Кърмата не и стига

  • 459
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Мъчно ми е много,аз която исках да кърмя дълго,днес се оказва (на 43 ден) че не наддава достатъчно,за първия месец наддаде 800 грама,а сега за двете седмици само 200грама. Докторът ми каза да не спирам кърменето,а да и давам по 40 мл адаптирано мляко на ядене. Да поясня - храним се на поискване -понякога на 1.30-2.00,веднъж нощем. Явно съм безсилна,надеждата ми е все пак да не спира кърмата-тази скъпоценна течност. Явно само Господ може да стори чудо. А от вас искам съвет- тези 40 мл-удачно ли е да ги давам след всяко ядене-понеже тя заспива така сладко след кърмене или да замстя някое хранене със 100 например.

# 1
  • Мнения: 8 917
Мъчно ми е много,аз която исках да кърмя дълго,днес се оказва (на 43 ден) че не наддава достатъчно,за първия месец наддаде 800 грама,а сега за двете седмици само 200грама. Докторът ми каза да не спирам кърменето,а да и давам по 40 мл адаптирано мляко на ядене. Да поясня - храним се на поискване -понякога на 1.30-2.00,веднъж нощем. Явно съм безсилна,надеждата ми е все пак да не спира кърмата-тази скъпоценна течност. Явно само Господ може да стори чудо. А от вас искам съвет- тези 40 мл-удачно ли е да ги давам след всяко ядене-понеже тя заспива така сладко след кърмене или да замстя някое хранене със 100 например.
Ако ти се струва, че не хапва достатъчно акотрябва я дохранвай, но не отнемай кърмене - колкото по-често я кърмиш, толкова повече кърма щесе произвежда. Слагай я по-често, седни удобно, отпусни се и ще видиш ефекта Peace

# 2
  • Мнения: 1 559
  Не си безсилна - почти няма нерешим проблем свързан с кърменето Grinning Кърмата не може така изведнъж да секне, просто да спре кранчето, колкото по-често са стимулирани гърдите, толкова повече мляко ще произвеждат. Добавката само обърква естествения съвършен механизъм за регулиране на маминото млекце спрямо нарастващите потребности на бебчо. Около 6та седмица има скок в растежа - бебчо ще търси да папа необичайно честичко за няколко дни, това е неговият начин да увеличи млекцето си Grinning Дори и непрекъснато да виси на гърда, дай му тази възможност - кърмата ти ще е в процес на увеличаване Grinning 
    Даването на 100 мл добавка наведнъж не е добра идея - ам се усвоява по-бавно от кърмата и не е така лесносмилаемо като нея - бебето ще е заситено - т.е. няма да иска да суче или няма да суче ефективно. А за да суче ефективно, по-добре е да го държиш дори  и леко недонахранило се (дано не ти звучи страховито, то бързичко ще си увеличи млекцето от мамините гърди),за да стимулира често и ефективно гърдите ти. От едната или от двете гърди се храните? Предлагай едната, а щом бебето я пусне, веднага го прехвърли на другата - и така няколко пъти на едно кърмене.  Всъщност аз не разбрах единствено по наддаването на 200 гр за две седмици ли съдите за  "намаляла" кърма? 200гр е на долната граница за задоволително наддаване, но пък предния месец сте наддали чудесно. И имайки предвид, че бебета растат и наддават скокообразно, а не плавно, най-вероятно всичко, като се изключи безпокойството ти, е наред Grinning  Как сте с мокрите и изцапани памперси? Ако имате 4-6 мокри ( под "мокър" памперс се има предвид тежък колкото памперс, на който си изляла 2 супени лъжици вода) и 2 с жълтички аки, като не даваш друго освен кърма, значи бебето получава достатъчно количесто мамино млекце Grinning "тези 40 мл-удачно ли е да ги давам след всяко ядене-понеже тя заспива така сладко след кърмене" - повярвай ми, гладното бебе не само че не заспива сладко, а и отдалеч се чува Laughing Което ме кара да си мисля,че твоето не е такова Grinning Колко пъти на ден даваш добавката от 40 мл дните, когато така сладко си заспива след кърмене? Можеш спокойно да е намалиш постепенно като даваш добавката с чашка или с лъжичка,само не с биберон.
    Най-важното е да имаш спокойствието и увереността,че всичко е в твои ръце - защото наистина е така! Отпусни се,пийвай повечко течности (неограничено количество лактогонен чай),вземи си бирена мая,хапвай овесени ядки,мюсли,месце,ядки и най-вече отдай се  на кърмене и гушкане с бебчето.  Съвсем скоро кърмата ти ще се регулира и ще е точно толкова от колкото бебчо се нуждае Grinning
                 Пиши как сте

