако правилно съм те разбрала не мислиш за добра идеята да давам и плодово пюре /като изключим, че си за късното захранване  Wink/
gele73 и аз това съм чувала, но се чудя дали няма да му доиде много  и плодово и зеленчуково пюре  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 9 850
Ами на тази възраст мисля,че ще му дойде много. WinkАз също съм захранила и двете си деца по българската схема/идея си нямах що е то късно захранване/,но дори и така съм дала зеленчуковото пюре на 4 навършени месеца,а плодовото -на 3 навършени.

# 7
  • Мнения: 992
аз захраних с плодово пюре и после зеленчуково, но някой правят и обратното. Според мен трябва по малко да въведеш плодово пюре меду храненията - ябълка или ябълка и круша и после купи синя слива за разхлабване, но мисля че плодовите трябва да се дават само междухраненията, аз още така ги давам  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 298
Не те съветвам на този етап да даваш и плодово пюре по следните причини:

1. Плодовото пюре се счита за по-тежка храна в сравнение със зеленчуковото. Препоръката е да се въведе поне месец, след като детето е захранено със зеленчуково.

2. И без това рано си захранила детето, не е необходимо в такива кратки срокове да въвеждаш различни видове храни. Предполагам знаеш за схемата с изчакване преди въвеждане на нова храна (това важи и за зеленчуците, разбира се - всеки невъведен до момента зеленчук се счита за нова храна). Не те съдя, че си захранила рано, ти си взела решение, но аргумента, че на бебчо "не му стига само АМ" не разбирам - той ли ти каза това??? Може просто количеството вече да не му е било достатъчно или да киселее по други причини...С това само искам да ти кажа, че при по-малките бебета понякога е трудно да разберем правилно от какво не им е комфортно; а дори и да разберем, не значи, че това което те искат е правилно - моята например киселееше когато не успяваше на 8-месечна възраст да се докопа до чашката с ракийка на баща си ...

Понеже проблема е с акането, ще ти кажа при нас как се стекоха обстоятелствата.
Моята беба акаше по 1 път на 2-3 дни докато беше само на АМ. Захраних със зеленчуково (на 4.5 месеца) и стомаха на беба се регулира след кратко време (доста преди да въведа плодовото пюре) и тя започна да ака между 3-6 пъти на ден. Последвалото след месец въвеждане на плодово пюре не промени нищо по отношение на акането.

Мисля, че е добре да спреш за няколко дни пюрето и да видиш дали бебчо ще започне да ака поне веднъж на ден както е правел преди захранването, може стомахчето му още да не е готово да обработва твърдата храна и затова да е спрял да ака.
А ако твърдо си решила да не спираш захранването, съвета ми е да се опиташ първо да въведеш онези зеленчуци, които не действат запичащо. Някъде тук имаше информация по този въпрос и можеш да се поровиш.




# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Моето мнение е ,че щом си започнала захранване изчакай 2-3 дни и предложи морков/готово пюре/.На нас ни действа разхлабващо.А още по-добре тиква,но едва ли ще намериш,освен от някой фризер или пюре от тиква с нещо си/което си давала вече/.А за акането и ние докато бяхме само на АМ е пропускала ден,но не мисля че има нещо обезпокоително 1  пропуснат ден.

# 10
  • Мнения: 992
само тиква има на хип без картофи  Peace

# 11
  • Мнения: 2 936
Моето мнение е ,че щом си започнала захранване изчакай 2-3 дни и предложи морков/готово пюре/.На нас ни действа разхлабващо. 
#Crazy моркова запича

# 12
  • Мнения: 733
Много мерси мами  Hug.
Ще си караме на пюренце зеленчуково пък то ще си покаже момчето  Wink. Току що папкахме и голям кеф с това пюре, само дето незнам колко да го дохранвам  newsm78. Папка около 1/4 и малко отгоре от бурканчето и му дадох млекце 90гр и той си го изпи. Когато стане половин бурканче тогава ли махате млякото?

# 13
  • София
  • Мнения: 15 216
Махаш млякото когато количеството пюре, което започне да яде бебето, стане равно на количеството мляко, което е изпивало преди да започнеш захранването.

# 14
  • Мнения: 4 392
Мами знам за късното захранване и не съм против него, но бебчо не му стига само АМ и киселееше, а и не сме на кърма  Cry, спря още първия месец. Не се сърдя на никого дори да ме упрекне, все пак сме хора и всеки мисли различно, затова и искаме съвети.
Amarena ако правилно съм те разбрала не мислиш за добра идеята да давам и плодово пюре /като изключим, че си за късното захранване  Wink/
gele73 и аз това съм чувала, но се чудя дали няма да му доиде много  и плодово и зеленчуково пюре  newsm78

Първата подходяща за захранване храна е оризова каша.Аз това не го знаех и захраних със зел.пюре,което пак не е кой знае каква грешка,стига да го направиш в подходящия момент.Захраних реално след 6.м.
Плодовото пюре е по-агресивно за бебешкото стомахче от зеленчуковото и затова се дава по-късно.
А защо се дава между храненията: Ами аз ако изям един шоколад,после не ми се яде пиле с ориз ,например Laughing
За запичащи и разхлабващи храни виж това (от този форум го копирах)

шипка-запича
круша-разхлабва
ябълка-нормализира 
киви-разхлабва
малини, боровинки и ябълка-нормализира
тиква с ябълка-разхлабва
сливи-разхлабва
праскова-разхлабва
кайсия-разхлабва
ябълка с банан-нормализира
плодов микс-разхлабва
ананас-разхлабва
банан-нормализира
праскова с банан-нормализира


Зеленчукови:

спанак със сметана и картофи-разхлабва
различни зеленчуци-нормализира
моркови с картофи-укрепващо
зеленчуци с ориз-нормализира
моркови-укрепва
тиква с картофи-нормализира


Плодови каши


пълноценно жито с ябълка и банан-нормализира
пълнозърнена житна храна с ябълка и портокал-разхлабва
пълнозърнена плодова каша-разхлабва
пълнозърнена оризово-плодова каша-разхлабва


Общи условия

Активация на акаунт