По колко зеленчуково пюре?

  • 606
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 733
Понеже се рових ама не ми стана ясно кога се замества напълно едното ядене с пюре? Някои мами казват, че количеството изядено пюре трябва да съответства на количеството АМ. Да ама като калории не съвпадат, а само като грамаж. До колкото ми е известно на мен едно дете трябва да поема на ден калории равни на килограмите му по 100, т.е. ние сме към 7кг трябва на ден да приемаме около 700ккал, което е достатъчно. Моля споделете и вие кога махнахте АМ изцяло и оставихте само пюрето? Ние сега ядем по близо 1/3 пюре на Ганчев което е около 65гр. +90гр АМ.

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Ами, какво да ти кажа....аз от месец давам зел.пюре и още не съм заменила ядене категорично. Ту яде повече, ту по-малко. Понякога въобще не иска. Пак ще ти кажа - следвай се по детето.
 Peace

# 2
  • Мнения: 649
ами след като свикна с пюрето и лъжицата ( около месец мина), аз постепенно му увеличавах количеството пюре и намалявах АМ и така докато съвсем го премахнахме. изяжда различно количество и до сега на обяд- то зависи дали му харесва много или не чак толкова, но никога не съм го карала на сила да си доизяжда порцията. давам му колкото той иска!

# 3
  • Мнения: 27 524
Водя се по детето, колкото иска - толкова.  Peace Понякога яде 100гр, друг път - 400гр. Горе-долу ще му свикнеш с порциите, не го насилвай.

# 4
  • Мнения: 992
ами аз като е захраних с пюре пет дена мисля по късно заместих обедното хранене с 125 мл. пюре (малките на хип) е верно на джа часа и половина вече е гладна , но засега и така ме устройва че си измества по на пред храненията и съответно къпането  Laughing

# 5
  • Мнения: 968
Аз така и не разбрах, за да заместя храненето със зеленчуково пюре не трябва ли то да е млечно-зеленчуково или с АМ? Може ли едно обикновено хипско пюре да замени ядене?  newsm78

# 6
  • Мнения: 992
ми да нашто ядене обедното го замества ъа сега едно малко буркан4е хипско зеленчуково пюре

# 7
  • Мнения: 968
Ми тя яде по 160 мл мляко, как ще замести едно 125 мл-рово, че и чисто?  newsm78

# 8
  • Мнения: 992
ми вместо следващото хранене да е след 3 часа и половина или 3 часа е след 2 часа и половина, но мен това ме устройва за сега че тя мойта спи до късно и така на обед си дърпа храненията и с къпането също след това сме напред  Peace
ох май обаркано ти го написах ма ако не си разбрала питай  Hug

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз винаги слагам АМ в зеленчуковото,че понякога и в плодовото.

# 10
  • Мнения: 968
ми вместо следващото хранене да е след 3 часа и половина или 3 часа е след 2 часа и половина, но мен това ме устройва за сега че тя мойта спи до късно и така на обед си дърпа храненията и с къпането също след това сме напред  Peace
ох май обаркано ти го написах ма ако не си разбрала питай  Hug
разбрах те идеално Wink

# 11
  • Мнения: 992
ок радвам се  Hug
аз АМ никога не съм слагала не смятам и да го правя

# 12
  • Мнения: 4 621
Винаги съм давала толкова, колкото иска  Яна. Слагала съм и АМ понякога, понякога не Peace

# 13
  • Мнения: 649
Аз така и не разбрах, за да заместя храненето със зеленчуково пюре не трябва ли то да е млечно-зеленчуково или с АМ? Може ли едно обикновено хипско пюре да замени ядене?  newsm78

аз никога не съм слагала АМ в пюретата, колкото иска да яде- толкова.  той обядва в 13.00 и към 16.30-17.00 часа е следобедната закуска. ако преди това много огладнее- му давам плодове, сокчета, а от около месец и някоя бисквита да си дъвчи.

Общи условия

Активация на акаунт