# 3
  • Мнения: 131
За памперсите - ака почти преди всяко ядене - което е след около  половин-един час-явно усвоява бързо кърмата. Не смятам да спирам кърменето, но пък и не искам да наддава толкова малко. Защо не всички жни имат възможността да кърмят децата си колкото искат? Иначе благодание на форума знам почти всичко -какво трябва да се прави и какво не.

# 4
  • Мнения: 4 242
Следи дали изсуква и задното млекце бебчето! Ако изпива само предно мляко то е по-воднисто а мазното/задното мляко което е калорично остава в гърдите. Иначе казано в рамките на поне 3 часа бебето да суче само от едната гърда.
По това което пишеш за пампите и за заспиването на гърдата следва че бебето се храни добре. Ако е доволно и спокойно значи нямаш повод за тревога. Има деца които не качват по много, всеки организъм е индивидуален. Гледай си бебчето, не кантара! Тези таблици за размери и кг са само ориентировъчни и не е задължително да са показателни и решаващи.

# 5
  • Мнения: 3 161
Никакъв Господ и никакво чудо не ти е нужно, още по-малко АМ, а по-скоро повече увереност в способността ти да произведеш достатъчно, за да нахраниш детето си. Всичко щ с оправи, почти малко в библиотката, не с шашкай, грамчетата не са толкова важни, ако детето изглежда спокойно и добре, а и зависи не толкова колко наддава, а дали е в нормите за възрастта си. Нашите доктори много обичат да препоръчват АМ за щяло и нещяло. Не се връзвай. Успех!

# 6
  • Мнения: 1 735
Аман от "компетентни" педиатри!!! Twisted Evil
aparteto ,имай вяра в себе си и бебето! Вие сте един механизъм и това не е случайно!
Наддавате повече от добре ,не знам къде е проблемът?! Shocked
Но знам ,че такъв ще се появи ,ако продължите с АМ.
Успех! Peace

# 7
  • Мнения: 3 161
Защо не всички жни имат възможността да кърмят децата си колкото искат? Иначе благодание на форума знам почти всичко -какво трябва да се прави и какво не.

Защото много от тях не вярват на децата си, на инстинкта си, на женската си природа, но сляпо вярват на педиатрите си, които за съжаление в голямата си част бързат да обвинят за всеки проблем кърменето и да предпишат АМ. Но ти имаш шанса, че навреме си попаднала в този форум, така че имаш пълната възможност да кърмиш колкото си искаш!

# 8
  • Мнения: 1 735
Защо не всички жни имат възможността да кърмят децата си колкото искат? Иначе благодание на форума знам почти всичко -какво трябва да се прави и какво не.

Защото много от тях не вярват на децата си, на инстинкта си, на женската си природа, но сляпо вярват на педиатрите си, които за съжаление в голямата си част бързат да обвинят за всеки проблем кърменето и да предпишат АМ. Но ти имаш шанса, че навреме си попаднала в този форум, така че имаш пълната възможност да кърмиш колкото си искаш!
Страхотно казано!!!   newsm10  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт