как да го изгоня

  • 4 576
  • 20
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Здравейте,момичета смели.
И аз взех своето решение.Искам да ви попитам какво трябва да направя според вас?
Живеем в мой апартамент,но цялото обзавеждане е ново,купувано след брака.Когато му кажа да се изнесе,той ме заплашва,че ще вземе мебелите,обажда се на баща ми и почва да се жалва.Баща ми му каза,че аз не мога да го изгоня и няма да даде.
Въпроса ми е дали да отида при родителите ми и им кажа,че сме се сдърпали(да излъжа,че не е сериозно) или да сменя бравата и да не може да влезне?Или вие ми предложете нещо!Объркана съм!Имам 1600лв с които ако се изнеса на хотел ще свършат доста бързо.
Не искам вече да ме тормози,но не знам как да го направя!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Врианта да говориш с него сериозно отпада ли? Защото това е моето предложение - говори сериозно с него, кажи му, че искаш да се разведете, че не желаеш да сте вече заедно... Мебелите естествено ще трябва да поделите. Предложи му финансова компенсация, пари, които да му изплащаш с времето или да са за сметка на издръжката на детето...

А баща ти за какво се меси във вашите отношения? Ти си пълнолетна предполагам, а и да не си щом имаш брак си приравнена на пълнолетна  Mr. Green

Нещо не ми звучиш много убедено, че искаш раздяла. Ако обаче греша застани твърдо и говори със всички - родители, съпруг т.н. че си непоколебима.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 4 296
ами когато говоря с него и той казва:не се излагай,не се прави на луда!Вероятно става така,защото той пътува постоянно и след 4-5 дни като се върне и на мен ми е поминало.Как да говоря с родителите ми като те винаги са на негова страна,той винаги така ги изкарва нещата,че съм аз черната.А пред баща ми си глътвам езика,този пуст респект.На него не са му проблем мебелите,мисли си,че като не ми дава пари ще умра,знам ли!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
.... след 4-5 дни като се върне и на мен ми е поминало....
....А пред баща ми си глътвам езика,този пуст респект.....

Като решиш твърдо, че искаш раздяла тези две обстоятелства ще се променят - до тогава - мисли   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 327
............... той пътува постоянно и след 4-5 дни като се върне и на мен ми е поминало.........
отиди някъде за 1 месец и след това реши дали искаш да се разделите или не.
ако мойте родители ми говореха така, щях да им заявя да си го приберат те и щях да ги отсвиря за бая време!
лошото е, че ако се разделите скарани може да ти прави мизерии за детето........

# 5
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Това ми е до болка познато- бившият не искаше да се изнася а майка и баща ми- малиии, каква опозиция ми бяха...., не че сега съ много съгласни с начина ми на живот- но с времето свикнаха-
А за да се изнесе, го убедих, че това е временно, искам да помисля, да преосмисля и т.н.
А баща ти ще скачадоста в началото, после ако е като при мен ще спре да ти говори, после ще ти чете конско, после ще сумти нервно, а накрая......, ами родител е все пак Hug
хайде успех в измислянето на правилната стратегия

# 6
  • Мнения: 2 655
Ти не напуска семейното жилище, за нищо на света!
Пробвай той да го напусне с добро, а после обсъди с адвоката си, всеки мой или наш съвет може да се окаже грешен или неправилен, за развитието на делото, а това е важно за теб щом има с. жилище.

# 7
  • Мнения: 2 723
Че щом апартамента е твой защо да не го изгониш. Как ще ходиш на хотел? Да не би да го оставиш да си живее в твоя апартамент, докато ти с детенце се буташ по хотелите... Ако се разведете по взаимно съгласие може да се споразумеете за мебелите, дори и да са купени след брака.
Аз моя бившия мъж го изгоних без да ми мигне окото и не ме интересуваха ни баща ни майка. И нашите мебели баха купени  след брака, ама ги бяха купували моите родители и той не предяви претенции за тях.
Ако си взела решение давай смело, не е нужно да сменяш никакви ключалки, просто му кажи да си събира багажа и да си тръгва, а ти подай молба за развод... За подробностите ще се разбирате после.
Трудната част е да вземеш решение, ама като те чета май не си узряла за такива действия. Ако все още ти минава за 3-4 дни има шанс, може пък да спре да те дразни...  Wink

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 21:54 от Никси

# 8
  • sofia
  • Мнения: 4 296
след поредния скандал днес ми писна,детето трепереше и не можеше да спре да плаче от викове и псувни(грозна гледка),не иска да си тръгне и това е!Събрах багажа на малката и моя и слизам пред блока,търся си телефона да викна такси,а моя скъп мъж ми го взел,качвам се да си го взема и не ме пусна да излезна,каза,че той ще си събере багажа към 17ч,стана време и ми се обади по телефона все едно не е станало нищо и да ме бил водил на дискотека,а другата седмица на почивка,да ама не,дадох му срок от 3 дни да си тръгне.Глупаво ли беше,че аз тргнах да си ходя,той е мъж 100кила не мога да го изнеса на ръце.

# 9
  • Мнения: 215
след поредния скандал днес ми писна,детето трепереше и не можеше да спре да плаче от викове и псувни(грозна гледка),не иска да си тръгне и това е!Събрах багажа на малката и моя и слизам пред блока,търся си телефона да викна такси,а моя скъп мъж ми го взел,качвам се да си го взема и не ме пусна да излезна,каза,че той ще си събере багажа към 17ч,стана време и ми се обади по телефона все едно не е станало нищо и да ме бил водил на дискотека,а другата седмица на почивка,да ама не,дадох му срок от 3 дни да си тръгне.Глупаво ли беше,че аз тргнах да си ходя,той е мъж 100кила не мога да го изнеса на ръце.

Ти искаш само да го изгониш ли или да се разведеш с него? newsm78

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Обърни се към властите......Незнам как се развеждат хората, но подай молба и се обади на полицията, че те тормози.......Действай твърдо...
Незнам дали не написах голяма глупост, но не разбирам от тези неща......май не трябваше да пиша

# 11
  • sofia
  • Мнения: 4 296
след поредния скандал днес ми писна,детето трепереше и не можеше да спре да плаче от викове и псувни(грозна гледка),не иска да си тръгне и това е!Събрах багажа на малката и моя и слизам пред блока,търся си телефона да викна такси,а моя скъп мъж ми го взел,качвам се да си го взема и не ме пусна да излезна,каза,че той ще си събере багажа към 17ч,стана време и ми се обади по телефона все едно не е станало нищо и да ме бил водил на дискотека,а другата седмица на почивка,да ама не,дадох му срок от 3 дни да си тръгне.Глупаво ли беше,че аз тргнах да си ходя,той е мъж 100кила не мога да го изнеса на ръце.

Ти искаш само да го изгониш ли или да се разведеш с него? newsm78
Не искам да чакам до развода,за да си тръгне,а и не настоявам за формалностите

# 12
  • Мнения: 3 394
сменя ключалката и си викни някой по-як братовчед за известно време....знам ли newsm78

# 13
  • Мнения: 6 315
Не напускай жилището ти! Пела добре ти го е казала. Смени ключалките и ако тръгне да разбива вратата звъни на полицията. Това - поне докато не подадеш молба за развод.

# 14
  • Мнения: 2 723
Аз нещо не мога да загрея, как няма да иска да си тругне от твоя апартамент Shocked
Ако живеехте в негово жилище и той ти каже да се махаш, нали ще си тръгнеш...

Общи условия

Активация на акаунт