Пълнозърнести брашна

  • 3 237
  • 28
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Има ли пълнозърнести брашна по магазините? Какви марки (ако да)? Магазинерката в кварталния магазин ме убеждава, че нямало... Не й вярвам. Кажете?

Става дума за брашно за възрастни, т.е. ако просто искам да си приготвя кекс, баница или каквото там от пълнозърнесто брашно - за по-здравословно.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 123
точно пълнозърнесто не съм сигурна, но в магазин за здравословни храни съм виждала ръжено, царевично, а също и пшенични трици - това се сещам в момента

# 2
  • Мнения: 5 500
boo в наш`то Пикадили има със сигурност, но не съм се заглеждала какви видове. Знам само, че на едното пишеше пълнозърнесто. Обещавам да погледна по задълбочено и ще ти пиша да опровергаеш тази продавачка Flutter
Обаче, каквото и да правиш трябва да слагаш и една част бяло, защото иначе няма бухване нещото дето ще го майсториш.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Има.
Аз лично купувам редовно пшенично пълнозърнесто от един диетичен магазин, но има и ръжено пълнозърнесто.
Тъкмо снощи направих едни питки с такова. Довечера ще погледна производителя, но си спомням, че съм купувала на 2 фирми.
С него можеш да правиш спокойно всичко, което се прави с мая и бакпулвер.
Освен хляб, съм правила пица, тутманик, палачинки, кекс, плодова пита.
Единственото, което не ми се получи бяха едни содени питки.
Баница също не става.

Афродита, при мен се получава без добавка на бяло.

# 4
има,да-фирмата-производител се казва ТЕХРА-софийска е,а брашното е грахам,пълнозърнесто и ръжено.Има едно на ИНКОМ-Карина,но то е смес от бяло и соево.

# 5
  • Мнения: 6 243
По диетичните магазини има доста голямо разнообразие. но това, дето го пишат мамите по-горе, е много точно - трябва задължително да има и бяло брашно, за да бухне. Иначе ще стане здравословно и клисаво.

Аз на кекс не бих сложила пълнозърнесто брашно, но питките стават много сполучливи.

# 6
Цитат на: sladka hapka
трябва задължително да има и бяло брашно, за да бухне.


Не е вярно за пшеничното пълнозърнесто.

# 7
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Iva_D
Афродита, при мен се получава без добавка на бяло.

Добре, радвам се Grinning Но ти от къде си сигурна, че в пакета брашно, който купуваш няма добавено бяло брашно Shocked

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: AFRODDITA
Добре, радвам се Grinning Но ти от къде си сигурна, че в пакета брашно, който купуваш няма добавено бяло брашно Shocked


Ех, това е друг въпрос..., в последния пакет се отдели толкова синя прежда при пресяването, че не ми се коментира Rolling Eyes .
А иначе мислиш ли, че едно време бабите ни са добавяли бяло брашно към пълнозърнестото, за да бухне..

# 9
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: boo
Какви марки (ако да)?


Това, което в момента имам е "Универсал" на павликенска фирма  "Благополучие СД".

# 10
  • Мнения: 6 029
типово брашно = пълнозърнесто бе хора:)))

# 11
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Julie
типово брашно = пълнозърнесто бе хора:)))

Абе, как ще са равнозначни бе, Джул, не са. В типовото има малко повече трици, но липсва зародиша.

# 12
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Iva_D
Цитат на: Julie
типово брашно = пълнозърнесто бе хора:)))

Абе, как ще са равнозначни бе, Джул, не са. В типовото има малко повече трици, но липсва зародиша.


понеже имам интереси в таз област съм питала.... пълнозърнесто е типовото брашно. туй са ми казвали.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Julie
Цитат на: Iva_D
Цитат на: Julie
типово брашно = пълнозърнесто бе хора:)))

Абе, как ще са равнозначни бе, Джул, не са. В типовото има малко повече трици, но липсва зародиша.


понеже имам интереси в таз област съм питала.... пълнозърнесто е типовото брашно. туй са ми казвали.


И аз имам интереси;), не е. Типовото е тип 1150, а пълнозърнестото 1850.

# 14
  • Мнения: 6 029
1850???
къде има таквоз бе:(
аз 1150 купувам

Общи условия

Активация на акаунт